'1 1 Nieuwe eigenaar wekt woede VI-personeel 24 MEDIA CULTUUI 1 si ANGELA KIJKT TV r" Quote van de dag Als niemand kijkt, zou ik dat wel het ergste vinden JAMAI VIERDAAGSE MET MISSIE Tien maanden geleden kreeg Jamai Loman (33) een nieuwe nier. Deze week loopt de zanger en televisiemaker de Vierdaagse van Nijmegen. Voor zijn moeder, zijn stichting en mét zwager Andy, van wie hij een nier kreeg. ,,Hij is pas echt een held.'' Gemiddeld één keer per jaar wijd ik op deze plek een stukje aan hoe geweldig de vakman Mart Smeets nog steeds is. Vandaag gaat het over de persoon Mart Smeets. En hoe hij woensdag aan tafel zat bij Jinek. Narrig, nukkig, hautain, als ouwe brom merige betweter, de verbeelding van de bok- kenpruik - geef het beestje maar een naam, klopt allemaal. Ik kreeg thuis op de bank bijna plaatsvervan gende buikpijn voor de andere gasten die ver plicht een uur in dezelfde ruimte moesten doorbrengen als hij. Mart straalde uit elke po rie dat hij zich verveelde en zich eigenlijk veel te goed voelde om zijn kostbare tijd aan zulke mindere goden te besteden. Ik kreeg bijna me delijden met Eva die hem steeds maar weer een vraag moest stellen en met Joost Vullings die vrijwillig met hem een Tour de France- podcast opneemt. Bijna. Ik geloof niet dat er een andere BN'er is dan Mart die er zo veel genoegen in schept om het halve land tegen zich in het harnas te jagen. Want natuurlijk weet iemand van zijn kaliber precies hoe hij en zijn lichaamstaal overko men. Hij wéét dat als hij bij een antwoord zijn wenkbrauwen optrekt tot aan de studiolam pen hij uitstraalt dat hij zich ergert aan de domheid van de vraag of de vragensteller. Hij wéét dat de camera het feilloos registreert als hij met zijn vingers op tafel trommelt tijdens een ander gesprek. Maar iedereen mag gerust weten dat het hem geen bal interesseert en dat het wat hem betreft wel een beetje mag op schieten allemaal. Tour, zijn Tour, en de populariteit ervan baga telliseert, elke wielerliefhebber thuis tegen het plafond vliegt. Want heeft uitgerekend hij niet alles aan die ronde te danken? En bovendien had hij ronduit ongelijk waar het ging over de aandacht van de media voor de Vuelta en Giro. Vaker deze krant lezen en op de site kijken, Mart. En toch. Toch moest ik glimlachen toen ik hem zo bezig zag. Het is soms verduveld lastig, maar ik kan gewoon geen hekel krijgen aan De Mart. Ik vind zijn houding vermakelijk. Aan doenlijk ook. Ik kan me best voorstellen dat het moeilijk blijft, kijken naar een groot eve nement en beseffen dat je geen factor meer bent. Dat dingen doorgaan zónder jou. Daar worden meer mensen nukkig en narrig van. En Mart misschien nog een beetje meer. Daar is hij nu eenmaal Mart voor. RuudJacobs overleden Verlinde baas MECC agelijks voelt het laatste stukje door de straten van Nij megen alsof hij door het pu bliek wordt ge dragen. Om de paar meter wordt Jamai Loman toe gejuicht, klinkt zijn naam of verzin nen de belangstellenden aan de kant iets anders. ,,Ik heb al je platen, hoor.'' Jamai Loman, zanger annex televi siemaker, zwaait terug, glundert en geniet van het evenement. ,,J e hoort van iedereen hoe geweldig de Vier daagse is, maar je voelt het pas echt als 'm zelf loopt. Wat fantastisch", zegt de Amsterdammer als hij onder het 50 kilometer-finishdoek is ge stapt. Er worden high fives uitgewis seld met goede vriend Remco, met personal trainer Niels en zwager Andy. Met z'n vieren hopen zij mor- genmiddag de vier maal 50 kilometer in Nijmegen te voltooien. Hoe het gaat? ,,Goed. Mijn lichaam heeft me niet in de steek gelaten. Ik heb geen blaren, hooguit wat brandende voe ten, maar dat heeft iedereen.'' Het plan om de vierdaagse te lopen krijgt in januari serieuze vorm. ,,Mijn moeder heeft 'm jarenlang gelopen. Wel zeven, acht keer, maar het gaat niet meer. Ze heeft de longziekte COPD. Ik loop nu voor haar én voor de stichting die ik heb opgericht.'' Niertransplantatie Zijn stichting Overwinnaars vloeit voort uit de herstelperiode na zijn niertransplantatie. Ruim een jaar ge leden gaat de televisiemaker door een diep dal als bij hem een nier ziekte wordt geconstateerd. Jamai komt kilo's aan, voelt zich moe en lusteloos. ,,Op 7 juni kreeg ik de dia gnose, die dag vergeet je niet. Mijn nieren werkten niet meer. Ik moest onmiddellijk aan de dialyse, elf we- VOETBALBLAD Ma Zoals hij ook wéét dat als hij kritiek uit op de —De nieuwe creatieve directeur Linda de Mol over de toekomst van Net 5 in tijdschrift Wendy is vrijdag 19 juli 2019 MUZIEK Jazzbassist en producent Ruud Jacobs is op 81- jarige leeftijd overleden. Hij speelde met zijn broer (overle den in 1996) in het Trio Pim Ja cobs. Ruud werkte met onder anderen Rita Reys, Louis Armstrong en André Rieu. SHOW Albert Verlinde is de nieuwe voorzitter van de raad van commissarissen van het MECC in Maastricht. Hij was al com missaris van het congres- en beurzencen trum, de moge lijke locatie voor het Songfesti val. 3 "U 0) GO 'Niet aan die nier denken: LEVEN!' Dennis Jansen --V Het personeel van Voetbal In ternational overweegt juridi sche stappen tegen de direc tie van WPG Uitgevers. De uit gever maakte gisteren de ver koop van het blad bekend aan Digital Enterprises (DE), een techbedrijf dat Voetbalpri- meur.nl als uithangbord heeft. Dennis Jansen Het personeel van VI vreest de ondergang van het tijdschrift, omdat mediahuis DE in hun ogen geen affiniteit en ervaring heeft met het uitgeven van bla den. Eerder dit jaar hebben de redactieraad de ondernemings raad en de hoofdredactie zich uitgesproken tegen de over name. Ook zou WPG niet de juiste procedure hebben ge volgd. De redactieraad heeft een advocaat in de arm geno men om de verkoop nietig te verklaren. Ze stellen niet be trokken te zijn bij het proces van de verkoop, wat wel had gemoeten. De redactie schoof in april van dit jaar zelf tever geefs een andere partij naar voren: Doorakkeren BV, een joint venture van uitgevers als Derk Haank, Cor Jan Willig (New Skool) en Luc van Os (Hearst). Algemeen directeur van WPG Patrick Swart stelt daarentegen op de site van Ad- formatie: ,,De afgelopen maan den is er voortdurend overleg geweest met het team van VI, deze overeenkomst doet recht aan hun wensen. DE geeft ijzer sterke jarenlange garanties aan alle werknemers en wil hard vooruit met het blad.'' Ook Pascal Batelaan, ceo van Digital Enterprises, is positief: ,,In onze optiek blijft print het fundament van VI. Wij willen met het blad meer voetbalfans bereiken op eigentijdse, slimme en leuke manieren.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 24