O O) CD O Tweelingbroers uit Colijnsplaat heersen al acht jaar op het NK Top 10 nodig op EK voor Tokio ZEELAND 11 Tim is 'enorm trots' dat Mick vanuit een geslagen positie terugkwam en de nationale titel bij de beloften greep. Boutens De Nations Cup was een 6 uurswedstrijd. De teamleden wisselden el kaar af, al nam Boutens wel de eerste drie uren volledig voor zijn reke ning. In een veld van zeven tien ploegen fi nishten de twee Nederlan ders, die reden onder de naam Dutch Value, als tweede. Waterpolo wel bang dat ik last zou krijgen en ik merkte dat het koersverloop veel energie zou kosten. Vier rondes voor het einde kwam mijn zadel los. Ver volgens zakte ik compleet in elkaar en gaf alles uit handen in de laatste ron des. Ik ken mezelf goed en heb wel va ker in deze positie gezeten, waarbij ik het gewoon kon afmaken. Maar zoals ik me vandaag in het slot van de race voelde, dat kan nooit goed zijn voor eens mens." Ondertussen was broer Mick bezig aan een ongekende inhaalrace. „Op het moment dat ik bij Tim in de buurt kwam, sloeg zijn derailleur ook nog eens in de cassette", zei Mick, die van de laatste naar de eerste plaats op- stoomde. „Eerlijk gezegd dacht ik ook dat het er voor mij in de eerste ronde al op zat na die gebroken ketting. Ik moest de hele klim omhoog rennen, maar dankzij mijn geweldige team kon ik toch weer snel opstappen. Dat ik die twee verloren minuten uitein delijk nog goedmaak, is vrij bizar. Dit heb ik nog niet vaak gezien, laat staan zelf meegemaakt. Dat maakt me be hoorlijk trots dat ik hier de kam pioenstrui in ontvangst mag nemen." Tim kon ondanks zijn eigen ineen storting wel genieten van het succes van broer. ,,Hij is zo sterk op dit mo ment, wat dat betreft verrast het me niet dat Mick zo terug kan komen van uit geslagen positie. Hij heeft dit sei zoen al vaker laten zien dat hij de snel ste rondetijden kan rijden in een in ternationaal deelnemersveld. Ik ben echt enorm trots op hem dat hij dit flikt." Europees kampioenschap ik me in het slot race voelde, dat kan nooit goed zijn vooreen mens Geluk en verdriet zitten soms letter lijk heel dicht bij elkaar. Zoals zon dagavond tijdens het etentje van de familie Van Dijke, na afloop van het Nederlands kampioenschap moun- tainbiken in Sittard. Mick van Dijke (19) had zich net gekroond tot Neder lands kampioen bij de beloften. Zijn tweelingbroer Tim reed bijna de ge hele wedstrijd solo aan kop, maar viel in de finale keihard terug naar plaats vier en greep dus naast een medaille. Het was een hard gelag voor Tim, die vijf weken eerder nog een hand breuk opliep. Parkoersbouwer en voormalig olympisch kampioen Bart Brentjens reikte de rood-wit-blauwe trui uit. Niet aan de rijder die er zo lang aanspraak op leek te maken, maar aan diens broer Mick, die na materi- aalpech in de eerste ronde juist nog kansloos leek voor de titel. „Teleur stelling overheerst nog, maar ik ben vooral ook heel trots op mijn broer. Liever 1 en 4, dan 2 en 3, als er maar een Van Dijke de titel pakt", vertelde de verslagen Tim na de prijsuitrei king. Dat motto gaat al een tijdje op, want al acht jaar lang - vanaf de jeugd tot en met de beloften - is er altijd wel een kampioenstrui voor één van de twee broers uit Colijnsplaat. ,,Daar zijn we natuurlijk best wel trots op, zeker om dat we dit jaar pas eerstejaars beloften zijn en dus eigenlijk de jongsten in het deelnemersveld", aldus Tim, die vorig jaar nog de titel bij de junioren pakte. En vervolgens met een knip oog: ,,Dit jaar was het