(0 8 ZEELAND ZOMER 2019 OFFROAD TRIP Wie bang is voor modder of stof kan maar beter thuisblijven. Buggyrijden is niet voor watjes. Over de landweggetjes in de Thoolse polders stuiter je van kuil naar kuil. De snelheidsbeleving is enorm. Terwijl de snelheidsmeter nauwelijks boven de 60 kilometer per uur uitkomt. De skibril die we op onze neus zetten is absoluut geen overbodige luxe vrijdag 19 juli 2019 WAT IS ER TE DOEN? TIP 1 Excursie getijdenpoelen, Vrouwenpolder Visserijdagen, Bruinisse Bezoek de Oranjemolen, Vlissingen Escape Room, Middelburg Expositie schilderijen, Hulst Rondleiding langs bunkers, Dishoek Kofferbakverkoop, Kerkwerve Bezoek de Moriakerk, Westkapelle TIP 9 Tholen tijdens de oorlog, Sint-Annaland TIP 10 Kijktuin, Schoondijke WAT RIJDT DAARTOCH OVER DE ZEEUWSE B-WEGEN? m m fSi- wat Niets leuker dan met een buggy over een pol derweggetje scheuren. Ach ter je een me tershoge stof wolk trekken. De skibril die we op onze neus zetten is absoluut geen overbodige luxe, maar bit tere noodzaak. Zonder zie je geen hand voor ogen. Medewerkers van Philip Morris uit Bergen op Zoom hebben bij Waterrijk Oesterdam een twee daags teamuitje geboekt. Zijn net door elkaar geschud op een rib boot en nemen nu plaats in een van de vier buggy's. Die zijn gloednieuw en volledig open, wat bijdraagt aan de snelheidsbele ving. Zestig kilometer per uur voelt als het driedubbele. Spectaculair Wie een middagje buggyrijden boekt, heeft de keuze uit drie smaken. Heb je weinig tijd, dan ga je voor de tour. Met een afstand van 30 kilometer ben je een uur onderweg. De 'experience' en 'extreme' zijn een stuk uitgebreider, met respectievelijk 45 en 60 kilome ter. In die routes zijn door organi sator Adri Peene ook meer onver harde paden opgenomen. Dat wil niet zeggen dat de kortste afstand niet spectaculair is. Christiaan Mesu zet zijn bril nog even recht op zijn neus, klikt de gordel vast en draait de con tactsleutel om. Achter hem komt de Yamaha-motor bruut tot le ven. Als hij het gaspedaal vloert, spinnen de achterwielen van de buggy vrolijk in de rondte, zoe kend naar grip. Met drie man op een rij, als in een bestelbus, vliegen we de Speelmansplaten af. Rijden in de buggy is kinderlijk eenvoudig. Doordat het een automaat is, is het gas geven, sturen en op tijd remmen. Wie langer dan een jaar in het bezit is van een rijbewijs, mag achter het kleine stuurtje plaatsnemen. Over een hobbelig landwegge tje in de polder tussen Tholen en Halsteren springt het wagentje alle kanten op. ,,Gas blijven ge ven", commandeert Peene via de Bij laag water blijven er allemaal dieren en planten achter in de betonnen bakken bij Neeltje Jans (Faelweg 1, Vrouwenpol der). Ga samen met een Ooster- scheldegids op ontdekkings tocht rond deze getijdenpoelen. Meer info is te vinden via: np.oosterschelde@ivn.nl of 0113-211675. TIP 2 De Visserijdagen in Bruinisse staan ook wel bekend als 'Het Mosselfeest'. Dit dorpsfeest trekt elk jaar weer duizenden bezoekers en is een waar feno meen geworden op Schouwen- Duiveland. Neem vandaag een kijkje bij de braderie, kermis en eetkraampjes, en geniet van de livemuziek die de hele dag door te horen is. TIP 3 De iconische Oranjemolen in Vlissingen heeft behoorlijk wat meegemaakt in de ruim drie eeuwen dat het gebouw bij Uncle Beach staat. In 1944 land den de geallieerden hier en be vochten zij de Duitsers in de Slag om de Schelde. Bezoek tussen 13.00 en 17.00 uur de ex positie in de Oranjemolen met onder meer verhalen van oogge tuigen. TIP 4 Zin in een spannend dagje uit? Probeer met een team van 3 tot 8 personen te ontsnappen uit een van de escape rooms van Kamer 51. Dit doet u door raad sels en puzzels op te lossen, en goed samen te werken. Reser veer via reserveren@Kamer51.nl of 06-24724522. TIP 5 Vandaag kunt u in 's Landshuis in Hulst van 10.00 tot 16.00 uur een tentoonstelling bezoeken met schilderijen van André Klompmakers en Pien de Geus. De schilderijen van deze kunste naars zijn grotendeels geïnspi reerd door landschappen - van zowel binnen als buiten Zeeland. Toegang is gratis. TIP 6 Verken tijdens een rondleiding de bunkers die nog over zijn van de batterij in Dishoek. Leer over de geschiedenis van deze bij zondere plek, die ook een rol speelde bij de Slag om de Schelde 75 jaar geleden. Reser veren is verplicht en kan via info@bunkerverhalen.nl. TIP 7 Recreatieboerderij van Lange- raad organiseert vandaag van 09.00 tot 14.00 uur een koffer bakverkoop op het terrein in het bos (Weelweg 3, Kerkwerve). Bovendien is er een model stoomtrein waarmee een ritje gemaakt kan worden. Bezoekers kunnen gratis parkeren op het terrein van de recreatieboerderij. TIP 8 Bezoek vandaag tussen 15.00 en 17.30 uur de Moriakerk om te kijken naar de expositie Westka pelle en haar kerken, toen en nu. Bezoekers kunnen leren over het kerkelijk leven in Westka- pelle, genieten van het orgelspel en natuurlijk de kerk zelf bewon deren. Dit jaar is het 75 jaar geleden dat Tholen bevrijd werd. Met het oog op deze viering toont Streekmuseum De Meestoof de expositie 75 jaar bevrijding, over Tholen tijdens de Tweede We reldoorlog. Streekmuseum De Meestoof is vandaag geopend van 13.30 tot 17.00 uur. Vandaag kunt u tussen 13.00 en 21.00 uur een bezoek brengen aan de kijktuin 'Juust Wa'k Wou' in Schoondijke. Het terrein van ruim 5000 vierkante meter heeft onder meer een kruidentuin, een siergroentetuin en een Engelse border. Meer info is te vinden op: juustwakwou.com. Kijk voor een compleet over zicht op vvvzeeland.nl tvarj» Streekmuseum De Mee stoot in Sint-Annaland. Buggyrijden Wie Adri Peene Waar Waterrijk Oester- dam, Tholen 3 <o| Ittj id) S j ezen in de buggy: niet voor watjes Timo van de Kasteele *v;v v - - Oranjemolen in Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 36