7 ZEEUWS KAMPIOENSCHAP RINGLOPEN 66 kinderen deden gisteren mee aan het Zeeuws kampioenschap ringlopen. De paarden mochten dus thuisblijven, ze staken de ringen te voet. Jasper Brasser hoopt vol gend jaar mee te doen aan de wedstrijden van de Zeeuwse Ringrijders Vereniging. De 12-jarige inwoner van Serooskerke maakt daar misschien wel direct een kans om tussen de betere rijders te ein digen. Want tijdens het Zeeuws kampioenschap Ringlopen liet hij maandag zien dat hij een vaste hand heeft en goed kan steken. ,,Ik heb zes ringen uit acht beurten", zegt hij als de wedstrijd ruim an derhalf uur bezig is. In totaal doen deze middag 66 kinderen mee aan het kampioen schap. De jongste is drie, de oudste twaalf jaar. Volgens de mannen en vrouwen van de ZRV kan je tij- dens die loopwedstrijden al een beetje zien wie later serieus mee kan doen voor de bekers en de ti tels. „Natuurlijk nog niet bij de jongsten, voor hen is het nog echt een spelletje", aldus Sjaak Janse. ,,Maar in de leeftijdsgroep van ne gen tot en met twaalf jaar, daar zie je ze, de talenten." Hij doelt op de jongens en meisjes die de lans goed vasthouden en de punt ge bruiken om te richten op de ring. ,,Die over de punt precies naar de In de leeftijd van negen tot twaalf zie je ze, de talenten ring kijken." Volgens hem komt het voor dat deelnemers tijdens dat lopen alle of bijna alle ringen steken. Hij wijst naar de 16-jarige Teun Dingemanse die optreedt als helper bij de jeugdwedstrijd. ,,Hij was als jonge jongen al heel goed tijdens het ringlopen. En twee jaar geleden werd hij in Middelburg als 14-jarige, Zeeuws kampioen bij het ringrijden." Dingemanse zelf beaamt dat je tijdens het ring lopen veel leert „Je houding bijvoorbeeld. Hoe houd je je lans vast. Door veel te ringlo pen leer je dat." Oefenen Jasper Brasser oefent veel bij zijn oom en tante. „Want daar hebben ze een oefenbaan zodat ik daar veel kan lopen." Hij heeft thuis geen paard staan waarop hij kan rij den. Maar dat is volgens hem geen enkel probleem als hij volgend jaar gaat ringrijden. ,,Aan een paard kom ik wel. Ik ken genoeg mensen die mij er wel een willen lenen." Jasmijn de Laet (6) vindt het ringlopen ook erg leuk. Ze woont in Breda, is op vakantie in Dom burg en hoopt ooit ook op een paard ringen te steken. Dat ze daarvoor naar Zeeland moet ko men, vindt ze geen enkel pro bleem. ,,Ik kom graag want mijn opa woont hier." Geen gele kaarten Adri Roelse kijkt te vreden hoeveel jeugd aanwezig is tijdens het kampioen schap ringlopen. De voorzitter van de Westkapelse afdeling van de ZRV noemt de wedstrijd 'de school voor de toekomst'. Zelf weet hij nog goed dat hij lang gele den ook op deze manier leerde steken. ,,Met het lopen over de baan doe je ervaring op. Je leert hoe je moet steken, dat je de lans stil moet houden." En hij is helemaal tevre den als hij ziet dat zijn zoon twee maal achter elkaar een ring steekt. Hij glundert en steekt zijn duim op richting zijn zoon. Naast hem staat Tilburger Hein Piet van Boxel die tijdens zijn vakanties in het Zeeuwse kennismaakte met het ringsteken en het een fantastische sport vindt. ,,Een sport waarbij saamhorigheid, gezelligheid en eerlijkheid voorop staan. Hier geen gele kaarten, geen gezeur te gen de scheids. Iedereen ziet wat je doet, je steekt of je mist." dinsdag 23 juli 2019 Het is een spelletje, maar je ziet de talenten van de toekomst A Pim Brou wer heeft de grootste pret bij het ringlo pen. FOTO RUBEN OREEL Emile Calon Grijpskerke -Sjaak Janse, Zeeuwse Ringrijders Vereniging Uitslag: 1. Joppe van den Broeke, 2. Daan van Tatenhove, 3. Sem Wisse. Alle drie staken 26 van de 30 ringen. Kijk op pzc.nl /video Zeeuws kampioenschap ringlopen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39