Kopman van Jumbo-Visma kan vandaag in Topfavoriet tijdrit stapt af 20 WIELRENNEN TOUR DE FRANCE 2019 In de tijdrit van vandaag wil Steven Kruijswijk een klap uitdelen aan zijn concurrenten. Tijdrittrainer Mathieu Heijboer is vol vertrouwen. 'We gaan de beste Steven Kruijswijk zien.' Kort Doping Van Baarle langer bij Ineos Dylan van Baarle (27, foto) staat op het punt zijn contract te verlengen bij Ineos. De Ne derlander rijdt dit jaar voor het eerst de Tour de France voor de Britse miljoenenploeg en heeft een akkoord bereikt om voor drie jaar bij te tekenen. Van Baarle kwam anderhalf jaar geleden over van de Cannondale-ploeg. Voor Ineos is Van Baarle een van de kop mannen in de Vlaamse klassiekers. Boete FC Twente door fans FC Twente moet een boete van 7500 euro betalen omdat supporters na de gewonnen kampioenswedstrijd tegen Jong AZ het veld op kwamen om feest te vieren met de spe lers. De club uit Enschede accepteerde het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal. Twente haalde op 22 april het kam pioenschap in de eerste divisie binnen. Na het laatste fluitsignaal kwamen fans het veld op, hoewel Twente had verzocht dat niet te doen uit angst voor straf van de KNVB. Nelom op proef bij Vitesse Miquel Nelom (28, foto) krijgt de kans een contract af te dwingen bij Vitesse. De verde diger traint sinds gisteren mee met de selec tie van Leonid Sloetski. Nelom vertrok aan het einde van vorig seizoen vanwege gebrek aan speeltijd bij de Schotse club Hibernian en zit sindsdien zonder werkgever. De linksback speelde in de zomer van 2013 twee interlands voor het Nederlands elftal. Flitsen Voetbal Voetbal Tijdrit Op tien mei gaat de telefoon van Mathieu Heijboer, tijdrittrainer van Jumbo-Visma. Bericht van Steven Kruijswijk uit Zuid-Frankrijk. Hij heeft zojuist het 27 kilometer lange parkoers rond Pau verkend. 'Dit ligt mij wel.' ,,Hij werd er blij van'', zegt Heijboer. Niet zo gek, want na een aantal scherpe bochten in Pau is het heuvel op en heuvel af met tien vlakkere kilometers tot slot. Heijboer doet er niet geheimzin nig over, de tijdrit van vandaag is een uitgelezen kans voor Kruijs- wijk om een klap uit te delen aan de andere klassementsfavorieten. ,,De inzet is om zo veel mogelijk tijd te pakken. Het is een enorme kans voor Steven om zijn positie te ver stevigen.'' Heijboer denkt dat in principe alleen Ineos-kopman Ge- raint Thomas sneller zal zijn. ,,Die is moeilijk te kloppen als hij in goede vorm is. Maar voor de rest? Verder zitten er geen renners bij die Steven niet zou kunnen hebben.'' Tijdrijden staat in Nederland vaak synoniem voor Tom Dumou- lin (die in de Tour ontbreekt). Dat doet geen recht aan de kwaliteiten van Kruijswijk. Heijboer: ,,Natuur- lijk gaat het vaak over Tom. Een echte expert en daarbij sneeuwt Steven wat onder, maar ook die kan een supergoede tijdrit rijden. Hij kent zijn lichaam door en door en kan zijn inspanning ontzettend goed doseren. Steven is een boven gemiddeld goede tijdrijder in ver gelijking met zijn concurrenten.'' Angst Vandaar dat sommige klassements renners vanmiddag met gerede angst van het startpodium rollen. Kruijswijk, die gisteren in de finale van de eerste Pyreneeën-rit al bezig was energie te sparen, zeker niet. ,,Iedereen zei: dit jaar is een goede Tour voor jou met weinig tijdritki lometers. Terwijl voor mij veel tijd ritkilometers niet slecht is. Het had zwaarder gemogen. Het is een be langrijk wapen om tijd te pakken.'' Bij Jumbo-Visma is veel geïnves teerd in het tijdrijden, de testen en het bijbehorende materiaal. De nieuwste vinding is het speciaal op maat gemaakt tijdritstuur waar Kruijswijk in de ploegentijdrit van deze Tour voor het eerst mee reed. Het kan volgens Heijboer in Pau zo maar 10 seconden tijdwinst op le veren. Het vertrouwen bij Kruijswijk en zijn ploeg komt