'De relatie was nog nooit zó goed' Kassa korting Klassen worden te groot JOL Onderzoek: PVV Zeeland fraudeerde met fractiegeld Walcheren Rapport meldt vervalste facturen, vreemde declaraties en andere trucs om fractiegeld voor andere doelen in te zetten En ook in de Oval Office van de Amerikaanse pre sident Donald Trump heeft premier Mark Rutte het uitstekend naar zijn zin. De sfeer tijdens het bezoek was er dan ook naar. ,,We zijn vrienden geworden de afgelopen ja ren'', sprak Trump toen hij de premier begroette. Rutte prees op zijn beurt de handelsrelatie tussen de VS en Nederland. Tijdens het bezoek over handigde zakenman Bert Kreuk een historische D- day-vlag aan Trump. ,,Be- dankt voor het bewaren van onze geschiedenis", sprak de Amerikaanse president. ,,Hij was niet goedkoop", zei hij glimla chend in de richting van Kreuk en zijn compagnon. ,,Twee rijke mensen ze ker?" 3 Het Landelijk Expertisecentrum Speciaal Onderwijs (LECSO) vindt de situatie zorgelijk. ,,Ik hoor struc tureel dat groepen groter zijn dan de gewenste twaalf zegt voorzit ter Wim Ludeke. De Algemene Onderwijsbond (AOb) zegt 'heel ernstige verhalen' te horen over het vso. „Terwijl die kinderen niet voor niets op het speciaal onderwijs zit ten.'' Op het vso zitten leerlingen met veel problemen. Ze vallen op reguliere scholen uit, omdat ze te veel begeleiding vragen. Deze kin deren functioneren alleen in een rustige, kleine klas waar ze veel aandacht krijgen van hun leraren. Door de groeiende groepen - met uitschieters tot negentien leerlin gen waar twaalf tot maximaal vijf tien wenselijk is - hebben docen ten echter moeite alle leerlingen genoeg zorg te geven en ze te hel pen met leren. Ik hoor structureel dat groepen groter zijn dan de gewenste twaalf Het vso gaat gebukt onder con currentie van andere scholen. Do centen kiezen vaker voor een baan op een reguliere middelbare school, omdat ze daar meer verdienen. ,,Het werk is zwaarder, maar de sa larissen zijn lager", zegt Ludeke. Om meer leraren in spe naar het vso te krijgen, voert sectororganisa tie PO-Raad 'voorzichtige gesprek ken' met pabo's om studenten ver plicht stage te laten lopen op het speciaal onderwijs. Nu komen ze er niet ofnauwelijks. Bovendien moe ten vso-docenten die lesgeven op scholen waar leerlingen een di ploma krijgen meer verdienen. De PO-Raad rekende uit dat daarvoor 16,5 miljoen euro nodig is. Het ministerie van Onderwijs stelt dat het lerarentekort op het vso volgens de ramingen niet groter is dan op basisscholen. Bovendien zijn ook vso-leraren er 9,5 procent op vooruit gegaan in 2018 en 2019 door de loonsverhogingen voor ba sisscholen. Op de vraag of het wen selijk is dat er klassen van negen tien leerlingen ontstaan, antwoordt het ministerie: ,,De wijze waarop de scholen het onderwijs organise ren, is aan de scholen." Tot ergernis van de AOb. ,,Er wordt niets bijge houden over waar de tekorten zijn. We lullen allemaal wat, maar we ten het niet", stelt woordvoerder Simone van Geest. P10 Simon Yates 4.57.53 2. Pello Bilbao Lopez de Armentia +z.t. 3. Gregor Mühlberger +z.t. 22. Dylan van Baarle +9.35 Julian Alaphilippe 52.26.09 2. Geraint Thomas +1.12 3. Egan Bernal +1.16 4. Steven Kruijswijk +1.27 Meer weten? Bel 07030 76 700 of kijk snel op nrv.nl vrijdag 19 juli 2019 Nieuwsmedia Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 neemt je mee It M ZEELAND2 WASHINGTON Lerarentekort breekt speciaal onderwijs op Klassen in het voortgezet spe ciaal onderwijs (vso) barsten uit hun voegen. Doordat er geen leraren zijn te vinden, be landen meer tieners met onder meer gedragsproblemen in een groep die bijna zo groot is als op een gewone school. Ellen van Gaalen Utrecht Wim Ludeke, voorzitter LECSO Voor meer Tournieuws zie pagina 20 en pzc.nl/tourdefrance 12EETAPPE 1. ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs ind. korting. Excl. reserveringskosten 25,- en caJamiteitenfonds 2,50 per boeking. Wisselend bewolkt en op zaterdag 23°C pittige buien pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 711688 55555 Vertrek t/m Juni 2020 Boek nu uw rondreis met extra korting De Kassakorting geldt voor al onze 95 groepsreizen en 215 privéreizen wereldwijd. Boek nu t/m juni 2020: er is volop keuze! Kies voor de specialist in verre rondreizen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1