II 24 Pierre van Hooijdonk over de Amerikaanse belangstelling: Kansloos verlies Oranjevrouwen Feyenoord komt waarschijnlijk (deels) in handen van Amerikaanse investeerders. ,,De enige manier om de kloof met Ajax en PSV te dichten is veel geld in de club steken.'' Grote domper Kira Toussaint Bouwmeester houdt positie UITSLAGEN Het moet ergens aan het begin van het afgelopen seizoen zijn geweest, toen Pierre van Hooijdonk de vraag kreeg voorgelegd hoe Feyen oord ooit toch weer de grootmacht van weleer kan worden. ,,Er is maar één oplossing'', antwoordde de spits, die in 2002 aan de basis stond van de laatste Europese prijs die de Rotterdammers wonnen. ,,Er moet een sjeik met heel veel dollars de Kuip binnen wandelen.'' Sjeiks zijn het niet die nu in Fey enoord willen stappen. Een Ame rikaanse investeringsmaatschappij wil miljoenen dollars in de club pompen. In het diepste geheim zijn de Amerikanen onlangs nog twee dagen in Rotterdam geweest om met de Feyenoord-leiding te praten over de beoogde samenwer king. ,,Maar wie er komt maakt in feite natuurlijk niet zoveel uit'', stelt Van Hooijdonk nu. ,,Het gaat erom dat er iemand geld pompt in Fey- enoord. Als Feyenoord-supporter weet je nu jaarlijks één ding bijna zeker: en dat is dat je club geen kampioen wordt. In die zin heeft de club nu dus amper een keuze. De enige manier om de kloof met Ajax en PSV te dichten is heel veel geld in de club steken. Een over name is een uitstekende zaak.'' Het woord overname ligt bij ve len met een Feyenoord-hart even wel gevoelig, ook al zullen de Ame rikanen 'slechts' een minderheids belang in Feyenoord krijgen. Voor zitter Remco Ravenhorst van sup portersverenging FSV De Feijen- oorder zegt in een reactie best te kunnen leven met een investeer der die de club financieel helpt. Maar voorop staat, benadrukt hij, het behoud van de eigen, volkse identiteit. Het moet, vindt hij, niet zo zijn dat een externe partij straks be paalt wie pakweg trainer of alge meen directeur wordt in De Kuip. Voor dat laatste scenario wordt door sommigen gevreesd. Raven horst: ,,Je moet natuurlijk nooit je ziel verkopen. Feyenoord moet te allen tijde baas in eigen huis blij- ven. Onder meer Roda JC en FC Den Bosch hebben bewezen dat zeggenschap uit handen geven een heel slecht idee is. Mag bij Feyen- oord nooit gebeuren.'' Clubicoon John de Wolf deelt de opvatting van Ravenhorst. De voormalige verdediger vindt dat een investeerder best mee mag praten over het beleid, maar geen doorslaggevende factor mag zijn. Wil je dat Feyenoord structureel om de prijzen meespeelt, dan moet er iets fundamenteel veranderen ,,Ik zie heus wel dat er in de Kuip veel moet gebeuren om weer in het spoor te komen van Ajax en PSV. Alleen wel onder strikte voorwaar den, wat mij betreft. De belang rijkste: Feyenoord moet de regie in eigen hand houden. En ik denk dat zo'n constructie best kan. „Liverpool en Wolverhampton Wanderers (waar De Wolf ooit speelde, red.) worden ook financi eel gerund door buitenlandse par tijen. Desondanks is aan de identi teit en beleidsvoering van die clubs nooit getornd. De clubmensen van Liverpool en The Wolves beslissen wat er gebeurt. Dat moet bij Feyen- oord ook zo blijven.'' Van Hooijdonk vindt het echter naïef om te denken dat een buiten landse partij miljoenen in een club steekt om daar vervolgens