bolclErman.nl Voordelige Last minutes! baldErman.nl 10 NIEUWS Michael Wolff legt Donald Trump in zijn boek Staat van beleg'voor de tweede keer op het rooster. ,,Het Witte Huis verandert in een Trump Organization. Hij is een ongeleid projectiel en is gestoord'', concludeert de Amerikaanse journalist. EW MICHAEL WOLFF A dienste van hem. Ik heb hem geïn terviewd tijdens de presidents campagne in 2016. Ik vroeg toen waarom hij eraan was begonnen. Weet je wat hij zei? 'Ik wil de be roemdste man ter wereld worden'. Hij is verslaafd aan aandacht.'' ,,Hij is president geworden door te doen wat hij in heel zijn leven het best kan: acteren op tv. Veertien jaar lang. Onafgebroken. Hij is nog steeds een tv-acteur. Zoals laatst in Osaka tijdens de G-20 top en in Panmunjom, in de gedemilitari seerde zone op het Koreaans schiereiland. Daar zie je waartoe 'Trump First' kan leiden. Elke keer zoekt hij naar een kans om de ster te zijn. Dan is de eerste stap van een Amerikaanse president op grondgebied van Noord-Korea een prima idee. Hij is de eerste die dat ooit heeft gedaan.'' onald Trump is een clown. Hij maakt van zijn regering een komische opera met een dra matisch einde'. Meer tekst heeft Michael Wolff niet nodig als aftrap voor een gesprek over de Ameri kaanse president. In zijn boek Vuur en woede beschreef hij de chaos in het Witte Huis. In Staat van beleg, het tweede deel, zoomt hij in op alle gevaren die Trump bedreigen. Van een groeiend leger openbare aanklagers tot een een zaam bestaan. Dat heeft de presi dent helemaal aan zichzelf te wij ten, aldus Wolff (65). Nu jaagt hij weer de Democratische Partij in de gordijnen met een uithaal rich ting vier progressieve, vrouwelijke Congresleden. ,,Zij moeten terug keren naar de landen waar ze van daan komen'', aldus Trump. Hij is zich van geen kwaad bewust: 'Mijn tweets waren niet racistisch'. Volgens Wolff kent Trumps groot heidswaanzin geen grenzen. ,,Hij leeft van het moment. Hij komt zijn bubbel niet uit.'' ,,Daar heeft hij nooit een band mee gehad. Hij creëert zijn eigen wereld. Van het Witte Huis heeft hij een hofhouding gemaakt, een Trump Organization. Daardoor is het leven voor hem in Washington niet veel anders dan het leven in New York, in de Trump Tower, toen hij nog zakenman was. Voor hem bestaat politiek niet. In de Trump Organization staat alles ten verdiept. Met Donald Trump in het Witte Huis zit er een president die totaal afwijkt van al zijn voor gangers. In het begin, toen ik nog toegang had tot het Witte Huis, hield ik er nog een klein beetje re kening mee dat het wel goed zou komen. Dat ook deze president zich zou moeten aanpassen aan het ambt. Dat hij nu een andere Donald Trump zou zijn die zich zou laten leiden door zijn advi seurs en partijgenoten in het par lement. Het tegendeel is gebeurd. Het wordt steeds moeilijker om hem te begrijpen. Je mist struc tuur, in leiderschap en in bestuur. Hij is wispelturig, regeert met de waan van de dag, omringd door een uitgedunde ring adviseurs, met alleen jaknikkers. Zij schetsen een wereld die voldoet aan Trumps werkelijkheid. Daardoor is hij een ongeleid projectiel. Hij is gestoord.'' ,,De politiek, de diplomatie, dat spel interesseert hem niet. Dat is voor hem bijzaak. Kijk hoe hij omgaat met Kim. Eerst dreigt hij diens land 'terug te bombarderen naar het Stenen Tijdperk'. Nu krijgt hij een knuffel. Die omme zwaai kun je niet met realiteitszin verklaren, want Kim doet nog al tijd wat hij volgens internationale afspraken niet mag. Toch krijgt hij volop erkenning van een Ameri kaanse president. Het gaat hier op nieuw om een toneelstukje met Trump in de hoofdrol.'' ,,Nee. Die heeft zich alleen maar 5 dagen Drielandenreis Valkenburg 5 dagen Moezel, Trier en Koblenz Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 8 dagen stedenreis Berlijn, Dresden, Leipzig en Potsdam 8 dagen Kirchberg in Tirol 10 dagen Dolomieten en meren 10 dagen Eilanden en kust van Dalmatië woensdag 24 juli 2019 U noemt hem een acteur. Hans van Zon Amsterdam Bedoelt u dat hij de band met de echte wereld verliest? Is het verstandig dat hij voor die stap geen tegenprestatie van Kim vroeg? In Vuur en woede kwam u met een vernietigend beeld van de chaos in het Witte Huis na Trumps aantreden. Is uw mening over hem sindsdien veranderd? Vertrekdata: 26 aug 16,30 sept/14 okt Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Vertrekdata: 26 aug 16 sept/7 okt Vertrekdata: 12 aug 9 sept/7 okt Vertrekdata: 17,24 aug 77,14,21 sept/5 okt Vertrekdata: 26 aug/2,9,16sept Vertrekdata: 19 aug/2 sept/14 okt Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 10