Hof: agenten vervolgen die moordenaar Anne Faber aanhielden Borstvoeding in KLM-vliegtuig? Dat moet gewoon kunnen, maar niet altijd 4 dagen Duitsland 5 Ieder is hier met zijn eigen gevoel, met het verdriet, dat ons verbindt Ton Voermans Schiphol KLM krijgt duizenden reacties op het beleid, voornamelijk boze. Er circuleren zelfs oproepen om de maatschappij te boycotten. Maar volgens de luchtvaartmaatschap pij zijn er nu eenmaal mensen die zich niet op hun gemak voelen in de buurt van een vrouw die haar kind voedt. Er zijn in het verleden zelfs klachten binnengekomen. De controverse begon zondag met een Facebookpost van de Amerikaanse Shelby Angel. Zij waarschuwt moeders met met KLM te vliegen als ze nog borst voeding geven. Zij vloog vorige maand van San Francisco naar Amsterdam met haar i jaar oude kind, toen een stewardess haar vroeg of ze zich wilde bedekken tijdens het voeden. Ze gaf een dekentje aan. Angel weigerde en zei dat haar kind daar absoluut niet tegen zou kunnen. Volgens haar had nie mand geklaagd en had alleen de stewardess er problemen mee. KLM-woordvoerster Manel Vrijenhoek legt uit dat 'iedereen zich aan boord prettig moet voe len'. ,,Je zit met heel veel mensen in een heel kleine ruimte en dat vraagt soms compromissen. Wij zijn verantwoordelijk voor de vei ligheid aan boord.'' Ze benadrukt dat vrouwen hun baby's gewoon kunnen voeden, maar dat soms gevraagd zal wor den om de blote borst te bedek ken als er wordt ingeschat dat die tot consternatie leidt. ,,Er zijn ook andere oplossingen. We kunnen ook de persoon die zich eraan ergert vragen om ergens anders te gaan zitten.'' Het Openbaar Ministerie (OM) weigerde eerder nog om de agenten te vervolgen, maar het hof 'beveelt nu de vervolging' van het team. Er moet wat het hof betreft duidelijk heid komen over het toegepaste ge weld en de instructies die werden gegeven aan het arrestatieteam. Het hof'sluit niet uit' dat de straf rechter op basis van de uitkomst van het verdere strafrechtelijke onderzoek 'tot de conclusie komt dat bewezenverklaring van een of meer strafbare feiten mogelijk is'. Michael P. werd in oktober 2017 aangehouden voor zijn betrokken heid bij de vermissing van Anne Fa ber. Bij zijn aanhouding liep hij een schouderbreuk op en er werd gedreigd met een politiehond. Toen het OM zijn aangifte tegen het arrestatieteam seponeerde, diende P. een klacht in bij het hof. De agenten zijn nu verdachten. Daar zit geen politieman of -vrouw op te wachten Volgens het hof 'leek P. voor zijn aanhouding ongedeerd'. Hij ver zette zich niet, maar na de aanhou ding bleek bij P. sprake te zijn van ernstig letsel. 'In een dergelijk geval moeten de autoriteiten een plausi bele uitleg geven voor het ontstaan van dat letsel', aldus het hof. Dat de betrokken politiemede werkers als verdachten worden be schouwd, is pijnlijk, zegt Jan Struijs, voorzitter van politiebond NPB. ,,Bij het aanhouden van zo'n levensgevaarlijke verdachte hoort soms het gebruik van fors gepast geweld. Al eerder hebben politie en Openbaar Ministerie beoordeeld dat daar in dit geval sprake van was. Wij krijgen al berichten van agen ten die zeggen: 'Kunnen we über haupt ons werk nog doen?'" Impact Gerrit van de Kamp, voorzitter van politievakbond ACP: ,,,Deze zaak heeft ongelooflijk veel impact ge had, op de familie, de samenleving en de politie. Het gaat om een ge rechtelijke uitspraak, dus die heb ben we te respecteren. Het betekent dat de betrokken agenten nu ver dachten zijn. Daar zit geen politie man of -vrouw op te wachten." Michael P.'s advocaat Sander de Korte beseft dat de zaak gevoelig ligt. ,,Maar voor ons is dit een prin cipieel punt. Michael P. heeft zwaar lichamelijk letsel en hij vindt het onbegrijpelijk dat mensen die een strafbaar feit hebben gepleegd daarvoor niet vervolgd worden. Hij is bewust in een