'Het is veilig zwemmen in troebele Spetter' IN DE REGIO 6 Vervallen veersteiger Katseveer AED in wijk Hogewerf 65 JAAR GETROUWD MIJN DORP, MIJN STAD THOLEN De technische proble men bij zwembad De Spetter in Tholen zijn nog altijd niet opge lost. Gevaarlijk of ongezond is het tot nu toe niet, dus mensen kun nen er terecht voor een duik. De Spetter kampt sinds woens dag met een mankement aan de technische installatie. Daardoor kan het zwembadwater troebel worden. Als die vertroebeling de wettelijke normen overschrijdt, moet het zwembad tijdelijk slui ten. Daar is vooralsnog geen sprake van, laat een woordvoerster van de gemeente Tholen weten. „Zwemmen kan gewoon." Goed nieuws dus voor mensen die met de voorspelde tropische temperaturen verkoeling willen zoeken. Toch is het gevaar nog niet geweken. Nog steeds is niet duidelijk wat er mis is met de technische installatie. Daarmee laat de oplossing ook op zich wachten. „Het onderzoek is in volle gang. We doen er alles aan om de problemen zo snel moge lijk op te lossen", aldus de woord voerster. De gemeente bena drukte vorige week al dat badgas ten erop mogen vertrouwen dat ze veilig kunnen zwemmen als het bad open is. In de Goese politiek ontstond on langs wat rumoer over de vervallen houten steiger die vroeger als stop plaats van het veer tussen Middel burg en Zierikzee diende. Groen Links vindt dat het om historisch erfgoed gaat en wil dat het college actie onderneemt om de steiger te behouden. Burgemeester en wet houders stelden echter vast dat het Ze steken geen vinger uit om de steiger te redden om particulier eigendom gaat en ze dus weinig kunnen doen. Wel wil len ze met de eigenaar meedenken over manieren om de steiger op te knappen. Een motie van Groen Links die het college opdroeg met een concreet voorstel te komen om het gevaarte te behouden, haalde onlangs geen meerderheid tijdens de raadsvergadering. De coalitie partijen CDA, VVD en SGP/CU stemden tegen. De steiger is eigen dom van Goesenaar Jeroen Gelok, die hem naar eigen zeggen ooit kocht, omdat hij het een mooi, uniek en nostalgisch plekje vindt. Volgens hem is het overigens niet van gisteren dat de steiger staat te verpauperen. ,,Die is al dertig jaar zo rot als wat.'' GroenLinks vreest dat de steiger definitief verloren gaat als er geen actie wordt onder nomen, maar zo'n vaart zal het vol gens Gelok niet lopen. ,,Vooral de loopvlakken zijn verrot, maar de dragende palen begeven het niet zomaar, hoor. Die kunnen nog wel honderd jaar mee.'' De eigenaar van de steiger zegt dat hij vroeg of laat heus wel iets met zijn eigendom zal gaan doen. Maar wat precies, weet hij nog niet. ,,Misschien moet ik een prijsvraag uitschrijven'', zegt hij met een knipoog. Als de gemeente echt zou willen dat hij de steiger snel op knapt, zal ze volgens Gelok met subsidie over de brug moeten ko men. ,,Want dat gaat heel veel geld kosten. Ik las pas hoeveel geld ze uittrekken voor de steiger bij Wol- phaartsdijk (450.000 euro, red) en die is dan nog maar half zo groot.'' De steiger, die grenst aan het strandje bij Katseveer, kan overi gens niet meer worden betreden. Gelok heeft er hekken voor laten plaatsen. ,,Dat leek me met de zo mer in aantocht een veilig idee'', zegt hij. GroenLinks velde onlangs een hard oordeel over de houding van het college van B en W. ,,Ze steken geen vinger uit om de steiger te red den'', stelde fractievoorzitter Carel Bruring. ,,Het college stond erbij en keer ernaar.'' Rommelmarkt Veere's Genoegen Zomerconcert Wandelen door de schemering dinsdag 23 juli 2019 'S-GRAVENPOLDER Vijf jaar