Rocky en Miami Vice als inspiratiebron II OM: 'Fokker verwaarloosde honden' Ook Nehalennia doet mobieltje in de ban 5 FILMSTARZ ZEEUWS FILMTALENT In Vlissingen worden deze week opnamen gemaakt voor de korte film Romcom, één van de drie winnende scripts van de Filmstarz- competitie 2019. Restaurant Saké Sushi was gisteren voor de gelegenheid omgebouwd tot filmset. overtuigen? De titel Romcom (af korting voor romantische co medy) verwijst naar Gatorps grootste angst: dat zijn leven van actiefilm in romcom verandert. Met romantiek kan de actieheld niet omgaan. Nog tot en met donderdag filmt het team in Vlissingen, onder lei ding van filmmakers Jorge Lopes (33) en Benjamin Samson (34), die ook het script schreven. Naast Lo pes en Samson mochten ook Levi Oreel (20) uit Arnemuiden en Mi- chèle Soudijn (52) uit Renesse door naar de tweede fase van de FilmstarZ-competitie 2019. Dat project, van de Stichting Filmalot, heeft als doel Zeeuws filmtalent tot bloei te brengen. De competitie begon in februari met een pitch voor een filmplan Ik heb alles uit die tijd bewaard. Action figures, boekjes, cassettebandjes van He-Man en scenario. Daarna brak de tweede fase aan: filmmaken leren door het te doen, van het schrijven van een scenario tot het opzetten van een productieplan. Gedurende acht maanden krij gen de uitverkorenen workshops en trainingssessies van professio nele filmmakers. In september en oktober wordt gemonteerd, in no- vember gaan de films in première. Vlissinger Lopes en Middelbur ger Samson omschrijven de afge lopen maanden als één groot leer proces. Lopes: ,,Met de kennis van nu zouden we het helemaal anders doen." Wat in ieder geval wel zou blijven: het jarentachtigsausje. Benjamin: ,,Ik heb alles uit die tijd bewaard. Action figures, boekjes, cassettebandjes van He-Man." Garage Jorge: ,,Onze art director Jessica Heeren heeft op zoek naar props (rekwisieten) bij een telefoonmu seum een mobiele telefoon uit de tijd gevonden. Een van de locaties waar we filmen is de woon- annex slaapkamer van Gatorp, die we hebben opgebouwd in een garage. Heel erg jaren tachtig, heel leuk." Jeffrey Limburg, ster van de korte film Romcom, is wel even toe aan een glaasje fris. Voor de laat ste scene moest hij een flinke smak maken. Een keer of twintig zelfs. ,,Maar nu staat het er goed op", zegt Limburg alias Ga- torp (filmnaam) professioneel. Jeffrey Limburg heeft ruime erva ring in acteren, vooral in het thea ter, en werkte al diverse malen sa men met tegenspeelster Janneke Langerak. Het mintgroene pak dat hij aanheeft, is speciaal voor de film gemaakt. ,,Gatorp: als je dat omkeert, krijg je protag. Van pro tagonist ofwel hoofdrolspeler", legt Limburg uit. Jeffrey Limburg is hoofdrolspeler in Romcom, waarin Gatorp het centrale karak ter is. Gatorp is gefascineerd door sterren als Sylvester Stallone en Schwarzenegger, hoofdrolspelers in recht-door-zee, 'simpele' actie films uit de jaren tachtig. Het zijn ook de jaren waarin Don Johnson efficiënt en modieus tegelijk orde op zaken stelde als hoofdrolspeler in Miami Vice, in de iconische pastelkleurige kostuums met er onder een simpel wit T-shirt met ronde hals. Limburg heeft er ook een aan, stijlvol onder zijn pak. Bang voor romantiek Gatorp is ook een actieheld. Al thans: vindt hij zelf. Een eenzame en wat kalende actieheld, dat wel. Via een datingbureau ontmoet hij een aantrekkelijke vrouw (ge speeld door Janneke Langerak). Nu moet duidelijk worden: is Gatorp alleen in zijn eigen hoofd een