II J Promes is veranderd, nadat hij op jonge leeftijd weg moest 23 Vierspanners leiden in Aken Oranje verder na zege op WK Na vijf seizoenen in het buitenland is Quincy Promes (27) terug in Nederland. Terug in zijn stad en bij zijn club. ,,Ik begrijp volledig waarom het op mijn 16de bij Ajax ophield." W UITSLAGEN INTERVIEW Herman Pinkster moet tegenwoordig soms twee keer kijken als hij Quincy Promes hoort praten. De hui dige elftalbegeleider van Ajax was ruim tien jaar geleden als leider actief in de jeugdopleiding. Daar maakte hij dage lijks de grillen van de jonge Promes mee. Een Amsterdams bluffertje, altijd maar weer op zoek naar kattenkwaad, en helemaal vol van zichzelf. Na zes jaar in de jeugdopleiding werd in 2008 zijn talent erkend, maar was hij door zijn gedrag niet langer te handhaven. „Herman ziet een heel andere Quincy dan die hij kende'', begint Pro mes (27) tussen de besneeuwde berg toppen van Salzburgerland. ,,Ik begrijp nu echt volledig waarom het voor mij op mijn 16de bij Ajax ophield. Ik was een Amsterdams jochie dat dacht dat alles maar kon. Écht een mannetje, met een grote mond, dat zich niets wijs liet maken. Daarin ging ik soms te ver en voor Ajax was op een gegeven moment de maat vol. Ze hadden gelijk. Als ik eerlijk terugkijk, had ik een 'reality check' nodig.'' Go Ahead Eagles Wat volgde was een wonderlijke rond gang door voetballand. Na Ajax trok Promes langs Haarlem, Go Ahead Ea gles, FC Twente, Spartak Moskou (Rus land) en Sevilla (Spanje). Het moment van de metamorfose kan de aanvaller zich daarbij nog precies herinneren. ,,Dat was onder Erik ten Hag, in mijn jaar bij Go Ahead Eagles. Daar is het al lemaal begonnen. Hij eiste zo veel van me, elke dag opnieuw. De trainer schudde me wakker, liet me inzien dat ik veel meer uit mijn kwaliteiten kon halen. Maar dan moest in mijn hoofd de knop om. Ik moest gaan leven voor het voetbal, volwassen worden. Hij wist me te raken en daar ben ik hem nog altijd dankbaar voor.'' De aanwezigheid van Ten Hag speelde mee in zijn keuze om terug naar Ajax te gaan. ,,Hij kent me goed en weet wat ik wel en niet kan. Dat voelt ook nu vertrouwd, maar hij spaart me zeker niet. Integendeel. Nog altijd pakt hij me flink aan als hij dat nodig acht. Dat is alleen maar goed en ik geef geen grote mond terug. Dat was in mijn vo rige periode bij Ajax wel anders.'' Promes houdt nog al tijd van een geintje, maar de wilde haren heeft hij van zich af geschud. Vastberaden als hij is om bij zijn ge liefde club te schitteren en prijzen te pakken. „Ik ben een jongen van de stad, heb in mijn jeugd vol gens mij in elke wijk ge- Erik ten Hag eiste zo veel van me, elke dag opnieuw. De trainer schudde me wakker woond. Eerst in Am sterdam-West, Os dorp, daarna in Oost, Zuid en Noord, zat op school in de Bijlmer. De stad heeft weinig verras singen voor me en het voelt gelijk weer heel vertrouwd." Sinds vorige maand woont Promes na vijf buitenlandse ja ren met zijn gezin weer in de hoofdstad. Samen met zijn vriendin en drie kinderen, dochters Alaney (6) en Aali yah (5), en zoontje Noaquin (2), pakt