mm WS0 Bij Jumbo-Visma hebben ze cijfers die staven A 20 WIELRENNEN TOUR DE FRANCE 2019 Jumbo-Visma grootverdiener Steven Kruijswijk begint in zijn gedroomde positie aan het slot van de Tour de France. Hij wordt vaak geroemd vanwege zijn derde week in een grote ronde. Is die daadwerkelijk zo goed, en wat staat Kruijswijk in die derde week te wachten? Kort Clasie voor vier jaar naar AZ Jordy Clasie (28, foto) verhuist naar AZ. De 17-voudig international van Oranje tekent bij de Alkmaarse club een contract voor vier jaar. Clasie had nog een 1-jarig contract bij Southampton. Dat contract is ontbonden, waarna de transfervrije Clasie snel zaken deed met AZ. Vorig jaar speelde de midden velder nog op huurbasis bij Feyenoord. Kelderman stapt uit de Tour Wilco Kelderman (foto) start vandaag niet meer in de zestiende etappe in de Tour de France. De Nederlandse Sunweb-coureur kampt met rugklachten. ,,Het is het beste voor Wilco om naar huis te gaan, zodat zijn lichaam kan herstellen", zegt teamdokter Boelens. ,,Het is een grote teleurstelling dat ik de Tour moet verlaten'', aldus de 28-jarige renner. Kelderman kent een teleurstellend jaar. Hij miste de Giro na een zware crash in de Ronde van Catalonië, waarbij hij zijn sleutelbeen en nekwervel brak. Feyenoord: Tiblisi of Gabala Feyenoord ontmoet in de derde voorronde van de Europa League Gabala uit Azer beidzjan of het Georgische Dinamo Tbilisi. Als AZ het Zweedse BK Hacken verslaat, speelt de ploeg in de derde voorronde tegen FC Marioepol (Oek). FC Utrecht moet eerst HSK Zrinsjski (Bos) kloppen, waarna Dom- zale (Slo) of Malmö (Zwe) wacht. Flitsen Voetbal Tennis Triatlon Zijn knechten George Bennett en Laurens De Plus nemen het ervan. Het loopt tegen de 40 graden en achter het rustieke Hotel Estelou ligt een zwembad. Dan is de keuze natuurlijk snel gemaakt op een rustdag. Maar waar Steven Kruijs wijk (32) bergop zijn ploeggenoten blind volgt, blijft hij nu aan de kant. Vandaag begint Kruijswijk aan zijn laatste Tourweek. Als de num mer 3, op één minuut en 47 secon den van geletruidrager Julian Ala- Vandaag 151 frankr/jKN'ÏmES Finish Start philippe. En die gedroomde positie ga je niet in de waagschaal leggen met een plons. Kruijswijk heeft de gele trui in zicht. ,,Ik denk wel dat ik het kan'', zegt hij over het win nen van de Tour. ,,Zeker na wat ik nu de afgelopen dagen heb gevoeld. Ik voel me heel goed en fit. Wat er nog gaat komen, ligt me echt goed. Ik heb die jongens allemaal al een keer geklopt in een duel, nu moet ik het die drie dragen op een rij doen. Ik denk dat ik dicht in de buurt kan komen.'' De inzet is duidelijk de komende week: Kruijswijk wil de Tour win nen. Na twee etappes door Zuid Frankrijk zal het drieluik in de Al pen bepalen of dat lukt. Het zelfver trouwen van Kruijswijk is groot, omdat hij doorgaans amper ver zwakt in een grote ronde. Kruijswijk is 'een man van de derde week', wordt gezegd. Klopt dat wel? ,,Dat stempel heb ik gekre gen omdat ik inderdaad vaak in de laatste week goed was en mijn hoogste niveau haalde'', zegt hij. ,,Over het algemeen heb ik wei nig slechte dagen in een grote ronde. Dat is wat nodig is om mee te doen. De dagen beperken waarop je minder bent en toeslaan op da gen wanneer de rest wel minder is.'' Zijn trainer Merijn Zeeman be schikt over alle data van Kruijswijk. Vermogens die hij trapt, zijn hart slag, lactaattesten, zijn longcapaci teit tijdens inspanning en nog veel meer. Zeeman moet kunnen staven of Kruijswijk in de derde week al tijd goed is. Of is het een fabeltje? PoWrPrP-l ,,Nee. Ik heb niet alle data van an dere renners, maar wat ik wel weet is dat Steven ten opzichte van de rest verbetert. Vorig jaar in de laat ste week zat hij dichterbij de gele trui. Ook in de Giro van 2015, Giro van 2016, Vuelta van 2017 en de Tour van 2018. Bij anderen gaan de scherpe kantjes er af en Steven kan langer op eenzelfde niveau blijven.'' Als Kruijswijk verzwakt, komt dat door externe factoren zoals ziekte, zegt Zeeman. Natuurlijk, de Tour startte al op Over het algemeen heb ik weinig slechte dagen in een grote ronde. Dat is nodig om mee te doen Quote van de dag 'President Trump heeft vakergoede adviezen' dinsdag 23 juli 2019 VOETBAL WIELRENNEN VOETBAL De Italiaan Maurizio Buscaglia (50) is de nieuwe bondscoach van de Nederlandse basketballers. Hij volgt Toon van Helfteren op. Lars Nieuwpoort verruilt De Graaf schap voor RKC. De 24-jarige verdediger te kent voor twee jaar bij de eredivisionist. Borussia Mönchengladbach neemt de Franse jeugdinternational Marcus Thuram over van EA Guingamp. De 20-jarige aanval ler, zoon van recordinternational Lilian Thu- ram, tekent bij de Bundesligaclub een con tract tot juni 2023. GO 72 Ljupko Petrovic is 72 jaar, maar de Servische trainer wil nog niet met pensi oen. Petrovic traint komend seizoen de Bul gaarse topclub CSKA Sofia. De Serviër leidde Rode Ster Belgrado in 1991 naar winst van de Europa Cup 1. Robin Haase (foto) is verder weggezakt op de wereldrang lijst. De Haag se prof daalde acht posities. Hij zakte naar de 86ste plaats, zijn laagste klasse ring sinds 2016. Jumbo-Visma heeft na 15 etappes het best verdiend deze Tour. De for matie fietste 83.830 euro bijeen, vooral dankzij vier etappezeges. Tweede is Lotto-Soudal met 73.830 euro. Onderaan staat Total Direct Energie met 6630 euro. Julian Alaphilippe haalde in zijn eentje 39.010 euro binnen. m 'De Tour winnen? Denk dat ik het kan' Daan Hakkenberg I De Neder landse triatle ten liggen op koers voor kwalificatie voor de Spelen op de gemeng de estafette. Oranje werd achtste bij wedstrijden in Canada. Sommières 16e etappe 23 juli - 177 km Alès Vallèrargues ^.1 •1 88km 65km s Connaux 43km Uzès 149km Anduze 105km Lédignant 119km f f 177km ,10km Nïmes 70m hoog teverschil en moeilijkheidsgraad St-Jean-du-Pin 269m Nïmes 35m 0km 177km Op een rustdag zonder duik in het zwembad, maar wel met een persconferentie. foto belga - Steven Kruijswijk -Golfer Jim Herman over zijn telefoontje van Trump

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20