Eén vraaa Ook zij speelden een rol 26 MEDIA CULTUUR ANGELA KIJKT TV Hij was politicus, schreef boeken en is bestuurder. Nu heeft Boris van der Ham (45) een rol te pakken in Smeris, de populaire politieserie die in januari haar laatste reeks beleeft. „Acteren en een maatschappelijke functie, ik wil het combineren.'' POLITICI ACTEERUITSTAPJES Het mag dan vijftig jaar geleden zijn dat de eerste mens voet op de maan zette, toch lukt het in Nederland anno 2019 nog altijd niet om normaal te doen over iets dat allang doodgewoon zou moeten zijn. Ik heb het over 'de werkende moeder'. Geen thema waar we spastischer over doen met z'n allen, mannen én vrouwen. Ook op tv. Het gaat óf over al die luie mutsen die zo nodig parttime willen werken en lekker op de zak van hun hardwerkende man teren óf een fulltimecar- rièremoeder moet zich verantwoorden voor de keuzes die ze maakt. Zelfs Maxima ontkomt er niet aan, zaterdag avond in Blauw Bloed. Tijdens de zomerfotosessie op Paleis Huis ten Bosch mocht de verslaggever van dienst één vraag stellen. En wat werd het? Of haar drukke agenda als koningin en VN-mede- werker het gezinsleven niet af en toe in de weg staat. Voor de volledigheid: Willem Alexander kreeg vervolgens van dezelfde verslaggever de vraag hoe het is om een ambitieuze vrouw naast zich te hebben. Vrijdagavond bij Jinek was het ook al raak. Mar leen de Rooy, verslaggever van de NOS, vertelde dat ze op het Binnenhof al een paar keer de op merking had gehad 'goh, ben jij zwanger? Ik dacht dat jij zo'n carrièrevrouw was'. Inderdaad, uitgesproken door mannen. Maar bij mijn eigen seksegenoten valt er ook nog wel iets te winnen. De ene helft van het zwangere cabaretduo Yentl De Boer: „Ergens vind ik het iets triest hebben dat je als vrouw echt een stap terug moet doen.'' Ik wist niet wat ik hoorde. Dit kan toch niet meer? Hierbij doe ik een oproep aan alle omroep bazen van Nederland. Het is hoog tijd voor een gedegen serie over alle soorten en maten wer kende moeders in Nederland. Geen koddige fictie over onzekere gansjes die stiekem de ritalin van hun kroost slikken, geen egodocument van weer een zwangere tv-ster. Maar een serieuze docu mentairereeks met echte vrouwen. Van de be wuste thuisblijfmoeder en de deeltijdmuts tot de carrièrebitch-met-au-pair. En alles wat daartus sen zit. Zodat mannen én vrouwen kunnen zien: dé perfecte moeder bestaat niet. Zoveel vrouwen, zoveel keuzes. En wat die keuze is, daar hoeft zij geen verantwoording over af te leggen. Ga er maar van uit dat ze het thuis goed geregeld heeft, want anders zou ze het werk niet kunnen doen. Vijftig jaar na de maanlanding moet dat toch te fiksen zijn? Prima als je de koningin vraagt hoe ze werk en gezin combineert, maar vraag het haar man dan ten minste óók. Dat is pas een kleine stap voor de mens, maar een grote sprong voor de mensheid. Quote van de dag Hou je mond! Hier ga ik niet op antwoorden, dit is schandalig dinsdag 23 juli 2019 Record voor Lion King Evelien blijft bij Ekdom Alexander Pechtold —Actrice Nicole Kidman op de Australische radio. Ze zou spreken over de serie Big Little Lies, maar kreeg vragen over haar seksleven. GO FILM The Lion King had het beste openingsweek end in de Ne derlandse bios copen ooit. 75 procent van alle bezoekers ging naar deze film, die 5,8 miljoen euro opbracht. Avengers: End game had het record met 5,3 miljoen euro. RADIO Presentatrice Evelien de Bruijn blijft de nieuwslezeres/ sidekick van Gerard Ekdom op Radio 10. Ze verving in deze rol al Lot Lewin, die met zwan gerschapsverlof was. De Bruijn presenteert op tv ook Hart van Nederland. Starring: Boris van der Ham De politicus van D66 speelde zichzelf in VPRO-serie De Fractie (2015). Ook premier Mark Rutte kwam even langs. Femke Halsema was coproducent. Op de set van de serie Smeris in Hilversum: Boris van der Ham (rechts) met Jeroen van Koningsbrugge (groen jasje) en Dennis van de Ven (blauw jasje). foto pim ras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 26