O 0 O Haarhuis keert terug op Badgastentoernooi ZEELAND 11 Joeri van der Hooft is net niet op tijd fit na blessure Internationale tegenstand Groene Ster woensdag 24 juli 2019 Zomerloop Mieras Wielerspel Of ik wel ga kijken? Nee, echt niet! Dat kan ik n iet Alle nummers van het NK zijn op de at letiekbaan aan de Laan van Poot, be halve het verspringen. Dat is morgen middag op het Plein, in het hartje van de Hofstad, naast het gebouw van de Tweede Kamer. Dat had Van der Hooft, meermaals medaillewinnaar tijdens de nationale titelstrijd, wel eens mee wil len maken. „Misschien komt het er vol gend jaar nog van", reageerde de 25-ja- rige Zeeuws-Vlaming. ,,Een NK wordt altijd voor twee jaar aan dezelfde stad toegewezen. Hopelijk verplaatsen ze in 2020 het verspringen weer naar die unieke locatie." Van der Hooft liep zijn kwetsuur dik vijf weken geleden op bij een competi tiewedstrijd in Breda. Hij zou daar na mens AAC, de Amsterdamse club waar hij al lange tijd voor uitkomt, hoog springen en sprinten. Toen hij opeens moest invallen bij het verspringen en onvoldoende tijd had kunnen nemen voor een goede warming-up, ging het mis. ,,Al bij mijn eerste poging raakte ik geblesseerd." Daarna wist Van der Hooft, die een dag eerder nog had deelgenomen aan het Zeeuws kampioenschap in Aar denburg, al dat er vrijwel zeker een streep gezet kon worden door zijn NK. ,,Voor het herstel staat zes weken. Zo veel tijd heb ik net niet gehad. Ik voel me wel weer goed, maar het is nog niet mogelijk om mee te doen. Of ik wel ga kijken? Nee, echt niet! Dat kan ik niet. Ik vind het heel zuur dat ik niet kan mee doen." Met het NK mist Van der Hooft zijn piekmoment van deze zomer. ,,Op dit toernooi was alles gericht." Misschien dat hij aan het einde van de zomer nog aan wat wedstrijden meedoet, om het outdoorseizoen niet helemaal in mi neur te laten eindigen. VLISSINGEN De zaal voetballers van Groene Ster Vlissingen krijgen een internationale voorberei ding voorgeschoteld. De Zeeuwse eredivisionist treft tegenstanders uit Ne derland, België en Duits land in voorbereiding op de nieuwe competitie. Op vrijdag 2 augustus staat de eerste training van het seizoen gepland, onder lei ding van de nieuwe trainer Youssef El Badey. Een week later wordt de eerste oefenwedstrijd gespeeld, op bezoek bij FT Antwer pen, dat vorig seizoen de Belgische bekerfinale ver loor van Halle-Gooik. Een week later speelt Groene Ster uit bij een an dere Belgische club, KK Malle, de nieuwe club van oud-Groene Ster-speler en international Said Bou- zambou. Weer een week later is de landskampioen én bekerwinnaar Halle- Gooik de derde sparring partner uit België. Na een midweeks (woens dag 23 augustus) minitoer- nooi in Roosendaal met Bristol, JCK Aiso en ZV G/Cagemax wordt de voorbereiding op vrijdag 30 augustus afgesloten met een oefenwedstrijd in Vlissingen tegen het Duitse Bayer Uerdingen. Op vrijdag 6 september begint de competitie in de eredivisie. Groene Ster Vlissingen opent in Rot terdam met een uitwed strijd bij TPP/Feyenoord Futsal. Een week later is in de Baskensburg de eerste thuiswedstrijd tegen FC Marlène. De week daarna staat de eerste ronde van de KNVB beker op het programma. Daarin is eerstedivisionist Be'79 uit Berkel-Enschot de tegenstander. Daarna ging het hard met Paul Haarhuis, die samen met Jacco Eltingh het meest succesvolle dubbel uit de Nederlandse tennisgeschiedenis