et eigen been op pakje sigaretten Man ziet eigei Arrestatie in Maastricht om training voor terreur 7 Hoelang Gabrielle Wouters nog te leven heeft, weet ze niet. Daarom kon de vervulling van haar grootste wens - trouwen met Nordin Rauter - niet langer wachten. Met veel hulp is het gelukt. en luid applaus klinkt als Gabrielle Wouters (44) haar voet over de drempel zet van wijkrestaurant Schenkel in Capelle aan den IJssel. Het is geen doorsneeplek voor een bruiloft, maar het is dan ook geen alledaagse trouwerij. In het mid den van het zaaltje staat een party tent, versierd met rode rozen, eronder twee grote bureaustoelen. Gabrielle ziet er stralend uit in haar witte jurk van kant met een diamanten kroontje in haar haar. ,,Ik voel me echt een prinses. Het is bijzonder om me zo mooi te voelen. Dit is een droom die uitkomt." Het is alsof heel Capelle aan den IJssel haar dit gunt, want hulp kwam van alle kanten. Behalve dat de brui loft niet alledaags is, is die ook zeker niet vanzelfsprekend. Twee jaar gele den werd bij Gabrielle slokdarmkan ker ontdekt. Ze kreeg chemotherapie en herstelde, maar de kanker keerde terug. Toen ze een paar maanden ge leden een bult in haar rug voelde, wist ze: dit is foute boel. Vorige maand kreeg ze van de artsen te ho ren dat ze weinig meer voor haar kunnen doen. Ze heeft uitzaaiingen in haar borstholte en schouder. Kosteloos Trouwplannen lagen er al langer, maar door de ziekte van Gabrielle en de financiële situatie van het stel kwam het er niet van. ,,In een paar weken tijd hebben we de bruiloft ge regeld. Ze wilde zó graag trouwen, dat we dit voor haar wilden doen", vertelt Narda Maliangkay van Pameijer, de stichting waarvoor Gabrielle en Nordin vrijwilligerswerk doen. „De gemeente heeft al les kosteloos gedaan, er werd een taart gedoneerd, de jurk, het eten. Heel mooi dat ie dereen wilde bijdragen." In haar jurk ziet Gabrielle er niet ziek uit. Haar haar zit perfect in de krul en haar make-up is zorgvuldig gedaan. Hoewel de tranen blijven vloeien, wordt zo min moge lijk bij haar ziekte stilgestaan. Hun trouwdag is gevuld met verrassingen. 's Middags worden ze in een oldtimer naar de Kuip gebracht. Daar mogen ze op de foto, in hun vak en langs de zijlijn. „Heel bijzonder. Feyenoord is echt ons duppie", zegt Nordin Rauter(43) geëmotioneerd. Vooral 's avonds, als de zaal gevuld is met vrienden en fa milie, heeft hij het zwaar. ,,Je kropt z veel op en opeens komt het eruit. He is een heel speciale dag." Gabrielle en Nordin kunnen zich een leven zonder elkaar niet meer voorstellen. Ze kennen elkaar van de basisschool, maar verloren elkaar uit het oog. Later kwamen ze el kaar weer tegen toen ze allebei bij McDonald's werkten, maar ook toen sloeg de vonk nog niet over. Dat gebeurde pas la ter, toen ze elkaar weer zagen op de markt en ook nog bleek dat ze in hetzelfde flatgebouw woonden. Inmiddels zijn ze zo'n negentien jaar samen. „Nor din is heel lief en behulpzaam. Hij heeft me door de chemo's heen gesleept. Daar ben ik heel ziek van geweestVoor bei den waren het zware jaren. „Maar je moet met z'n tweeën de strij d aangaan", zegt N or- I din. „Als je gaat piekeren, kom je er niet uit. Je moet gewoon doorgaan." Dat zal het stel blijven doen. Maandag gaan ze naar het Antoni van Leeuwenhoekziekenhuis in Amster dam, want helemaal opgegeven heb ben ze het nog niet. Als bewijs gaat Nordin voortaan door het leven met de achternaam van zijn kersverse vrouw: Wouters. METZ Een in Frankrijk wo nende Albanees is tot zijn schrik een foto van zijn eigen verminkte linkerbeen tegenge komen op een pakje sigaretten. De boodschap die bij de foto stond, was dat slagaderen door roken dichtslibben. De Alba nees verloor zijn been echter niet door het roken, maar door een schietpartij. Het been van de Albanees werd geamputeerd als gevolg van verwondingen die de man in 1997 bij een schietpartij in Al banië had opgelopen. In de hoop dat een Franse specialist hem zou kunnen helpen met een prothese, stuurde de Alba- nees foto's van zijn benen naar een militair ziekenhuis in Metz. Hij kreeg echter nooit antwoord op zijn brief. Geen toestemming Het was uiteindelijk de zoon van de Albanees die erachter kwam dat de foto's zonder toe stemming in de campagne te gen roken terecht zijn gekomen. Hij kocht een pakje sigaretten en herkende aan de littekens het been van zijn vader, melden Franse media. De Euro pese Commissie, die gaat over deze waarschuwingen tegen ro ken, kon nog niet uitleggen waar de foto vandaan kwam. Hij zou zich schuldig hebben ge maakt aan opruiing tot een terro ristisch misdrijf en meewerken aan training voor terrorisme. Volgens woordvoerder Wim de Bruin van het Landelijk Parket heeft de man zich niet letterlijk beziggehouden met trainingen. ,,Het is niet zo dat hij trainde met een kalasjnikov, hij zocht op het internet naar informa- tie om een terroristisch misdrijf te plegen. Dat valt ook onder training. Daarnaast verspreidde hij propa ganda.'' Volgens De Bruin heeft de ver dachte een dubbele nationaliteit. Naast de Nederlandse identiteit heeft hij ook een Marokkaans pas poort. De man woonde eerder in Maastricht, maar zwierf al een tijd over straat. Het onderzoek naar de verdachte begon een maand geleden op basis van informatie van de AIVD. De verdachte zou sociale media ge bruiken om jihadistische propa ganda te verspreiden. In deze be richten werd ook opgeroepen tot het plegen van geweld. vrijdag 19 juli 2019 GO Voor Feyenoord- supporters Gabrielle en Nordin zijn trouwfoto's in de Kuip extra speciaal. FOTO MARCO DE SWART ek, maar nu even prinses Salwa van der Gaag Capelle aan den IJssel Een droom die uit komt: van aanzoek tot de grote dag. FOTO'S JAN KOK, MARCO DE Fumer bouche vos artères Rauchen verstopft Ihre Arterien De foto van het geampu teerde been op de verpak king. foto twitter france bleu De politie heeft gistermiddag in Maastricht een 27-jarige man aangehouden die wordt ver dacht van twee terroristische misdrijven. Chris Klomp Maastricht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 7