9 Dit is waar het bij buggy rijden om draait: sensatie intercom aan de voorste rijder, ter wijl hijzelf in een busje volgt. Met een gangetje van 60 kilometer per uur, de snelheidsmeter is door het getril nauwelijks afleesbaar, dende ren we over het weggetje. Een metershoge stofwolk is het resultaat. Met als gevolg dat de ach terste rijders geen hand voor ogen zien. Bij de tussenstop schuift Rot terdammer Johan de Koninck zijn bril omhoog en wrijft even in zijn ogen. Zijn gezicht is zo zwart als dat van een schoorsteenveger. ,,Dit is verreweg het leukste teamuitje. Lekker scheuren." Volgens Peene kan het nog veel spectaculairder als het nat is. Dan verandert de polder in een modder- poel. ,,Je weet niet wat je na afloop ziet als ze uitstappen", zegt hij. Verschillende groepen krijgt hij over de vloer. Van vrienden en fa milies tot collega's die net als De Koninck en Mesu een teamuitje hebben. ,,Vaak combineren mensen activiteiten." Proteïne Na een half uur wisselen de rijders opnieuw van positie en gaat het in hoge snelheid richting de buurt schap Kijkuit, tussen Halsteren en Lepelstraat. Daar duiken de buggy's een weiland in. Hier vliegen de graspollen en koeienvlaaien je om de oren. En kom je met je mond open vanzelf aan je dagelijkse portie proteïne, die al vliegend je keelgat verkiest. Ook voor wie Tholen en West Brabant goed kent, zijn de onver harde paden vaak nieuw terrein. Via een weiland gaat het verhard rich ting Nieuw-Vossemeer. Hier krijgt je lichaam even rust. Het is van korte duur. Opnieuw dirigeert Pee- ne de groep over een onverhard pad, waar je als achterste in de groep bin nen de kortste keren niets meer ziet. Pikzwart Wie nog niet zwart was, is nu pik zwart. De illusie dat we met schone kleren thuiskomen, hebben we een half uur geleden al naast ons neer gelegd. Het gaspedaal wordt nog maar eens ingetrapt. Het stof stuift langs de wielen op en de losse ste nen vliegen omhoog. Dit is waar het bij buggyrijden om draait: sensatie. En dat zonder dat je illegaal hoge snelheden bereikt. Dwars over Tholen, over smalle polderwegen waar het fluitenkruid kleurrijk bloeit, gaat het terug rich ting de Oesterdam. Na een uur stof happen, kruipen we geradbraakt maar voldaan uit het veel te smalle kuipstoeltje. Wie durft, kan nu nog even plaatsnemen in de Skyshark, een andere snelle attractie die zijn rondjes draait in de plas water voor de Speelmansplaten. Een regel rechte sensatie waarbij je als een haai door het water jaagt. vrijdag 19 juli 2019 GO Zestig kilometer per uur voelt als het driedubbele in een buggy. fotos johan van der heijden Even bijkomen op een verharde weg. Adri Peene organiseert buggytrips,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37