weer de beurt aan Mick." Vol gas MILAN VADER reren. Ik ging mee in zijn wiel en we sloegen direct een gaatje. Vervolgens hooi ik hem verkeerd schakelen en dan weet je dat Mick klaar is, want voor iedere normale renner is het dan gewoon voorbij. Ondertussen lig je zelf vijftig meter voor en moet je ge woon door." Kippenvel Ruim een uur ging Tim solo aan de leiding in het kampioenschap en stevende hij op een afgetekende overwinning af. Maar was hij eigen lijk wel fit genoeg voor zo'n inspan ning? Het antwoord zat in de laatste twee rondes verscholen. Tim werd na een uur rijden ziek, zwak en misselijk. Hij zag sterretjes, kreeg kippenvel en was helemaal leeggereden. „Ik voelde me sterk en had een mooi ritme te pakken, maar voor de wedstrijd was ik dinsdag 23 juli 2019 GO 2 Ruben Boutens (27) uit Middel burg is zondag sterk aan het WK indoorkar- ten in de Ver enigde Staten begonnen. In de Nations Cup pakte hij samen met Mike Dijk graaf (14) uit Roosendaal het zilver. 2 Voor de tweede keer in vijf jaar komt het Ne derlands water- poloteam (man nen) naar De Zeeuwse Kust. Op zaterdag 31 augustus houdt Oranje in het Vrijburgbad in Vlissingen onder meer een jeugdclinic en een presta tie voor trainers en sponsoren. 'Als er in elk geval maar een Van Dijke de titel pakt' Morgen stapt de tweeling alweer in het vliegtuig naar Tsjechië voor het Europees kampioenschap in Brno. Over hun kansen daar is Tim realis tisch: ,,In principe gaan we daar vooral heen om te leren en ervaring op te doen, want als eerstejaars beloften mag je nog geen wonderen van ons verwachten." Broer Mick sluit zich daar bij: ,,Voor ons is het mooi dat we zo'n groot kampioenschap kunnen rijden. Die gasten die daar rijden zijn zo enorm sterk, veelal fulltime prof en door hun ervaring vaak tactisch een paar stappen verder dan dat wij op dit moment zijn." - Tim van Dijke Menno Kole Sittard In plaats van rustig op te bouwen na zijn blessure gaf Tim afgelopen week end op het NK in Sittard al direct vol gas. ,,Ik begon rustig en reed rond de tiende plaats toen ik mijn broer op de eerste steile helling direct zag demar- In 2013 verhuisde Milan Vader naar Sittard om in de Limburgse heuvels zijn mountainbikecarrière naar een hoger niveau te tillen. Allemaal met het oog op plaatsing voor de Olympische Spe len van Tokio in 2020. Zondag kroonde hij zich in zijn 'achtertuin' tot Nederland kampioen bij de elite. „De vorm is goed en ik heb het goed naar mijn zin in mijn nieuwe ploeg", aldus de rijder van Franse ploeg KMC- Ekoï-Orbea. ,,Als team zitten we in een flow, want we hebben veel nati onaal kampioenen afgeleverd." Veel tijd om het te vieren heeft Vader echter niet, want komend weekend staat het EK in Brno (Tsjechië) op het programma. Daar telt vooral dat ene hogere doel: plaatsing voor de Olympische Spe len. „Daarvoor moet ik in de top 10 rijden, want dan is mijn plaatsing definitief", vertelt Vader, die met een der tiende plaats in een Franse wereldbekerwed strijd wel al een halve no minatie op zak heeft. Vader vertegenwoordigt TeamNL in Brno bij de elite samen met Mathieu van der Poel. Veel voordeel verwacht hij echter niet te hebben van de imposante alleskun- ner als teamgenoot. ,,Mountainbi- ken blijft toch een individuele sport. Mathieu zal mij echt niet voorlaten en ik hem ook niet." Mick van Dijke begon met materiaalpech aan het NK en kwam na anderhalf uur als nummer één over de streep. FOTO DIOK SOEPENBERG/ ORANGE PICTURES a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43