vooral voort uit een aantal ijzersterke tijdritten in de af- gelopen jaren. Vorige maand nog in Critérium du Dauphiné werd Kruijswijk op een vergelijkbaar parkoers vierde. ,,Toen heb ik tijd gepakt op mannen die ook hier zijn zoals Fuglsang, Yates en Porte.'' Maar de tijdrijder Kruijswijk denkt ook nog wel eens terug aan de Giro van 2016. Niet vanwege zijn crash in een sneeuwmuur op Colle delle Agnello, waardoor hij de eind zege misloopt. Wel vanwege zijn nagenoeg perfecte klimtijdrit naar Alpe di Suisi waar sommige favo rieten tot twee minuten verliezen. Enige smet op de dag is dat de com pleet onbekende Rus Alexander Foliforov een halve seconde sneller is. ,,Daar baal ik nog wel eens van. Ik reed al in het roze, maar winnen was een mooie beloning geweest.'' Vuelta Zijn tijdrittrainer Heijboer is nog het meest onder de indruk van de Vuelta-tijdrit van afgelopen jaar. Kruijswijk moet daar op het heu velparkoers in Cantabrië alleen drie specialisten voor laten onder wie de ritwinnaar en huidig wereldkampi oen Rohan Dennis. Maar concurrenten in het klasse ment hebben het nakijken. Nairo Quintana en Thibaut Pinot bijvoor beeld verliezen meer dan een mi nuut. ,,Heel bijzonder'', zegt Heij- boer over die dag. ,,Bij de tussentijd was hij zelfs sneller dan Dennis. Na die tijdrit werd duidelijk dat Steven in de Vuelta om de knikkers mee zou doen.'' Dat zal vanmiddag weer zo zijn, voorspelt Heijboer. Al gaat hij ervan uit dat in het klassement geletrui drager Alaphilippe en titelverdedi ger Thomas buiten schot blijven van Kruijswijk. „Steven kan zich zelf overstijgen en top vijf rijden. Ik denk dat we in de tijdrit de beste Steven Kruijswijk gaan zien. Mis schien dat hij vrij dicht nadert, maar de gele trui is niet echt realis tisch. Ik ben graag realistisch. Dat maakt een verrassing extra mooi.'' Quotevandedag 'De spelers hebben het voor het zeggen wie er aanvoerder wordt.' vrijdag 19 juli 2019 GO WIELRENNEN VOETBAL VOETBAL Fortuna Sittard heeft Jacky Donkor aan de selectie toegevoegd. De Belgische aanvaller van Ghanese afkomst tekent een tweejarig contract. Donkor komt transfervrij over van de Belgische club Lokeren. AZ heeft het contract van Ferdy Druijf met twee jaar verlengd tot medio 2023. De 21-ja- rige topscorer van de eerste divisie van vorig seizoen (namens Jong AZ en NEC) strijdt komend seizoen voor een basisplek in Alk maar. I De Keniaanse marathonloop ster Salome Jerono Biwott is voor acht jaar geschorst wegens do ping. De 36-ja- rige atlete werd in april na de marathon van Sao Paulo betrapt op het verboden mid del norandros- teron. 1 Luuk de Jong (foto) heeft in Texas zijn eer ste doelpunt voor Sevilla ge maakt. De spits, overge komen van PSV, deed dat in de oefen wedstrijd tegen FC Dal las. Daniele de Rossi gaat zijn voetbalcarrière afsluiten bij Boca Juniors. De 35-jarige Italiaan nam re cent afscheid van AS Roma, waar hij ruim 600 duels voor speelde. o a 0) In Pau rijdt het peloton vandaag een tijdrit van 27 kilometer. 'We gaan in de tijdrit de beste Kruijswijk zien' Daan Hakkenberg Pau BAGNERES-DE-BIGORRE Zon der opgaaf van reden en zon der medeweten van zijn Bah- rein-ploeg stapte wereldkampi oen tijdrijden Rohan Dennis af in etappe 12 naar Bagnères-de- Bigorre. En dat één dag voor de tijdrit in Pau, waar hij als topfa voriet van start zou zijn gegaan. Bij zijn ploeg was niets bekend over fysieke tegenslag. De op- gave van Dennis lijkt eerder te duiden op onenigheid tussen renner en ploeg. Vorig jaar bij BMC, een team gericht op tijdrij den met bijbehorend materiaal, werd hij wereldkampioen. Dat was zijn zevende tijdritzege van het seizoen. Dit jaar kwam hij niet verder dan winst in de pro loog van de Ronde van Zwitser land. —Pep Guardiola, trainer van Manchester City

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20