hij het Nederlandse le ven weer makkelijk op. „Voor mij is dit écht thuiskomen. Weer even bij familie of vrienden langs kunnen gaan, dat heb ik gemist. Mijn oudste twee kinderen gingen naar een internationale school, spreken daardoor nu meerdere talen, en voor hen is het ook leuk om in Nederland te zijn. Het voelt allemaal goed. Ik ben blij dat ik terug ben om nu bij Ajax de an dere Quincy te tonen." OEFENZEGE vrijdag 19 juli 2019 PAARDENSPORT Na het onderdeel dressuur heb ben de Nederlandse vier spanners de leiding bij het CHIO van Aken. De forma tie bestaat uit vader en zoon IJsbrand en Bram Chardon en Koos de Ronde. Team NL staat op een score van 84.03, ge volgd door de Verenigde Staten (85.30) en Frankrijk (95.69). IJsbrand Chardon is derde in het individueel klassement. WATERPOLO De Oranje vrouwen hebben hun laat ste groepswedstrijd op het WK met overtuigende cij fers gewonnen. De ploeg van bondscoach Arno Ha- venga (foto) was in Gwangju (Zuid-Korea) veel te sterk voor Nieuw-Zee- land: 15-6 (2-0 4-3 4-1 5-2). Oranje eindigde als tweede, achter de Ver enigde Staten en speelt zaterdag in de tussenronde tegen Canada. Dammen Rotterdam Open Heren, 7de ronde: Heusdens - Sipma 2-0, Yigittürk - Georgiev (Rus) 1-1, N'Diaye (Sen) - Valneris (Let) 1-1, Slump - M. van IJzendoorn 1-1, Van Berkel - Terwel 1-1, Motritsjko (Oek) - Zhou (Chi) 1-1, Groenendijk - Aliar (Sur) 2-0, Getmanski (Rus) - Palmans 2-0, Niami (Kam) - Burgerhout 2-0, Romijn - Monteba 0-2. Stand aan kop na 7 van 9 ronden: 1. Heusdens 11 punten, 2. N'Diaye, Mo tritsjko, Van IJzendoorn, Getmanski, Terwel, Yiggitürk, Slump, Georgiev, Van Berkel, Sipma, Monteba, Zhou, Valneris, Groenendijk, Niami, De Jager, allen 10. Tennis Challenger Amersfoort Heren, achtste finales: Moraing (Dui/5) - Sels (Ned) 7-6, 6-2, Sijsling (Ned) - Fanselow (Dui) 7-5, 6-3). WTA-toernooi Boekarest, Roemenië Vrouwen, achtste finales: Tig (Roe) - Sevastova (Let/1) 6-2, 7-5, Krejcikova (Tsj) - Bolsova (Spa/7) 6-0, 3-2 opg, Di Giuseppe (Ita) - Koedermetova (Rus/3) 2-6, 5-4 opg, Rybakina (Kaz) - Cristian (Roe) 6-1, 6-0, Kuzmova (Slw/2) - Fourlis (Aus) 7-5, 6-2. Bastad, Zweden Vrouwen, achtste finales: Delbonis (Arg) - Cuevas (Uru/3) 6-4, 6-4, Sousa (Por/8) - Ymer (Zwe) 4-6, 6-4, 6-2, Londero (Arg/6) - Dellien (Bol) 4 6, 7-5, 6-3, Gasquet (Fra/4) - Novak (Oos) 4-6, 6-3, 6-4, Carballés (Spa) - Dzumhur (Bos) 6-1, 7-6, Ramos (Spa) - Verdasco (Spa/2) 6-2, 6-4. Laussanne, Zwitserland WTA-toernooi. Vrouwen, achtste fi nales: Teichmann (Zwi) - Waltert (Zwi) 6-3, 6-3, Korpatsch (Dui) - Potapova (Rus) 6-3, 3-6, 6-1, Stosur (Aus) - Kiick (VS) 6-3, 7-5, Ferro (Fra) - Buzar- nescu(Roe/4) 1-6, 7-6, 7-5. 'Als een heel andere Quincy terug bij Ajax' Freek Jansen Bramberg am Wildkogel -Quincy Promes (27) Ajax heeft gisteren in Oostenrijk op het nippertje een oefenzege geboekt op Watford: 2-1. Jurriën Timber maakte vlak voor tijd de winnende goal met een fraaie kop bal. Andre Gray van de Engelse club opende de score uit een pe nalty. Donny van de Beek maakte daarna gelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23