NYNKEDEJONG Vader uit Den Haag ontvoert dochters, mogelijk naar Syrië 6 IN DE EIFEL AAN RIVIER DE AHR SPROOKJESACHTIG 13E EEUWS KASTEEL NUWEG NUWEGr Column ^0 @Nynke de racistische uitspraken. Het is een van de wonderlijke hersen- kronkels van racistische mensen. Ze moeten, vinden ze zelf, alles kunnen zeggen. Vrijheid van me ningsuiting is een groot goed. Maar o wee als je ze aanspreekt op uitspraken die overduidelijk racis tisch zijn. Dan mag je het dus absoluut niet zo noemen. Nee, ra cistisch zijn ze niet. Congresvrouwen eruit pikt omdat hij het bij volgende verkiezingen dolgraag tegen ze opneemt. Ze zijn namelijk zó links en zó trots op hun afkomst dat ze een goede par tij zijn waar Trump zich tegen af kan zetten. Zij zijn alles wat hij niet is. Hoe meer zij zich in de kijker spelen, hoe racistischer zijn uit spraken zullen zijn. McCarthy zal eraan moeten wennen dat hij het R-woord nog véél vaker zal gaan horen. Het wóórd racistisch zou het probleem zijn, niet de uitspraken zelf Mostafa uit Den Haag nam zijn vier kinderen Hain (7), Berivan (5), Sharifa (3) en Tala Ahmad (2) een maand geleden mee. Hij haalde eerst zijn twee oudste dochters met een smoes van school en pikte vervolgens de an dere twee op. Daarna is hij met de noorderzon vertrokken. Toen de moeder van de kinde ren erachter kwam, alarmeerde zij direct de politie. De meisjes werden diezelfde dag nog als ver mist opgegeven, maar de politie heeft gewacht met het bekend maken van de ontvoering. ,,Dit doen wij omdat de privacy van jonge kinderen heel belangrijk is. We maken voortdurend een af weging tussen urgentie en pri vacy. Uiteraard hebben wij wel direct het opsporingsproces in gang gezet.'' De politie besloot gisteren toch foto's van de vier kinderen naar buiten te brengen. Hiermee wordt internationaal gezocht naar de kinderen en naar hun va der. Contact Inmiddels staat de politie in con tact met de vader van de kinderen en zijn er concrete aanwijzingen dat zij in Syrië verblijven. ,,We spreken met hem via de telefoon'', zegt de woordvoerder van de po litie. ,,Het is in het kader van het onderzoek ook belangrijk dat wij op deze manier met hem in con- i Vader haalde zijn dochters met een smoes op van school tact blijven. Onder meer omdat samenwerking met de autoritei ten is Syrië logischerwijs moeilij ker is dan met landen waar we wel vaste lijnen mee hebben.'' Hoe het met het welzijn van de kinderen is gesteld, kan de woordvoerder niet zeggen. Over een eventueel uitleveringsproces kan de politie geen uitspraken doen. Wat de woordvoerder wel kan zeggen is dat het om een strafrechtelijke zaak gaat. ,,Er is aangifte gedaan voor onttrekking aan het ouderlijk gezag.'' Het was een gebrek aan fat soen in Washington, stelde Kevin McCarthy, de Republikeinse fractieleider in het Amerikaanse Congres. Wat was er gebeurd? Een meerderheid van datzelfde Congres had gestemd om het woord 'racistisch' op de Congresvloer goed te keuren. Blijkbaar was dat tot deze week not done, maar heeft de meerder heid nu door dat je bij de uitspra ken van sommige politici niet zonder het woord 'racistisch' kunt. Vreselijk beledigend in derdaad, om iets racis tisch te noemen wanneer iets ook daadwerkelijk ra cistisch bedoeld is. De stem ming volgde op de tirade van president Trump tegen vier Democra tische Congresle den. Alle vier vrouw, alle vier Amerikaans staatsburger, maar ook alle vier met een niet- Amerikaanse achtergrond. Een