Voormalige pastorie is er klaar voor IN DE REGIO AMZ 6 Aldi-terrein Wissenkerke MIJN DORP, MIJN STAD Bloemen tieren welig op het be oogde Aldi-perceel aan de Voor straat in Wissenkerke. Het is de vraag voor hoe lang nog, nu het plan voor een multifunctioneel centrum (mfc) op die locatie steeds meer vorm begint te krij gen. Vooralsnog ziet het ernaar uit dat in ieder geval dorpshuis, huis arts en een aantal zelfstandige on dernemers zich in het gebouw Nu de kans zich voordoet, willen we die benutten gaan vestigen. Mogelijk krijgt ook de raadszaal van de gemeente Noord-Beveland er een plekje. En er is een partij die op de eerste ver dieping appartementen wil bou wen. De grote aanjager van dit alles is muziekvereniging Apollo. Opval lend dus dat de plaatselijke har monie ontbreekt in het rijtje van toekomstige gebruikers. „De repe tities van Apollo blijken lastig te combineren met andere activitei ten in het mfc vanwege de kans op geluidshinder", legt wethouder Adrie van der Maas van de ge meente Noord-Beveland uit. „Een pijnlijke conclusie, juist omdat zij de initiatiefnemers zijn." Het bestuur van Apollo klopte twee jaar geleden bij de gemeente aan omdat het verenigingsgebouw aan de Ooststraat te klein gewor den is. De harmonie diende een plan in voor een muziekcentrum aan de Voorstraat. Om te voorko men dat het gebouw vaker leeg zou zijn dan gevuld, wilde de ge meente meerdere partijen bij het plan betrekken. Dat is gelukt, maar voor Apollo heeft dat dus niet goed uitgepakt. Een kansrijk alternatief is een stoelendans met dorpshuis Zaal onder de Toren. Als dat verhuist naar het nieuwe mfc, kan de mu ziekvereniging zijn intrek nemen in het pand aan de Voorstraat 20. Een wisseling van hetzelfde soort is de verplaatsing van de raadszaal. Daardoor komt er ruimte vrij in het gemeentehuis en dat is volgens wethouder Anja Slenter hard no dig. „We hebben al jaren een te kort aan vergader- en kantoor ruimtes, onder meer door de toe name van gemeentelijke taken. Nu de kans zich voordoet, willen we die benutten. De raadszaal ver plaatsen is logischer dan op twee locaties kantoorruimtes hebben." In oktober moet meer duidelijk zijn. Niet alleen over het ontwerp en de gebruikers, maar ook over de exploitatie. Met een presentatie wil het college van burgemeester en wethouders de gemeenteraad informeren en horen hoe de raads leden er over denken. Van der Maas is optimistisch en hoopt dat eind 2020 de schop de grond in kan. Wie op donderdagmiddag door het gebouw loopt, zou niet direct ver moeden dat er over twee dagen al wordt geslapen. Er wordt nog hard gewerkt aan onder meer het leggen van de vloedbedekking. ,,Maar het komt op tijd af, hoor'', verzekeren Anita Maas en Yamina Abdoun. De eigenaren van het naastgelegen Slot Oostende worden niet zo snel ze nuwachtig meer. Ze namen de voormalige pastorie onlangs over van de gemeente. Het pand biedt de mogelijkheid om fees ten voor grotere groepen te geven en meer gasten te laten overnachten. De hotelkamers in het Slot zitten nu altijd vol. Het Rijksmonument werd de afgelopen maanden ingrijpend verbouwd. ,,Hoewel het gebouw er heel redelijk uitzag, was het een drama'', windt Abdoun er geen doekjes om. Dat een aantal dra- gende balken door en door rot bleek te zijn, was de grootste tegenvaller. Met wat vertraging is het allemaal op z'n pootjes terecht gekomen. De voormalige pastorie telt nu acht ruime hotelkamers, waaronder een bruidssuite en drie familiekamers. Stuk voor stuk hebben ze een heel eigen karakter. ,,Mensen vragen wel eens wie onze architect was, maar die hadden we niet'', vertelt Maas. ,,We hebben het helemaal naar ei gen inzicht ingericht.'' De kamers worden verwarmd en gekoeld met een warmtepomp. ,,We kennen de gasrekening van hiernaast'', zegt Abdoun. ,,Dus alle technieken die er zijn om maar zo weinig mogelijk gas te hoeven gebruiken