bus gegooid en on der druk gezet. Dat is voorstelbaar gezien de ernst van de zaak, maar het is een beginsel van de rechts staat dat je niet gaat martelen." Micheal P. is veroordeeld tot 28 jaar gevangenisstraf en tbs voor het doden en verkrachten van Anne Faber. De rechtbank oordeelde al dat er geweld tegen hem is ge bruikt en dat hij niet gewezen is op zijn rechten. De rechtbank sprak van een 'onmenselijke behandeling'. het 'al' vijfjaar geleden is. Voor de meesten voelt het 'pas' als vijfjaar. ,,Het gemis blijft groot, de confron tatie met die verschrikkelijke tijd in 2014 blijft óók groot", zegt Ploeg. ,,Vijf jaar brengt ook met zich mee dat u toch weer een beetje het ge wone leven oppakt en er ruimte is voor andere dingen." Vastberaden Volgend jaar begint een nieuw hoofdstuk in het verwerkingspro ces. Dan start de rechtszaak tegen vier verdachten. Met geduld en ver trouwen hebben de nabestaanden erop gewacht. ,,Maar ook vastbera den", zegt Ploeg. ,,De directe én in directe verantwoordelijken voor de dood van onze geliefden zullen ter verantwoording worden geroepen." Ze voelen zich gesteund door de woorden van premier Mark Rutte. „Gerechtigheid voor de doden blijft ons gezamenlijke doel. Het gevoel schreeuwt dat dit snel moet gebeu ren, terwijl het verstand zorgvul digheid voorschrijft. De weg naar gerechtigheid loopt via vasthou dendheid en eensgezindheid. En via het vertrouwen dat flagrante leu- gens en doelbewuste fluistercam pagnes het nooit mogen winnen van de onloochenbare feiten.'' Vijf jaar herdenken went nooit. Niet de klanken van Yiruma's num mer River flows in you, dat onlosma kelijk verbonden is met de MH17- ramp, en de teksten van de mu ziek. Niet de zonnebloemen die stralen in het veld, of het geluid van het geklapper van de touwtjes tegen de vlaggenmast. Niet het voorlezen van de namen door stemmen die haperen, trillen of breken. Wat ook nooit went, is het geluid van aanzwellende motoren van de vliegtuigen die continu opstijgen naast het monument. Deze middag zijn alleen vertrekkende vliegtuigen te zien. Alsof ze solidair zijn met de mensen van MH17 die nooit meer terugkwamen. ,,Maar u komt wel terug naar hen", zegt Rutte. ,,In gedachten elke dag en eens per jaar als groep op deze vredige plek, om samen te hui len, herinneringen op te halen en ervaringen uit te wisselen. Omdat we door hun namen hardop te noe men, de herinnering aan die 298 unieke mensen levend houden.'' www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-9693 70cpg MALEISIE 7 dagen 99, 3dgn Brabantdiner Ardennen (BE) HP donderdag 18 juli 2019 Luchtvaartmaatschappij KLM ligt onder vuur omdat het be drijf wil dat moeders die aan boord borstvoeding geven een dekentje over de baby en de borst leggen om te voorkomen dat anderen er aanstoot aan nemen. Vijf leden van het arrestatieteam dat Michael P. oppakte, moeten worden vervolgd. Zij hebben P. mogelijk te hardhandig gear resteerd na de moord op Anne Faber. Dat heeft het gerechtshof in Amsterdam besloten. Chris Klomp Koen Voskuil Amsterdam -Gerrit van de Kamp, ACP Michael P. tijdens het hoger beroep van zijn strafzaak bij het hof in Arnhem. illustratie anp GO het went nooit -Piet Ploeg, Stichting Vliegramp MH17 Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting 'Voor maar: Gezellig familiehotel dichtbij Duisburg en Essen. Tip: Natuurpark Hohe Mark. 3 nachten in 3* Art Inn Hotel Dinslaken (8,0) fO 3 keer uitgebreid ontbijtbuffet Gratis parkeren, wifi, wandel- en fietsroutes ItUty Aankomsten t/m november. Betaal pas bij aankomst! 3* Fletcher Boschoord, Oisterwijk (8,1) 3* Hosteiierie La Sapinière (7,6) 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt lx een 2-gangen diner Gratis parkeren en wifi hq 2x een 3-gangen diner mm m Aankomsten t/m dec. 0"§ m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 5