IN DE REGIO AMZ 6 Benzine in grond Kapellebrug Terneuzen is sluikstort in Triniteit beu: 90 euro boete ROUTE 55 STROOM FIETSERS MIJN DORP, MIJN STAD Aan de Gentsevaart 28 is nu tank station Sakko gevestigd, maar de verontreiniging komt van de voor loper, die 34 jaar geleden de deuren sloot. Volgens de gemeente Hulst bestaat de verontreiniging, ten zui den van het huis, uit minerale olie en 'vluchtige aromaten', voorname lijk benzine. Karel de Lange is door de Regio nale Uitvoeringsdienst (RUD) Zee land ingehuurd als projectleider Er kan wat misgaan bij het voltanken van voertuigen of vullen van een tankwagen voor de sanering. Volgens hem is de oorzaak van de vervuiling moeilijk te achterhalen. ,,Want we waren er niet bij toen de vervuiling ont stond." Bodemverontreinigingen bij oude benzinestations komen meestal door lekkages in het lei- dingwerk, legt hij uit. ,,Er kan ook wat misgaan bij het voltanken van voertuigen of het vullen van een tankwagen." Sinds de invoering van de wet Bodembescherming in 1987 zijn pomphouders verplicht lekkages direct te melden, zodat on derzoekers een eventuele veront reiniging kunnen vaststellen. Ook moeten overheden vanuit de zorg plicht regelmatig mogelijk ver vuilde gebieden onderzoeken en saneren als dat nodig blijkt. Argusogen Hoewel de bodemverontreiniging in Kapellebrug ontstond voor de in voering van de wet Bodembescher ming, moet de grond worden schoongemaakt. De Lange: „Pro vincies moesten in het verleden on derzoek doen naar potentieel ver vuilde locaties. De eerste onderzoe ken van deze locatie zijn van begin jaren '90." De provincie volgde de situatie destijds met argusogen, omdat vlakbij de bossen van Sint Jansteen liggen, waar industrie- en drink water vandaan komen. Jarenlang is onderzocht of de vervuiling in vloed had op de conditie van het drinkwater, maar dat bleek niet het geval. De verontreiniging heeft geen juridische gevolgen voor de eige naar van de grond. Die draagt sa men met de RUD wel de kosten van de bodemsanering. De werk zaamheden beginnen dinsdag 13 augustus en duren tot eind okto ber. De verontreinigde grond wordt afgegraven en naar een ver werker gebracht. Het grondwater wordt bemalen, gezuiverd en ge loosd in de vuilwaterriolering. De Gentsevaart blijft begaanbaar, er komt een tijdelijke rijbaan. Dagtocht Parijs Braderie de Lille za 31 augustus 33,- Verzorgde dagtocht Noord-Limburg vr 6 september €79,- Soldaat Van Oranje - De Musical Diverse data v.a. 99,-- 50PlusBeurs mm Dagtocht Marken en Volendam do 3 oktober 69,- Dagtocht Canterbury vr 18 oktober €65,- Musical Anastasia TERNEUZEN Van kasten en bedden tot complete bankstel len. Niet in huis, maar op de stoep in de Terneuzense wijk Triniteit. De gemeente is de stel selmatige sluikstort van grofvuil in die wijk zó beu dat er borden zijn geplaatst. Wie wordt be trapt, riskeert een boete van mi nimaal negentig euro. De borden zijn woensdag ge plaatst. Alleen in de wijk Trini teit. ,,Daar is echt al een tijd over last door gedumpt grofvuil", zegt gemeentewoordvoerster Saskia de Vries. ,,En dat moest maar eens klaar zijn. Er wordt te recht geklaagd in de buurt. Er liggen soms complete inboedels op straat." Terneuzen zag geen andere mogelijkheid iets te doen tegen het sluikstorten. Op de borden worden de bewoners gemaand hun buurt schoon te houden en worden ze gewezen op de boete van minimaal 90 euro. Ook staat op het bord een tele foonnummer dat gebeld kan worden als bewoners grofvuil (tegen een kleine vergoeding) willen laten ophalen. De Vries: ,,Het dumpen van afval kost de gemeenschap veel geld en het is niet best voor de leefbaarheid in de wijk." Het blijft niet bij borden al leen. Er gaat ook streng gehand haafd worden. De Vries: ,,Onze boa's (buitengewone opspo ringsambtenaren) gaan geregeld controleren. En niet alleen over dag, maar ook 's avonds en in de weekenden. Het is misschien op het eerste gezicht niet te zien w^e de spullen op straat heeft ge zet, maar vaak komen we er toch wel achter van wie ze zijn. Dan is er bijvoorbeeld net iemand ver huisd of juist in de wijk komen wonen." Of controles en de borden nut hebben betwijfelt een buurtbe woonster. ,,Je ziet nooit wie het doet. Ze gooien die zooi meestal buiten