reden voor Trump om in een paar tweets te stellen dat deze vrouwen maar terug moesten gaan naar hun eigen land, als het hun in Amerika niet bevalt. racistisch om te zeggen. Je beoor deeld mensen op hun afkomst, je sluit ze buiten. Zij mogen geen kritiek op het land hebben, enkel en alleen omdat hun huidskleur donkerder is dan die van jou. Ze kunnen net zo Amerikaans zijn als jij, maar zo zie je ze niet. Racisme is een groep om raciale redenen minderwaardig be handelen of daarover vernederende uitspra ken doen. Voill Volgens McCarthy is dus het gebruik van het wóórd racisme het pro bleem. Niet 3 dagen incl. ontbijt en 2 x3-gangendiner/buffet 4 dagen inclusief dagelijks ontbijt Hotel Lochmühle, Mayschoss Faciliteiten: Hotel Schloss Purschenstein Neuhausen Faciliteiten: Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc reiskatern.nl Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc reiskatern.nl vrijdag 19 juli 2019 PC et R-woord Het schijnt dat Trump deze vier Vier zusjes uit Den Haag zijn een maand geleden ontvoerd door hun vader. De politie ver moedt dat ze zijn meegeno men naar Syrië. Yamilla van Dijk Den Haag Dat is natuurlijk iets heel erg INBEGREPEN: 2 overnachtingen 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 2 x 3-gangendiner of koud/warm buffet exclusief voor de lezers: 3 uur gratis fietshuur (o.b.v. beschikbaarheid) INBEGREPEN: 3 overnachtingen 3 x uitgebreid ontbijtbuffet gratis gebruik wellness Een 400 jaar oude watermolen gelegen midden tussen de wijngaarden, direct aan de Ahr in de prachtige Eifel. Wandel of fiets langs indrukwekkende wijngaarden, bezichtig kasteelruïne Saffenburg of bezoek het historische Ahrweiler of het mondaine kuuroord Bad Neuenahr. restaurant, lobby met open haard, bar, lift, gratis wifi, gratis parkeren en fietsenstalling. Er is geen mindervalide kamer. Het hotel beschikt over een binnenzwembad en sauna (geopend van mei t/m oktober) Dit sprookjesachtige 4-sterren kasteelhotel is sfeervol gelegen in het idyllische Ertsgebergte, een zeer fraai gebied dat behoort tot één van de meest populaire vakantieregio's van Duitsland. Geniet van de elegant ingerichte kamers, de prachtige wellness of breng een bezoek aan Praag of Dresden. restaurant, terras, wellness, binnenzwembad, sauna, gratis wifi en parkeren. Niet geschikt voor mensen die slecht ter been zijn. Actievoorwaarden kortingen: €99 p.p. in een 2-persoonskamer met dagelijks aankomst t/m oktober. Aankomst november is €89 p.p. Kinderkorting: alleen mogelijk op een comfort kamer met balkon (toeslag €20 per nacht), max. 2 kinderen t/m 6 jaar gratis en 7 t/m 14 jaar 35% korting. Toeslag 1-persoonskamer: €15 per nacht. Boekingskosten: €15. Actievoorwaarden kortingen: €99 per persoon met dagelijks aankomst t/m september. Aankomst in oktober en november is €109 p.p. Bij aankomst op vrijdag of zaterdag geldt een toeslag ad €10 per persoon. Ook meer dagen mogelijk. Kinderkorting: zie de website. Toeslag 1- persoonskamer: €30 per nacht. Toeristenbelasting: 1,50 p.p.p.n. Boekingskosten: €15. Meer informatie en boeken: Ga voor Hotel Lochmühle naar onze website reiskatern.nl/pzc/NUW1909 Voor vragen zijn wij per e-mail bereikbaar via info@nuwegexclusief.nl Meer informatie en boeken: Ga voor Hotel Purschenstein naar onze website reiskatern.nl/pzc/NUW196G Voor vragen zijn wij per e-mail bereikbaar via info@nuwegexclusief.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6