Polman: Nadenken over controle declaraties Bolletjestruien op de Zevenheuvelenweg ZEELAND 3 Vierdaagse Commissaris van de koning Han Polman is ge schrokken van het rap port van KPMG. Hij ver wacht dat de betrokken PVV'ers 'hun conclusies trekken, maatregelen treffen en daarmee hun verantwoordelijkheid nemen'. Vincent Bosch en Pe ter van Dijk werden op de PVV-lijst gekozen, maar ze vormen sinds Zeeuwse PVV'ers hun vertrouwen in Van Dijk opzegden twee afzon derlijke fracties in Pro vinciale Staten. Polman gaat niet in op de vraag of de positie van Bosch en Van Dijk onhoudbaar is gewor den. Hij wil de PVV eerst zelf de kans geven orde op zaken te stellen. Vol gens hem raakt het rap port de integriteit van handelen. De provincie moet er op kunnen ver trouwen dat volksverte genwoordigers eerlijk handelen, stelt hij. Ge sjoemel door één partij kan een smet werpen op de hele Zeeuwse poli tiek. Ruzie Het gerommel met ver goedingen kwam aan het licht door een con flict binnen de PVV. Zonder die ruzie was het waarschijnlijk nooit ont dekt. Polman denkt dat er nagedacht moet wor den over de controle. Zo kan hij zich voorstellen dat fracties afspreken el- kaars declaraties over en weer te checken voordat ze definitief ingediend worden. Op de vraag of de pro vincie Zeeland aangifte gaat doen van fraude te gen de PVV'ers wil de commissaris niet voor uitlopen. ,,De bal ligt nu bij de politiek", laat Pol man weten. De provincie kan ook overgaan tot het terug vorderen van onterecht betaalde vergoedingen als de PVV die niet uit eigen beweging terugbe taalt. De commissie Inte griteit en Provinciale Staten gaan het rapport bespreken. ritten van huis naar Middelburg declareerde. dige dag werkt. De heer Bosch heeft verklaard Peter van Dijk (l) en Vin- In het rapport is hun reactie opgenomen: ,,De op enig moment meerdere declaraties op cent Bosch van de PVV. heer Van Dijk licht toe dat hij tussen verplich- één dag opgevoerd te hebben, vanwege de tus- samengestelde foto tingen door op en neer rijdt om de honden uit sentijdse verzorging van dieren op zijn thuis- lex de meester en leo adriaansen te laten op dagen dat zijn familielid de volle- adres." A Op de derde wandeldag trot seerden de lopers de Zeven- heuvelenweg. Het was een eitje voor de 12-jarige Joost Colsen uit Hulst, zijn moeder Beppie (43) en zijn neef Tijmen (18). ,,Wij heb ben liever zeven heuvelen dan een saaie weg", zegt Beppie. ,,Langs de kant stonden heel veel enthousi- aste mensen. Ze hadden eten en drinken voor de wandelaars en er was genoeg te zien." Het trio had voor de 'bergetappe' een bolletjestrui aangetrokken. ,,We hebben ze zelf gemaakt. Ik heb de bolletjes geknipt en oma heeft ze erop genaaid", vertelt Beppie. ,,We kregen er veel reacties op. Mensen riepen: 'hee, daar heb je de bergtruien!'" Joost gaat na het eten snel naar bed, want op de vierde dag moet hij om drie uur opstaan. ,,Tussen zeven en acht uur ligt hij erin. Dan kan hij lekker slapen. Die laatste dag kan niet meer stuk." Gladiolen Doortje Cornelisse (66) zit donder dagmiddag met de benen omhoog op de camping. De derde wandel- dag verliep ook voor haar zonder problemen. Ook haar vriendin Wilma Coppoolse (60) haalde de Wij hebben liever zeven heuvelen dan een saaie weg finish weer. Doortje: ,,Het is een prachtige route. En door al die mensen aan de kant blijf je energie houden." De Middelburgse wordt verzorgd door haar zus. ,,Ze gaat lekker voor me koken. En na een warme douche masseert ze mijn benen. En op de laatste dag zit ze met gladiolen op de tribune, samen met mijn zoon. Ik kijk ernaar uit!" Voor de tachtigjarige Chris Lie- vaart uit Axel ging de derde wan deldag 'als vanzelfsprekend'. ,,Op de Zevenheuvelenweg begon ik met het tellen van de heuvels. Maar op een gegeven moment dacht ik: 'waar zijn die zeven heuvels nou?' Het ging zonder enige moeite." Lievaart is ontroerd door het en thousiasme van de toeschouwers. ,,Hele straten zijn versierd. Mensen zijn verkleed. Iedereen doet zo z'n best om de gasten te ontvangen. Het voelt heel warm." Nu de derde wandeldag achter de rug is, heeft Lievaart er het volste vertrouwen in dat hij zijn eerste Vierdaagsekruis vrijdag in ontvangst mag nemen. ,,Ik ga het halen!" vrijdag 19 juli 2019 Kijk op de site bij /video 'Nu kan iedereen zien wat er bij de PVV is gebeurd' Theo Giele Middelburg stappen niet zomaar op We volgen zes Zeeuwse lo pers tijdens de Vierdaagse van Nijmegen. Cornelleke Blok - Beppie Colsen ▲De 12-jarige Joost Colsen (r) en zijn neef Tijmen dragen een 'bolletjestrui'. foto beppie colsen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 31