Verloren van zijn eigen ploeg Pau veel achtervolgers op flinke achterstand zetten Yates profiteert van 'rustdag' 21 Terug naar: 19 juli 1988 THIJS ZONNEVELD Dennis geeft wéér op stuurde naar rechts, kneep in zijn remmen en zette zijn fiets tegen de auto van de ver zorger. Zonder waarschuwing, zonder uitleg. Van het ene moment op het andere verdween Rohan Dennis uit de Tour. Kwijt tijdens de wedstrijd. Het deed me denken aan mijn twee Chinese ploegma ten die ooit opgaven tijdens de Ronde van Overijs sel. Ze kenden de weg niet, konden de borden niet lezen en spraken geen woord Engels. Er moest een noodoproep op RTV Oost aan te pas komen om ze terug te vinden. Uuuuuuuuuuren na de koers wer den ze afgeleverd bij de finish door een boer die ze ergens in de berm had gevonden. Zo ver kwam het niet bij Dennis. Nog geen kwar tier nadat zijn ploeg er een paniekerige tweet had uitgestuurd, werd hij gevonden. Gewoon in de bus van zijn Bahrein-Merida (misschien zat hij onder een stoel verstopt, net als vroeger, aan het einde van het schoolreisje naar de Apenheul). Daarna werd het een nog grotere soap. Dennis zelf wilde geen commentaar geven, zijn ploegleider Gorazd Stangelj stamelde in een zee van microfoons dat hij het ook allemaal niet wist. Rohan is een beetje boos. Eigenlijk het hele jaar al. Hij heeft, als wereldkampioen tijdrijden, voor een vorste lijk salaris getekend bij de sjeik. Maar hij was even vergeten dat tijdrijden bij Bahrein niet de specialiteit van het huis is. Vorig jaar, bij BMC, won hij de ene tijdrit na de andere; dit jaar werd hij zelfs geklopt bij het Australisch kampioen schap. Hij raakte in de mo dus waar hij bij ex-ploeggenoten berucht om staat: boos op de wereld. Zijn fiets was ruk, zijn tijdrit- pak was ruk, alles en iedereen was ruk, ruk, ruk. Het is het probleem waar hij al vaker tegenaan liep. Dennis heeft bakken met talent. Voor wielrennen, maar ook voor zelfsabotage. Dennis heeft bakken met talent. Voor wielrennen, maar ook zelfsabotage Column @thijszonneveld EERSTE PYRENEEEN-RIT de fïnishstraat en de Tour uit, zijn manager als lijf wacht naast zich. Hij ne geerde journalisten, met, nogal ironisch, achterop zijn t-shirt de tekst: „It's not about me, it's about us". En dus gaat de tijdrit in en rond Pau vandaag van start zónder de wereld kampioen en top favoriet. Op de dag die hij al maanden rood omcirkeld heeft in zijn agenda zit hij thuis te mok ken op de bank. Verloren van zijn eigen ploeg. Maar meer nog van zichzelf. vrijdag 19 juli 2019 Goed nieuws voor Steven Kruijswijk: Rohan Dennis, die de favoriet was voor de tijdrit van vandaag in Pau, stapte gisteren af. De wereldkampioen tijdrijden viel in zijn negende Tour al voor de zesde keer uit. Bijzonder die dag: er zijn TWEE etappes. Nóg specialer: ze worden allebei door een Nederlander gewonnen. De eerste rit, over slechts 38 kilometer van Tarbes naar Pau, kent een massasprint met Adrie van der Poel (links op de foto) als winnaar. Later die dag, met nog eens 210 kilometer naar Bordeaux, is Jean-Paul van Poppel (r) de snelste. Ze konden allemaal de klere krijgen. Hij BAGNERES-DE- BIGORRE De eerste Pyreneeën-rit le verde gisteren geen spektakel op. De klassementsrenners bestookten elkaar niet in de door Simon Yates gewon nen etappe. De Brit versloeg in Bagnè- res-de-Bigorre Pello Bilbao en Gregor Mühlberger. De drie waren de sterksten uit een kopgroep van liefst veertig renners met ook Dylan Groene- wegen, Mike Teunis- sen en Cees Bol. Niemand vormde een bedreiging voor de gele trui van Ju lian Alaphilippe, dus kregen ze de ruimte. Op de Peyresourde en de Hourquette d'Anzican bleef een aanval bij de favorie ten uit. Uiteindelijk kwamen zij gegroe- peerd over de finish, zo'n negen minuten na Yates. De Vuelta-winnaar van vorig jaar deed het in het eerste deel van de Tour rustig aan. Hij reed de Giro al en verloor meer dan een uur. Maar dat zijn vorm prima is, bewees hij gisteren. Hij wil zijn tweelingbroer Adam nu helpen aan een goed klassement. Jumbo- Visma-kopman Steven Kruijs wijk hoopt vandaag zijn slag te slaan in de tijdrit in Pau. FOTO COR VOS Esquillot 15,5km 13e etappe 19 juli - 27,2 km Place de Verdun '\C. FRANKRIJI Jurangoi 21,9 km Le Tour des Géants Gan 17,5 km Cériset 312m Esquillot Jurangon 307m 185m 21,9 27,2km Hij beende gisteren met een donderwolk boven zijn hoofd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 21