werd. Met onder andere zes Grand Slam-titels op zak keert Haarhuis deze week terug naar Domburg. De plaatselijke ten nisvereniging bestaat zeventig jaar en het Badgasten toernooi is aan haar 68ste editie toe. ,,Dat kunnen niet heel veel toernooien in Neder land zeggen, dus zochten we een leuke manier om het aan te kleden", vertelt organisator Sander van Bu ren. „Toen kwamen we uit bij Paul, die na zijn deelname hier in Domburg natuurlijk een fantastische carrière heeft gehad." Haarhuis verzorgt vrijdagmiddag vanaf 16.00 uur een clinic voor leden van LTC Dom burg en deelnemers van het Badgastentoernooi. Aansluitend volgt een 'meet and greet' met een feestelijk diner. Om 18.00 uur speelt de huidige captain van zowel het Davis Cup- als het Fed Cup-team een de monstratiewedstrijd met de twee hoogst geplaatste spelers van het toer nooi (Jens de Koster en Martijn van 't Westende) en de zestienjarige Bruno Loeffler uit Hongkong. Tot slot verzorgt Haarhuis ook nog een jeugddinic met enkele (internatio nale talentjes, onder wie de twaalf jarige Charlie Valentine. „Hij is recent nog tweede geworden op een groot jeugdtoernooi in Amerika en komt nu in Nederland trainen bij Hugo Ekker", aldus Van Buren, die met zijn sport- managementbureau het Engels-Neder landse talent onder zijn vleugels zal ne men. Voor de hitte deze dagen is Van Bu ren niet zo bang. „We spelen verkorte sets en supertiebreaks en natuurlijk zal er ge noeg water op de baan aanwezig zijn. Vrijdag hebben we speciaal voor Paul iets koeler weer besteld", grapt hij. Zaterdag is de finale dag van het 68ste Badgasten toernooi, dat dit jaar 115 in schrijvingen kent. ,,Een record aantal! Inclusief deelnemers uit België, Duitsland, Hongkong en Florida." De clinic en demonstratiewed strijd zijn vrij toegankelijk voor pu bliek. GO 4 Esther Verhae- gen (Sluis) en Mark Verhage (Axel) wonnen gisteravond in Groede de vierde zomer loop. Voor Ver- haegen was het de vierde zege op rij. Ver hage pakte zijn tweede zege. Voetbalster Alessia Mieras uit Axel speelt komend sei zoen bij het Belgische Zulte Waregem. De 18-jarige mid denvelder kwam afgelo pen seizoen uit voor KAA Gent Ladies (voor winterstop en Sparta/JVOZ (na winterstop). 2 Menno Wae- beke (Bres- kens) consoli deerde zijn lei- edende positie in het PZC Wie lerspel van Tour de France. De Zeeuws Vlaming wordt nu op de huid gezeten door twee Middel burgse Kats- mannen! a (0 Verspringer mist NK op unieke locatie Ik w Joeri van der Hooft Joeri van der Hooft verzekerde zich drie jaar geleden tijdens het NK nog van een zilveren medaille. Nu moet hij het toernooi aan zich voorbij laten gaan. foto pzc Joeri van der Hooft heeft zich giste ren vanwege een hamstingblessure afgemeld voor het Nederlands kam pioenschap atletiek. De verspringer uit Oostburg is nét niet op tijd her steld voor het toernooi dat morgen in Den Haag begint. Hij loopt daar mee een bijzondere ervaring mis. Roeland van Vliet Vlissingen Het moet in 1984 of 1985 zijn geweest dat de toen achttien- of negentienjarige Paul Haarhuis roemloos onderuit ging in de tweede ronde van het Badgastentoernooi in Domburg. De jeugdige Eindhovenaar speelde destijds collegetennis in de Verenigde Staten en het toernooi in de dui nen van Domburg stond als A-toernooi nog hoog aangeschreven. Menno Kole Domburg r M Paul Haarhuis. FOTO JAN-WILLEM DE LANGE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43