Een aekke vraaa Onderzoek naar verkeer Waterpark Veerse Meer Voor2030 komt er geen kerncentrale bij 2 GUIDO VAN DER HEIJDEN Column Excellentie, ik schrijf u met een ongebruikelijk verzoek. Hoewel ik me er terdege be wust van ben dat het onderwijs de laatste decennia gek gereorgani seerd wordt, wil ik u toch een om een kleine aanpassing vragen. verkoop van erotische getinte waar vanaf een zolder in Hulst, Zeeuws-Vlaanderen. Hun voorlet ters combineerden Adrie en Pa trick Boddaert met de twee eerste letters van hun achternaam: PA Bo, Pabo. DE STELLING Vandaag: PVV-Statenleden moeten opstappen Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters VEROUtsERIMSSAPP 6P0TE HIT Man opgepakt voor sabotage pad Bronzen beeld gestolen VLISSINGEN Aantal werklozen fors gedaald De Commissie voor de milieu effectrapportage (mer) adviseert de gemeente Middelburg om alter natieven voor het verkeer en het landschap te onderzoeken. Het nieuwe recreatiepark leidt name lijk vast en zeker tot meer verkeer. Inwoners van Arnemuiden trok ken in oktober vorig jaar al aan de bel, omdat zij vrezen dat er veel meer auto's dwars door het dorp gaan rijden. Uitbreiden Het bedrijf Driestar BV wil het be staande recreatiepark Veerse Meer anders inrichten en uitbreiden. Zo zijn er 950 nieuwe recreatiewonin gen bedacht. Ook worden maxi maal 150 jaarplaatshouders van het huidige park naar een naastgele gen camping verplaatst. Voordat het zover is, moet het bestem- mingsplan worden aangepast. De gemeente Middelburg vroeg daarom advies van de commissie mer over de mogelijke gevolgen voor het milieu. De uitbreiding van het park zorgt dus voor meer verkeer op de bestaande wegen en daarmee mo gelijk ook voor knelpunten, oor deelt de commissie. Daarom stelt zij voor verschillende alternatie ven voor verkeersroutes te onder- Inwoners van Arnemuiden trokken in oktober vorig jaar al aan de bel zoeken. Het verplaatsen van de hoofdentree is daarbij een optie. Dat kan de aanrijroutes van park bezoekers beïnvloeden. De Commissie voor de milieu effectrapportage hamert er ook op dat duidelijk moet worden op welke manier het park het beste naast het natuurgebied Veerse Meer kan worden ingepast. Yesilgöz-Zegerius wilde van Wie bes weten wat de gevolgen zijn van het sluiten van oude kerncentrales voor de uitstoot van broeikasgassen en wat de kansen zijn op de bouw van nieuwe kerncentrales. Wiebes zegt dat het 'aan de markt' is om plannen voor een nieuwe kerncen trale te ontwikkelen. Toename Minister Wiebes is het met zijn partijgenote eens dat de overgang naar duurzame energie veel ge makkelijker is als kerncentrales in gebruik blijven. Kerncentrales slui- ten zonder dat er duurzame op wekking tegenover staat leidt tot een toename van de uitstoot van koolstofdioxide. Eerder sluiten van Borssele dan voor het geplande jaar 2034 heeft nauwelijks effect voor het halen van de klimaatdoelen, stelt Wiebes. De Zeeuwse kerncentrale is goed voor 3 tot 4 procent van de totale productie van elektriciteit in Ne derland. Of de uit de jaren 70 date rende centrale in bedrijf is of niet doet er wat de totale CO2-uitstoot betreft niet zo heel veel toe. Afhankelijk Op Europese schaal ligt dat com pleet anders. Andere landen zijn voor een veel groter deel afhanke lijk van kernenergie. Uit cijfers van de Europese organisatie voor kern energie Euratom blijkt dat acht EU- landen voor meer dan 30 procent afhankelijk zijn van atoomstroom. Frankrijk spant de kroon; driekwart van de Franse elektriciteit komt uit kerncentrales. In België bijna 40 procent. 