Minder compensatie weduwen Srebrenica L voor maar 1 mm mmm cfk regionale nieuws JOL Vandaag bij deze krant Vijftig jaar geleden landden we op de maan Nabestaanden krijgen vergoeding van 10 procent de eerste 4 maanden Walcheren Wat heeft het ons gebracht? Het gaat om ongeveer 350 moslim mannen die in de dagen na de val MELIESTE GLAS van de enclave als laatsten zijn weg gestuurd van de VN-basis waar Dutchbat verbleef. Ze zaten op 13 juli 1995 tussen nog 5000 vluchte lingen op de compound en waren niet zichtbaar voor de vijandelijke Bosnisch-Servische troepen. De Nederlandse troepen bleven door gaan met de begeleiding van de evacuatie van de vluchtelingen, ter wijl ze wisten dat er een risico was dat ze zouden worden mishandeld of geëxecuteerd. Dutchbat heeft hen geen keus gegeven te blijven, al was de kans klein geweest dat ze dat zouden hebben overleefd, oor deelde de Hoge Raad. Genocide Het kabinet aanvaardt de uitspraak van de Hoge Raad dat de staat deels aansprakelijk is. Volgens minister Ank Bijleveld (Defensie) is het goed dat er duidelijkheid is over de aan sprakelijkheid. Het kabinet gaat de komende tijd kijken hoe het invul ling geeft aan de uitspraak. ,,Wij willen nogmaals ons medeleven uitspreken met de nabestaanden van de slachtoffers", aldus Bijleveld in een reactie. ,,De genocide van Srebrenica mag nooit worden ver geten." Advocaat Simon van der Sluijs die de 'moeders van Srebrenica' bij stond, is teleurgesteld over de hoogte van de aansprakelijkheid. ,,Wat er is gebeurd in Srebrenica, is 100 procent fout, zegt de hoogste rechter, maar daar wordt dan een compensatie van 10 procent aan ge hangen. Een willekeurig percen tage", zegt Van der Sluijs. Het ge rechtshof in Den Haag had de over levingskans en daarmee de com pensatie eerder op 30 procent gezet, ook al arbitrair volgens hem. Vol gens de advocaat ging daar tijdens de cassatieprocedure de discussie niet over. En nu bepaalt de Hoge Raad opeens zelf een percentage, aldus Van der Sluijs. Hij hoopt dat de overheid snel in overleg gaat over de schadevergoedingen. Als er geen voortgang is, spant hij een procedure aan. Het gaat volgens hem om enkele honderden nabe staanden. P7 en ZEELAND 2 Blader door en bekijk de aanbieding! FIT Jannie de Pundert uit Heinkenszand liep gisteren de laatste dag van de Vierdaagse in Nijmegen uit in klederdracht. „Ik ben een echte Zeeuw en ik ben trots op mijn provincie", zegt de loopster. Veel provinciegenoten kwamen over de eindstreep op de Via Gladiola. zaterdag 20 juli 2019 Nieuwsmedia zJ CS Voor meer Tournieuws zie pagina 17 t/m 20 en pzc.nl/tourdefrance 13E ETAPPE 1. Julian Alaphilippe 35.00 2. Geraint Thomas +0.14 3. Thomas de Gendt +0.36 6. Steven Kruijswijk +0.45 ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Julian Alaphilippe 53.01.09 2. Geraint Thomas +1.26 3. Steven Kruijswijk +2.12 P4 en MAGAZINE De Nederlandse Staat is deels aansprakelijk voor de dood van moslims na de val van de Bosni sche enclave Srebrenica in juli 1995. Nabestaanden hebben recht op 10 procent schadever goeding, oordeelt de Hoge Raad. Het hof in Den Haag had die eer der nog op 30 procent gesteld. Raymond Boere Den Haag Hardglazen deuren HR++ isolatieglas Douchecabines Glas-in-lood Spiegels Bezoek onze schitterende showroom www.meliesteglas.nl r cié es Daarom, ff# DELT DELTA »P3 en ZEELAND 2 23°C Forse pzc.nl buien Ook voor het laatste Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,70 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 1688 5 5 5 5 47"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1