hebben we toe gepast.'' Dagtocht Parijs Braderie de Lille za 31 augustus 33,- Verzorgde dagtocht Noord-Limburg Soldaat Van Oranje - De Musical Diverse data v.a. 99,- 50PlusBeurs liimj Dagtocht Marken en lüm Volendam do 3 oktober €69,- Dagtocht Canterbury vr 18 oktober €65,— Musical Anastasia iüülu Tel. Meer informatie en (prijs)voorwaarden Dansavond Orgelconcert Sint Jacobskerk Toertocht vrijdag 19 juli 2019 Mfc krijgt steeds meer vorm BE Anita Maas in de bruidssuite van de voormalige pastorie. foto johan van der heijden Een nieuwe invulling voor het voormalige Aldi-terrein aan de Voorstraat in Wissenkerke. An derhalf jaar geleden leek 'ie ge vonden: een multifunctioneel centrum moest er komen. En toen bleef het stil. Tot nu. Ellen Smaardijk-Jobse Wissenkerke -Anja Slenter, wethouder De feestzaal op de begane grond werd een paar maanden geleden al in gebruik genomen, maar nu zijn ook de hotelkamers op de twee bovenverdiepingen van de voormalige pastorie annex koorschool aan de Singel straat in Goes klaar. Morgen sla pen de eerste gasten er al. Rob Paardekam Goes Of je nu van kunst, sport, winkelen, cultuur of uitgaan houdt, in Parijs is altijd wel iets te doen! vr 23 augustus €59,-- Kilometeres kramen braderie met antiek, brocante en curiosa! Geniet van prachtige en ongerepte natuur vr 6 september 79,-- Een must-see voor elke Nederlander! Het grootste evenement voor actieve 50-plussers! di 17, wo 18, vr 20 september Alleen vervoer 30,- Inclusief ticket 39,- Ontdek de parel van de Zuiderzee Eén van de gezelligste winkelsteden van Zuid-Engeland! Gebaseerd op de animatiefilm uit 1997 over de laatste Russiche Tsarendochter, Anya. do 21-11, za 28-12 v.a.€98,~ 0113-351551 vindt u op onze site: WWW.amz.nl GOES Dansclub De Vriend schap uit Goes houdt morgen een dansavond voor paren en alleen staanden. Vanaf 20.00 uur kunnen dansliefhebbers onder het genot van een hapje en een drankje de hele avond dansen op fox trot, rumba, Engelse wals en chachacha. Er worden ook twee ron des bingo gehouden. De entreekosten bedragen 5 euro. De dansavond vindt plaats in Wijkcen trum De Spinne, Joseph Lunslaan 7 in Goese Polder. Zie ook devriendschapgoes.nl. VLISSINGEN Organist Henk G. van Putten geeft vandaag een zomerorgelconcert in de Sint Jacobskerk. Van Putten is organist geweest van de Grote Kerk in De Lier en de Hervormde Kerk van Ka- pelle. Het concert begint om 12.00 uur, gratis toe gang. WISSENKERKE Vanavond is de officiële opening van het MTB- Muziekfestival Nisse. foto johan van der heijden netwerk op Noord-Be veland. Mountainbikers kunnen drie bewegwij- zerde mountainbikerou tes met een totale lengte van 75 kilometer rijden. De opening is om 18.00 uur bij café-res taurant De Kroon. In schrijven kan tussen 17.30 en 18.30 uur, de start is om 18.30 uur. Deelname kost 5 euro, inclusief consumptie. GOES Stadskantoor 8.30 17.00 uur: Expositie Kees Huijsen; Centrum 't Westlicht, Albert Joachimkade 3, 10.00-12.00 uur: Inloop voor hulpvra gen, luisterend oor en koffie en thee KAPELLE Fruitteeltmuseum: 11.00-17.00 uur: Exposities 'Zeeuws weer in beeld' en 'Kijk op fruit' MIDDELBURG Kinderboerderij De Klepperhoeve, Vanaf 10.00 uur: Vakantie activiteiten; Foyer ZB, 10.15-11.30 uur: Taalcafé; Markt, 19.00 uur: Avondje sterrenwacht voor het hele gezin NISSE Diverse locaties: 20.00 uur: Muziek festival Nisse Scherpenisse Brasserie De Zee ster, 20.00 uur: Bingo THOLEN Atrium gemeente huis, Hof van Tholen 2, 13.00-15.00 uur: Taalcafé WEMELDINGE Gymzaal tegenover OBS, 15.30-17.00 uur: Wisselende sportac tiviteiten voor de jeugd WISSENKERKE Diverse locaties, overdag: Raamexpo- sitie 'O kijk, Wissen kerke vroeger!'; De Kroon, vanaf 17.00 uur: Openings toertocht MTB-net- werk Noord-Beve land YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur: Weekmarkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50