3/6/8 dagen ultra all-inclusive in het Salzburgerland van de opleiding te veranderen. Maak er weer Kweekschool van, als vroeger. Of kies iets moderners. Het zou eerlijk zijn, want als ik het wel heb, waren de gebroeders Boddaert ook eerder met de naam. Hoe hard die mensen ook werken, het zijn geen tovenaars spreken van basisonderwijs. In 1985 vormden de ouderwetse kleuterschool en lagere school, sa men de basisschool. De K.L.O.S. (Kleuter Leidster Opleiding School) ging samen met de Peda gogische Academie (PA) waar tot dan toe de meesters en juffen voor de klassen 1 tot en met 6 hun vak leerden. Voortaan spraken we van de pedagogische academie voor het basisonderwijs. toeval wil dat juist iets eerder, in 1984 twee broers in Hulst een voorzichtige start maakten met de van musicals, lipdubs, dansjes op het schoolplein voor wereldvrede en goedbedoelende juffen die onze kinderen 'chips' leerden zeg gen in plaats van '$hit', hebben de basisschool, en daarmee het imago van basisschooldocent getransfor meerd tot wat het nu is. Hoe kan er van de hardwerken de mensen van de Pabo in Hulst verwacht worden een sfeer van erotiek en passie te creëren, wan neer mensen bij Pabo ook denken aan juffen die naar school rijden in een Ford Ka vol knuffels met wim pers op de koplampen? Dat kan niet excellentie. Hoe hard die mensen ook werken, het zijn geen tovenaars. vrijdag 19 juli 2019 Reageer op pzc.nl Gisteren: Voorlichting over Wmo moet beter 863 reacties MEE HEMKi (SIT IS SEWOOM ZOALS JE NU &EMT. VRESELIJK MIDDELBURG Een 75-jarige Middelbur ger heeft dit jaar zeker vijf keer de mountainbike route in zijn woonplaats gesaboteerd. De man heeft aan de po litie meerdere vernielin gen bekend aan het pad rondom de voetbalvelden van Zeelandia-Middel- burg. Zo nam hij route bordjes weg en legde versperringen op het pad. Dit leidde tot ge vaarlijke situaties. Tegen de verdachte is een proces-verbaal op gemaakt. MTB-vereniging De Zeeuwse Kust reageert op Facebook opgelucht. OUDELANDE Het kunstwerk De pomp in Oudelande is gestolen. Het bronzen beeld van kunstenaar Hans de Win stond voor het dorpshuis en is nu weg. De sokkel is in stukken geslagen. ,,Ja een rare toestand", zegt De Win. Hij vind het jammer dat het nu weg is. De gemeente Borsele vermoedt dat het beeld is gestolen vanwege het brons, dat levert geld op. Het beeld was volgens De Win al jaren hard toe aan een opknapbeurt. Vlak na de plaatsing in 1998 was het beeld ook al doelwit van kwaadwil lenden. Toen werd het vernield. Het aantal werklozen in Zeeland is in juni flink gedaald ten opzichte van een jaar geleden. De sterkste daling (33 procent) was in de ge meente Noord-Beve land: daar ontvingen in juni nog 77 mensen een WW-uitkering, wat neer komt op 1,9 procent van de beroepsbevolking. In alle gemeenten ligt het aandeel mensen zonder baan inmiddels onder de 3 procent. In de ge meente Veere zit nog slechts 1,6 procent van de beroepsbevolking zonder werk, in de ge meente Vlissingen is dat 2,7 procent. Als de hoofdentree van Water park Veerse Meer op een an dere plek komt, zou dat zomaar eens een boel verkeersoverlast kunnen schelen. Raymond de Frel Arnemuiden Als er al bedrijven zijn die een tweede kerncentrale in Neder land willen bouwen, zal die niet voor 2030 in bedrijf kunnen zijn. Dat antwoordt minister Eric Wiebes (Economische Zaken en Klimaat, VVD) op vragen van VVD-Kamerlid Dilan Yesilgöz- Zegerius. Theo Giele Den Haag hoteLdeal.nl/K07191 Hotel Tatzlwurm V 2,5 of 7 overnachtingen incl. ontbijtbuffet V Dagelijks lunch en cake of kleine snack V Dagelijks 4-gangendiner of buffet Onbeperkt drankjes (10-23 u.) V Incl. SalzburgerSportwelt Card Q) hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur l 088-0331506 Ik stel u daarom voor de naam Het is al een hele tijd dat we Excellentie, het ongelukkige U ziet het probleem. Decennia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2