duurde de ver- keringstijd van Jo en Arjaan Guiljam-de Frel voor ze gingen trouwen. En dat is inmiddels ook al weer 65 jaar geleden. De eerste jaren woonden ze in Borssele. Daarna werd het Goes waar ze 46 jaar bleven. Toen ze trouwden was Guiljam nog boerenknecht. In 1956 ging hij werken bij Van der Ende in Borssele. Hij zou er de rest van zijn werkzame leven blijven en had verschillende functies. Het echtpaar kreeg drie kinderen. Sinds drie jaar wonen ze in 's-Gra- venpolder. foto johan van der heijden YERSEKE De wijk Hoge werf in Yerseke krijgt een AED. Vijf vrijwilligers heb ben zich ingezet voor de aanschaf van zo'n levens reddend apparaat. Via de Hartstichting werd een actie opgezet met de be woners van de straten Ho- gewerf, Vroonland, Neder- hof, De Burcht, Ambachts- herenlaan en Ridderhof. Het lukte in vijftien dagen om de benodigde centen binnen te krijgen. Waar de AED in de wijk komt te hangen, is nog niet bekend. Geen plan renovatie steiger Als de gemeente wil dat de voormalige veersteiger bij Kat seveer wordt opgeknapt, mag ze wel een flinke subsidiepot opentrekken. Dat zegt eigenaar Jeroen Gelok. Hij heeft op dit moment geen plannen om het gevaarte te restaureren. Rob Paardekam Wilhelminadorp -GroenLinks VEERE Muziekvereniging Veere's Genoegen houdt gedurende de zomerva kantie elke dinsdag een rommel- en curiosa- markt in het clubge bouw. Tussen 10.00 en 17.00 uur kan men te recht in clubgebouw Het Akkoord voor onder meer boeken en kleding. De opbrengst van de markt wordt gebruikt om nieuwe instrumenten aan te schaffen. De laat ste markt vindt plaats op dinsdag 27 augustus. Zie ook de website veeresgenoegen.nl. OOSTKAPELLE Er wordt weer een zo- merconcert gegeven in de Dorpskerk in Oostka- pelle. Alisa van Dijk en Adriaan Hoek brengen morgen een gevarieerd programma. Van Dijk zingt en speelt viool. Hoek bespeelt het orgel. Het concert begint om 20.00 uur en is gratis toegankelijk. WESTENSCHOUWEN Staatsbosbeheer Zee land-Noord houdt van daag en op 30 juli een De Dorpskerk van Oostkapelle. schemerwandeling. De wandeling begint om 19.00 uur vanaf excur- sieschuur Boswachterij Westerschouwen, Kraaijensteinweg 140 te Westenschouwen. De kosten bedragen 5 euro voor volwassenen en 2,50 euro voor kinde ren. Aanmelden is ver plicht en kan via staatsbosbeheer.nl/ schouwenduiveland. GOES Grote Markt, 09.00 16.00 uur: Week markt; Centrum 't Westlicht, 10.00 12.00 uur: Inloop voor hulpvragen, luiste rend oor en koffie en thee; Historisch Mu seum de Bevelanden, 11.30 uur: Rondlei ding; Grote Kerk, 13.30 uur: Orgelcon cert door Jos Vogel; Erasmuspark, vanaf 14.00 uur: Activiteiten voor senioren; Biblio theek, 14.00-15.30 uur: Taalcafé; Inloop huis Oase, Roos- eveltlaan 87, 19.00 uur: Recreatieve fietstocht over 20 ki lometer; Wijkcentrum De Spinne, 19.30 22.00 uur: Zomer- avondbridge 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 09.30-10.30 uur: Wandeling in groeps verband HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur: Gra tis sporten onder be geleiding KAPELLE Parkeer plaats, C.D. Vereek- estraat, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt KRUININGEN Markt, 13.00-17.00 uur: Weekmarkt THOLEN Gemeente huis, vanaf 09.00 uur: Salon van Tholen met expositie vijf Thoolse kunstenaars WISSENKERKE Diverse locaties, overdag: Raamexpo- sitie 'O kijk, Wissen- kerke vroeger!' WOLPHAARTSDIJK Meuleweie, 09.30 16.00 uur: Inloop 'Even d'r uut' voor Senioren Wol- phaartsdijk en Oud- Sabbinge; De Griffi oen, 19.15-20.15 uur: Fitness Fun Party.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50