Ajax-spits Dolberg staat op de drempel van een voor hem cruciaal seizoen 25 Na een periode vol tegenslag, twijfel en teleurstelling aast Kasper Dolberg (21) bij Ajax op het seizoen van de ommekeer. De Deen weet dat het nu moet gebeuren. Vanwege de hitte verplaatst Ajax treft bekende tegenstander Oude tijden herleefden in het Olympisch Stadion. Daar waar Ajax zoveel heroïsche en historische momenten meemaakte, keerde de club gisteren voor even terug. De oefenwedstrijd tegen Panathinai- kos, eindigend in een 1-2 nederlaag (doelpunt van Donny van de Beek), leidde vooral bij het publiek tot nostalgische gedachten. Op deze plek troffen beide ploe gen elkaar op 3 april 1996 voor het laatst. In de halve finale van de Champions League waren de Grie ken met 0-1 te sterk, maar door een klinkende 0-3 twee weken later in Athene plaatste Ajax zich alsnog voor de finale. Ruim 23 jaar geleden was het Olympisch Stadion met 43.000 toeschouwers uitverkocht. Ook gisteren kon er niemand meer bij, maar bleef het totaal door vei ligheidsrestricties beperkt tot 7000. Alle kaarten waren in no time van de hand gedaan. In een decor waar heden en ver leden elkaar kruisten, gingen ook verhalen over de nabije toekomst schuil. Zoals dat van Kasper Dol berg, die staat voor zijn seizoen van sportieve revanche. Gekomen als een komeet onder Peter Bosz, in het seizoen 2016/2017, maar steeds verder wegzakkend in het moeras van Amsterdam. Veel blessureleed, gekoppeld aan een vormcrisis, resulteerde in steeds meer twijfels rondom de talentvolle Deen. Concurrent Klaas-Jan Huntelaar streefde hem afgelopen seizoen voorbij, terwijl in de échte krakers de voorkeur van trainer Erik ten Hag uitging naar buitenspeler Du- san Tadic in de punt van de aanval. Zolang ik bij Ajax ben, is hij nooit fit geweest Op de momenten dat Dolberg wel het vertrouwen kreeg, zoals in de return van de halve finale van de Champions League tegen Totten ham Hotspur, stelde hij hevig te leur. Waar was zijn technische klasse gebleven? Zijn versnelling, met en zonder bal? Zijn vlam mende schot? In de eerste weken van de voor bereiding maakte de spits een frisse indruk. Hoewel hij gisteren tegen de fysiek sterke Grieken moeite had om zich te onderscheiden, doet de bal weer vaker wat zijn hoofd wil. Uiterlijk oogt hij nog altijd stoïcijns, maar vanbinnen zal hij ongetwij feld beseffen dat het nu toch écht moet gebeuren. ,,Zolang ik bij Ajax ben, is Kasper nooit fit geweest'', al dus Ten Hag. ,,Op de dag dat ik te kende, anderhalfjaar geleden, kreeg ik het bericht dat hij een gecompli- OPENDAG/ ceerde breuk in zijn voet had. Toen ging hij na het seizoen naar het WK en kwam hij met een blessure te rug. Eigenlijk is hij anderhalf jaar nooit fit geweest. Nu kan hij voor het eerst weer een hele voorberei ding draaien. Het is nu het vierde jaar dat hij kernspeler is en dat is met vallen en opstaan gegaan. Dit is wel het moment, als je zulke excep tionele talenten hebt, om dat weke lijks te tonen. Als ik zie hoe hij daarmee bezig is deze weken, dan is dat goed. Die houding moet hij da gelijks hebben. Ik heb er vertrou wen in dat hij dat kan, maar hij zal het zelf moeten bewijzen.'' CHAMPIONS LEAGUE dinsdag 23 juli 2019 'Kasper moet wekelijks zijn talent gaan tonen' Freek Jansen Amsterdam AMSTERDAM Op weg naar de groepsfase van de Champions League stuit Ajax op PAOK Sa- loniki. De Amsterdammers be ginnen het tweeluik in de derde voorronde met een uitduel. Voor de derde keer in negen jaar kwam PAOK als tegenstander tevoorschijn uit de loting voor de voorronde van de Champions League. In de voorgaande twee ontmoetingen (2010/2011 en 2016/2017) plaatste Ajax zich voor de volgende ronde. Toch zal komende maand van onder schatting zeker geen sprake zijn bij de Nederlandse kampioen. PAOK veroverde afgelopen sei zoen met groot machtsvertoon -Erik ten Hag de Griekse landstitel. De ploeg verloor geen enkele wedstrijd en speelde slechts vier keer gelijk. In de dertig competitieduels in casseerde PAOK bovendien slechts veertien doelpunten. Bij de Griekse topclub geldt Diego Biseswar (31) als aanjager. Met tien doelpunten en tien assists groeide de voormalige aanvaller van Feyenoord, Heracles Almelo en De Graafschap het voorbije seizoen uit tot waardevolste speler. Net als Ajax won PAOK ook het bekertoernooi. Het duel in Thessaloniki staat gepland voor 6 of 7 augustus. Een week later, op 13 augustus, is de re turn in de Johan Cruijff Arena. De Mexicaanse nieuwkomer Edson Alvarez (l) maakt op de tribune kennis met Ziyech. Ajax gaat de open dag die voor donderdag op het pro gramma stond verplaatsen. Voor die dag wordt extreme hitte voorspeld, met tempera turen ruim boven de 35 gra den. Een alternatieve datum is nog niet bekend. Ajax speelt zaterdag in Amsterdam tegen PSV, met als inzet de Johan Cruijff Schaal. Kasper Dolberg (r) maakt zich breed in de oefenwedstrijd tegen Panathinaikos. FotOs PMraS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 25