als het donker is." Opening expositie Speldag in speeltuin Muzikale fietstour mm AARDENBURG vrijdag 19 juli 2019 VL Bodem oud tankstation gesaneerd In de grond en het grondwater aan de Gentsevaart 28 in Kapel lebrug is benzine aangetroffen. De bodem van het terrein wordt daarom gesaneerd. De veront reiniging is niet doorgesijpeld naar het vlakbij gelegen water wingebied in Sint Jansteen. Bob Maes Kapellebrug - Karel de Lange, projectleider s\\ OOSTBURG De komende weken domineren fietsers het straatbeeld in Zeeuws-Vlaanderen. De razend populaire fiets tochten Route 55 zijn begonnen. Stichting Hulst voor Elkaar, Porthos Sluis en Aan-z namen initiatief voor de tochten. De af trap werd vorige week over de grens gegeven, met een route vanaf Oosteeklo. Gisteren werd er vanuit Oostburg gefietst door West-Zeeuws-Vlaanderen. De gemeenten Terneuzen en Hulst staan centraal bij de volgende drie routes, die vanaf 10.00 uur gereden kunnen worden. Deelname is 4 euro. Route boekjes zijn op 25 juli te koop bij het dorpshuis in Biervliet en De Kaaie in Philippine, op 1 augustus bij De Lieve in Hulst en boerderij Den Dekker in Kloosterzande, en op 8 augustus bij 't Kaaike in Zuiddorpe en de tennisclub in Wachtebeke. FOTO PETER NICOLAI Of je nu van kunst, sport, winkelen, cultuur of uitgaan houdt, in Parijs is altijd wel iets te doenl vr 23 augustus €59,-- Kilometeres kramen braderie met antiek, brocante en curiosa! Geniet van prachtige en ongerepte natuur Een must-see voor elke Nederlander! Het grootste evenement voor actieve 50-plussers! di 17, wo 18, vr 20 september Alleen vervoer€ 30,- Inclusief ticket 39,- Ontdek de parel van de Zuiderzee Eén van de gezelligste winkelsteden van Zuid-Engeland! Gebaseerd op de animatiefilm uit 1997 over de laatste Russiche Tsarendochter, Anya. do21-11,za28-12 v.a. €98, Tel. Meer informatie en (prijs)voorwaarden 0113-351551 vindt u op onze site: WWW.amz.nl GROEDE DuoDuo Boek en Beeld opent vandaag de vierde expositie van dit seizoen in het vitrinekastje aan de zij-ingang van Boek en Beeld aan de Slijk straat in Groede. De ex positie bestaat uit wer ken van de fotografen Majela van der Werf en Minco den Heijer. Het duo fotografeerde in 2004 de 59 locaties waar dichters in hun ge dicht over water hadden geschreven. De officiële opening is om 17.00 uur. Daarna is de expositie tot en met 9 augustus elke dag te bezoeken. TERNEUZEN In speeltuin Oranjekwar tier aan de Leeuwenlaan in Terneuzen is morgen een speldag van 13.00 tot 17.00 uur. De entree is deze middag gratis. Voor vijftig eurocent kunnen de deelnemers een spelkaart kopen. In groepjes van twee doe je mee aan de spelen. Er zijn prijzen te winnen. HULST MuziekPodium Zeeland houdt morgen een muzi kale fietstocht in Hulst. *-r, Speeltuin Oranjekwartier. foto camile schelstraete Deelnemers fietsen een route langs vijf locatie. Op iedere locatie brengt het Cosy Brass Quartet een miniconcert met steeds andere nummers ten gehore. Start is om 10.30 uur vanaf de Basi liek in Hulst Deelname kost 15 euro. Reserveren van kaart, fiets en pick nickmand kan via info@ muziekpodiumzeeland. nl. Archeologisch mu seum, 10.00-17.00 uur: Geopend met expositie over bevrij ding regio; Kiosk, 13.00 en 15.00 uur: Rondleiding voor kinderen langs Kun stenfestival; AXEL Markt, 12.30 17.00 uur: Streekmu seum Het Warenhuis, Expositie Kijk naar beneden, dan zie je meerDe Halle, 13.30 uur: Bingo; BRESKENS Vuurto ren, 13.00-17.00 uur: Geopend; Keerdam, 10.00 en 11.30 uur: Rondvaart naar de zeehondjes; CADZAND Mariakerk, 14.00-17.00 uur: Expositie Verwonde ren; GROEDE Huistheater de Twee Duiven, 21.00 uur: Kleinkunst- voorstelling Adrie Oosterling; HENGSTDIJK H.Catharinakerk, 14.00-17.00 uur: Zomerexpositie; HOOFDPLAAT Dorpskern, kermis tot en met 22 juli; HULST Museum Hulst, 14.00 uur: Ex positie Bezetting en bevrijding, 75 jaar vrijheid in Hulst en omgeving; Flowserve aan de Afrikaweg, 10.00 12.00 uur: Rondlei ding; RETRANCHEMENT d'Ouwe Kerke, 11.00 uur: Expositie Wer ken op papier; SLUIS Molen, 10.00 uur: Geopend voor bezoek; TERNEUZEN Portaal van Vlaanderen, 10.00-17.00 uur: Info centrum geopend; 13.00 en 15.00 uur: rondleiding en rond vaart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51