niets voor terug te verlangen. ,,Stoer roe pen dat het 'tot hier en niet verder is', slaat nergens op", zegt de oud- spits. ,,Als je accepteert dat een partij in jouw club investeert, moet je accepteren dat je concessies zult moeten doen. Ook wanneer zo'n partij over de aanstellingen van mensen gaat, ja.'' Volgens hem kunnen fans daar uiteindelijk best mee leven. Van Hooijdonk: ,,Stel nou eens dat zo'n partij, ik noem maar wat geks, Jo- sep Guardiola of José Mourinho voor de groep zet en je vervolgens als club succesvol bent. Zouden heel veel fans daar dan bezwaar te gen hebben? ,,Het is heel simpel: als je het goed vindt dat Feyenoord elk jaar maximaal derde wordt in de eredi visie, moet je alles lekker zo laten. Wil je dat Feyenoord structureel om de prijzen meespeelt, dan moet er iets fundamenteel veranderen. Ik zou voor die tweede optie kie zen. Een overname is geen keuze. Het is bittere noodzaak.'' dinsdag 23 juli 2019 TENNIS Mannen. Hamburg, 1ste ronde: Chardy (Fra) - Paire (Fra/5) 6-7 7-5 6-3, Roeblev (Rus) - Garin (chl/8) 6-4 7-6, Fucsovics (Hon) - Kohlschreiber (Dui) 6-3 6-0, Kli- zan (Slw) - Altmaier (Dui) 6-2 6-2. Tampere, 1ste ronde: Van de Zandschulp (Ned) - Zekic (Ser) 6-4 6-2. Praag, 1ste ronde: Ferreira Sih/a (Por) - Sels (Ned) 6-2 3-6 6-2. Vrouwen. Palermo, 1ste ronde: Rus (Ned) - Hesse (Fra) 6-1 6-3. WATERPOLO Gwangju. WK. Vrouwen, kwartfinales: Spanje - Nederland 12-8 (6-1, 2-3, 2-1, 2-3), VS - Griekenland 15-5, Australië - Rusland 9-7, Hongarije - Italië 7-6. ZWEMMEN Gwangju. WK. Mannen, 100 m school slag: 1. Peaty (GBr) 57,14, 2. Wilby (GBr) 58,46, 3. Yan (Chn) 58,63. 50 vlinder: 1. Dressel (VS) 22,35, 2. Kostin (Rus) 22,70, 3. Santos (Bra) 22,79. Vrouwen. 100 vlin der: 1. MacNeil (Can) 55,83, 2. Sjöström (Zwe) 56,22, 3. McKeon (Aus) 56,61. 200 wissel: 1. Hosszu (Hon) 2.07,53, 2. Ye (Chn) 2.08,60, 3. Pickrem (Can) 2.08,70. 'Overname van Feyenoord is geen keuze, maar noodzaak' WATERPOLO Oranje is hard handig uit het WK in het Zuid- Koreaans Gwangju gewerkt. Spanje was in de kwartfinales veel te sterk voor de waterpo- lovrouwen en won met 12-8. Het betekende een pijnlijke uitschakeling voor de rege rend Europees kampioen, die zich een podiumplek ten doel had gesteld en zelfs kwalifica tie voor de Olympische Spe len in Tokio in het achterhoofd had. ZWEMMEN Kira Toussaint (foto) is er bij de WK zwem men in het Zuid-Koreaanse Gwangju niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale van de 100 meter schoolslag. De Nederlandse recordhoudster eindigde in haar halve finale als zevende in een tegenval lende tijd van 1.00,13. Daar mee mist ze ook kwalifcatie voor de Spelen volgend jaar in Tokio. ZEILEN Marit Bouwmeester heeft op de WK Laser Radial voor de kust van het Japanse Sakaiminato haar derde plaats behouden. Ze was na de races op de vierde wed strijddag aanvankelijk gezakt naar de vierde plaats, maar ze kreeg de derde plek terug na twee straffen voor de Zweedse leidster Josefin Ols- son wegens wrikken aan het roer. Dennis van Bergen Rotterdam Pierre van Hooijdonk in 2002 met de UEFA Cup, de laatste grote prijs die Feyenoord won. En op de andere foto een recent dieptepunt: het verlies tegen Ajax in de halve finale om de KNVB-beker. FOTO'S PIM RAS -Pierre van Hooijdonk (49) ©went

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 24