held, of kan hij ook anderen daarvan Op 21 februari vonden de politie, de Landelijke Inspectie van de Dieren bescherming en een dierenarts dat de situatie zo schrijnend was dat de 25 aanwezige honden daar weg moesten. Een agent schreef dat hij pijn aan zijn ogen kreeg door de ammoniak- lucht in het voormalige dierenpen- sion aan de Oranjedijk. De kennel was zwaar vervuild met urine en ontlasting en er waren te weinig droge ligplekken. Bovendien was er te weinig licht, te weinig en vervuild water en zou de ruimte niet goed zijn geventileerd. Niet zindelijk Volgens B. viel het allemaal wel mee. Hij vertelde dat hij 's ochtends nog had schoongemaakt en water had gegeven. ,,Maar pups doen weleens wat als ze nog niet zindelijk zijn. Honden kunnen waterbakken om gooien. Aan de verzorging man keerde niks'', zei B. Zijn advocaat Jaap Baar stelde dat B. moet worden vrijgesproken. Vol gens hem voldeed B. aan de normen. Baar wees erop dat niet is vastgesteld dat de dieren uitdrogingsverschijn selen of dorst hadden. Overigens stelden ook de aanklager en de rech ter dat B. wel het beste met de dieren voorhad en heel veel om de honden gaf. R.B. fokte voorheen herders honden, maar hield de dieren die hij niet verkocht. Dat werden er uitein delijk steeds meer en hij begon pro visorisch hondenhokken in elkaar te timmeren. Inmiddels heeft hij die hokken wel vernieuwd. Toch eiste officier van justitie Ma- non van Drunen dat B. niet meer dieren mag houden dan de acht die hij na 21 februari toch weer heeft ge kregen. Van de 25 honden die in be slag zijn genomen, is er één korte tijd later overleden. Andere zijn on dergebracht bij pleeggezinnen. Van Drunen wil dat ze daar blijven. De rechter vond de zaak zo lastig dat hij pas vrijdag 2 augustus uit spraak doet. Normaal vonnist de po litierechter meteen. MIDDELBURG Na het Calvijn College doet ook stedelijke scho lengemeenschap Nehalennia in Middelburg de mobiele telefoon in de ban. Op de locatie Kruisweg (vmbo en mavo) mag het mobiel tje vanaf het nieuwe schooljaar niet meer mee de klas in. Ook in de gangen en toiletruim ten zijn smartphones taboe. In de kantine, in de hal op de begane grond en op het schoolplein mo gen mobieltjes wel worden ge bruikt. Voor de leerlingen naar hun lessen gaan, moeten zij hun telefoons opbergen in hun kluis jes. Bij de eerste en tweede over treding moet de mobiel voor de rest van de dag worden ingeleverd. Bij de derde overtreding wordt een van de ouders/verzorgers ge vraagd de telefoon op te halen, zo dat de school met hen kan over leggen. Nehalennia laat op haar website weten 'dat het belangrijk is dat tij dens de les iedereen is gefocust op de lesstof.' De aangescherpte re gels moeten ook leiden tot meer persoonlijk contact met vrienden en vriendinnen. Daarnaast wil Nehalennia haar steentje bijdra gen in de strijd tegen smart- phone-verslaving. De mentoren gaan over deze vorm van versla ving in gesprek met de leerlingen. De nieuwe regels worden later dit jaar nog geëvalueerd. dinsdag 23 juli 2019 de korte film Romcom in Saké Sushi in Vlissingen. foto ruben oreel (rechts) tijdens de opnamen van d - Benjamin Samson, filmmaker Ondine van der Vleuten Vlissingen Hoofdrolspeler Jeffrey Limburg Tegen de IJzendijkse oud-hon denfokker R.B. is gisteren bij de politierechter in Breda drie weken voorwaardelijke celstraf geëist. De man zou zijn 25 herdershon den onvoldoende hebben ver zorgd. Pieter van Klinken IJzendijke/Breda

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37