W 8 ZEELAND Jeroen en Yvonne Verburg dachten met hun dochtertje een fijne vakantie op Tenerife te krijgen. Maar toen de destijds amper een jaar oude Julia ziek werd, viel die droom in duigen. ZOMER 2019 WATERPOKKEN 1 WAT IS ER TE DOEN? TIP 1 Oosterscheldemuseum, Yerseke Avondmarkt, Sluis Politiehonden, Oostkapelle buurman, de veldwachter, hier lucht van krijgt, gebeurt er van alles. De route, inclusief verhaal, lekkernijen en opdrachten, is op te halen bij Bistro De Buut in Schoondijke of Buitengewoon Actief voor 7,50 euro per per soon. Reserveer via 0117 222002 of 06-28279872. Historische markt, Veere Foodtruck Festival, Renesse Tentoonstelling Mannenpak, Middelburg Fietstocht, Schoondijke Pannenkoekenfeest, Aagtekerke Roofvogelshow, Ouddorp TIP 10 Ontdek Slot Haamstede, Burgh-Haamstede METEEN ZIEKE DOCHTER OP TENERIFE a een jaar hard werken, pak ken Jeroen en Yvonne Ver burg met doch ter Julia voor de tweede keer dat jaar het vliegtuig. Naar Tenerife. Zon, zee en strand, daar is het ge zin uit Colijnsplaat wel aan toe. Op de tweede dag krijgt de va kantie plots een nare wending. Dochter Julia krijgt koorts en zit onder de rode bultjes. De dag dat Jeroen met zijn ge zin op het vliegveld van Tenerife aankomt, is er nog niets aan de hand. De zon schijnt, de zee is strak blauw. Kortom, het is nazo meren op het Canarische eiland. Lekker acht dagen ertussenuit. Als het gezin de eerste dag een dorpje wil bezoeken, blijkt doch ter Julia niet fit. Ze is wat hange rig. Misschien door de vlucht, of het warme weer. Ze stellen de plannen bij. Als Jeroen en Yvonne in de middag een duik in zee willen nemen, is Julia nog niet de oude. Ze heeft koorts. Haar temperatuur loopt op en niet veel later ontstaan rode bultjes op haar lijf. Voor Jeroen is het meteen duidelijk. ,,Die heeft waterpokken. Binnen de kortste keren leek ze wel een krenten bol." Oma weet raad Op internet zoeken Jeroen en Yvonne naar raad. Middeltjes die de jeuk verminderen. ,,Via Oma Weet Raad, een website met al lerlei tips, kwamen we op het idee om een zemelenbadje te ma ken. Ik vol goede moed naar de dorpssupermarkt. Met handen en voeten aan de manager uitgelegd waar ik naar op zoek was. Nog sa men op de computer gezocht. Maar helaas, zonder zemelen naar huis." Jeroen en Yvonne ontdekken al snel dat ze weinig keus hebben. Aan waterpokken doe je niet zo veel. En je kunt het zwembad niet in, niet naar zee, zelfs niet zon nen. Dat is wel waarvoor het ge zin naar Tenerife is gekomen. ,,Op dat moment wil je eigenlijk maar één ding: gewoon je koffers pak ken en naar huis rijden. Maar op een eiland is dat toch een beetje lastig." Bundeltje cashgeld Optimistisch als ze zijn, maken ze er het beste van. Ze spelen wat met Julia in en rondom het hotel en bezoeken diezelfde dag nog dinsdag 23 juli 2019 GO Vandaag zijn er gratis rondleidin gen door het Oosterscheldemu seum in Yerseke. In dit museum wordt het verhaal verteld van de geschiedenis en cultuur op en rond de Oosterschelde. De gra tis rondleidingen vinden plaats tussen 13.00 en 16.00 uur. En tree is 4 euro. Meer info: ooster- scheldemuseum.nl TIP 2 Markt, muziek en heel veel ge zelligheid - dat zijn de avond- markten van Sluis. Vanaf 11.00 uur begint de braderie en om 17.00 uur start het straattheater, livemuziek en entertainment. De meeste winkels zijn open tot 22.00 uur. TIP 3 Altijd al willen zien hoe politie honden getraind worden? Ga dan vanavond om 19.30 uur kij ken naar een demonstratie met politiehonden in Oostkapelle (Noordweg 50). De demonstra tie duurt ongeveer een uur. Toe gang is gratis. TIP 7 Geniet van een nostalgisch dagje uit op de historische markt van Veere. Neem tussen 10.00 en 17.00 uur een kijkje bij de kramen met antiek, sieraden, fossielen, houten speelgoed, ou derwets snoepgoed en streek producten. Vandaag is er ook een demonstratie van de scha rensliep. Meer info: historische- marktveere.nl TIP 4 Voor de 4de keer staat het Flet cher Foodtruck Festival in de tuin van Slot Moermond in Re- nesse. Proef vandaag van 12.00 tot 22.00 uur de hartige en zoete snacks van verschillende foodtrucks op het festivalterrein. Voor kinderen is er een spring kussen en wordt er geschminkt. TIP 5 Wat zegt een pak over de drager ervan? En wat betekende deze outfit voor Zeeuwse mannen in de twintigste eeuw? Bezoek vandaag tussen 11.00 en 17.00 uur in het Zeeuws Museum de tentoonstelling Mannenpak met persoonlijke verhalen, foto's en tekeningen. TIP 6 De fietstocht 'Op tour met Tuur' volgt in 45 kilometer het verhaal van smokkel en corruptie in de grensregio. De route is geba seerd op een verhaal dat Anita Tournois schreef over Tuur, die een gouden ring vindt. Als zijn TIP 8 Vandaag vindt van 16.30 tot 20.00 uur het pannenkoeken- feest plaats bij de feesttent op de wei (hoek Pekelingseweg/Aagtekerkse- weg). Er zijn veschillende activi teiten voor kinderen, zoals een ponyritje en een spellencircuit. De opbrengst gaat naar de Dorpskerk van Aagtekerke en de Stichting steun en opbouw Gambia. TIP 9 Vanavond kunt u vanaf 19.00 uur kijken naar een roofvogelshow op vakantiepark RCN Toppers hoedje (Strandweg 2-4, Oud dorp). Toegang is gratis. Altijd al een kijkje willen nemen in Slot Haamstede? Leer alles over de geschiedenis en wandel door het Slotbos tijdens deze rondleiding met een boswachter. De wandeling met bezoek aan Slot Haamstede duurt ongeveer 2 uur. Reserveren is verplicht en kan via vvvzeeland.nl. Kijk voor een compleet over zicht op vvvzeeland.nl. iw t Wie? Jeroen en Yvonne Verburg uit Colijnsplaat en hun dochter Julia Wat? Julia werd ziek tij dens de vakantie Waar? Tenerife 3 o 'Onze dochter leek wel op een krentenbol' Timo van de Kasteele

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40