W 'Falen gemeente bij sportcentrum zal moeilijk te achterhalen zijn' IN DE REGIO 8 SCHOUWEN-DUIVELAND Strandje van Ouwerkerk BOUWPROJECT BURENBORREL MIJN DORP, MIJN STAD Esme Soesman Ouwerkerk Je ziet 'm amper liggen, maar de zanddrempel die een kleine twee weken geleden is aangelegd over de hele breedte van het strandje bij Ouwerkerk doet z'n werk. De rand houdt het wier tegen, waar je an ders als badgast vaak tot aan je en kels doorheen ploetert. De uitvoering is nog niet perfect, maar het idee lijkt vooralsnog veel belovend. Alleen moet het strand- gedeelte richting water vlakker. Nu zit daar een kuil waardoor zeewier Als het schoon is, zie je dat mensen het ook zelf beter schoon houden minder makkelijk met het water mee terug in de Oosterschelde spoelt. De rand moet ook breder. Het strand erachter ligt er op dit moment schoon en wierloos bij. Maar daar kan een flinke zomer storm direct korte metten mee ma ken, erkent Jakkoo Brouwer van de werkgroep Buitengebied van de dorpsraad Ouwerkerk. Met cam pinghouders Barry Manni en Erik Wijnen steekt hij al jaren elke zo mer de handen uit de mouwen voor een schoon en goed onderhouden dorpsstrand. De drempel is een experiment. Het idee werd jaren geleden al ge opperd door de onlangs overleden Ouwerkerker Daan von Eugen. ,,Hij zei: je moet eens aan een randje denken. Daar zou je het strand een week of zes mee schoon moeten kunnen houden. Dat is precies wat we willen. In de winter laten we het strand aan de natuur." Het Ou- werkerkse strand is door de ge meente vorig jaar opgenomen in de structurele strandschoonmaak- route met de beachcleaner. Aan sluitend kan de rand er voor zorgen dat het wekenlang schoon blijft. ,,Dit gaat ons en de gemeente zo veel plezier opleveren en ook kos ten schelen." Vergeleken met een paar jaar te rug heeft het strand een metamor fose ondergaan. Niet alleen het zand zelf ligt er keurig bij. Ook de aankleding met onder meer fiet senrek en picknickbank is verbe terd. ,,Als het schoon is, zie je dat mensen het ook zelf beter schoon houden. We zijn trots als een pauw op hoe het er nu uit ziet, maar we willen nog wel graag borden met spelregels. Zodat iedereen weet wanneer j e hier wel en niet mag ki- tesurfen of met paarden en honden mag komen." In Serooskerke volgt Jet van Gent de aanpak in Ouwerkerk op de voet. Ook bij haar dorp ligt het strand vol met stenen en wier. ,,Als we niks doen, kan hier straks geen strao meer worden gehouden." Van Gent wil kijken of ze dorpsgenoten mee kan krijgen die ook hun schouders onder het strand bij hun dorp wil len zetten, zodat het er schoner en toegankelijker wordt. Terechte kritiek? ,,Geen idee", zegt wethouder Jacqueline van Burg. ,,Daar zouden we diep, diep voor in de archieven moeten duiken." De gemeente Schouwen-Duive- land, waarin Westerschouwen ja ren geleden is opgegaan, is geen partij in het verhaal. Stichting Re- nesse nam de sporthallen eerder al van de gemeente over en verkocht ze ruim een jaar geleden aan Re sort Haamstede. Die twee partijen zijn in een juridisch conflict ver wikkeld over de zaak. Van Burg kan zich niet voorstel len dat er vanuit de gemeente slecht werk is verricht. ,,Zulke ri sico's neem je als gemeente niet. Maar of de gemeente destijds te kort geschoten is? Dat zouden we echt moeten uitzoeken. Geen van de partijen heeft ons hierover tot nu toe benaderd." In maart werden de sporthallen van het ene op het andere mo ment gesloten, nadat gebleken was dat er iets mis was met de dakcon structie. Uit onafhankelijk onder zoek dat de huidige eigenaren heb ben laten uitvoeren, blijkt dat de dakspanten veel minder draag kracht hebben dan destijds in de bouwvergunning werd geëist. Hans Neijman van Resort Haamstede meldde dinsdag aan de gebruikers dat na de zomer begon nen wordt met versteviging van de dakconstructie. De hallen kunnen op 5 oktober weer open. Stichting Renesse wil niet op de zaak reageren. Grabbelen in De Blikvanger Orgelconcert Duin en strand donderdag 18 juli 2019 Zandrand helpt tegen wieroverlast SD j*- -S,; ZIERIKZEE Nel Verheij (derde van links) woont er nog niet eens, maar toch had ze gis teren al een huis vol visite. Tijdens de door Zeeuwland opgetuigde Burenborrel van Buzee konden aanstormende wijkbewoners alvast een kijkje nemen in het huis waar Nel eind dit jaar gaat wonen. En kon er kennis gemaakt worden met de nieuwe buren. In het huis links van Nel Verheij gaan Danny en Lia Schnitzler wonen, toevallig nu ook al Verheij's buren. Aan de andere kant komen Mike Dekker en Evy van der Veer. Hun buurman op de hoek is Karel de Jonge. FOTO ERNESTA VERBURG Het schoonhouden van het strandje Ouwerkerk was altijd een zware dobber. Tot voor kort. Een simpele rand zand lijkt vol doende om zeewier en andere troep van het strand te weren. - Jakkoo Brouwer Het is een stevig verwijt waar mee de eigenaren van Resort Haamstede de voormalige ge meente Westerschouwen dins dagavond om de oren sloeg. Bij de bouw van sportcentrum Westerschouwen is het ge meentelijk toezicht tekort ge schoten. Esme Soesman Burgh-Haamstede RENESSE Blikmuseum De Blikvan ger opent zondag van 12.00 tot 17.00 uur weer haar deuren. Het mu seum bestaat 25 jaar en heeft om deze reden kunstenares Conny Vink uitgenodigd. Conny Vink zal haar keramiek en sieraden tentoonstellen en deze tevens verko pen. Voor de kinderen is er een grabbelton aan wezig waar voor 1 euro in gegrabbeld mag wor den. Naast de expositie van Conny Vink zijn ook nog de exposities 4000 blikken en De Zoete Zonde te zien. De en- treekosten bedragen 1,50 euro. ZIERIKZEE Marien Stouten geeft zaterdag een orgelcon cert in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Marien Stouten zal een afwis selend programma spe len met als thema 'Tour de France'. Het pro gramma bestaat uitslui tend uit werken van Franse componisten zoals Franck, Widor, Bo- ëllmann en Vierne. Het concert begint om 16.30 uur en is gratis toegan kelijk. Marien Stouten geeft een orgelconcert in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. foto marieke mandemaker VLISSINGEN Wandelsportvereniging De Vrolijke Tippelaars houdt zaterdag de jaar lijkse duin- en strand- tocht. Tijdens de tocht kan er 5, 10, 15, 20, of 30 kilometer gewandeld worden. Inschrijven kan vanaf 8.30 uur bij de Ka novijver, dit is tevens de startlocatie. BROUWERSHAVEN De Kunstcadeauwin kel, 11.00-17.00 uur: Expo over de ramp van 1953; Grote Kerk, 11.00-17.00 uur: Ex positie; Tonnenmaga- zijn, 19.30-21.45 uur: Drumband Apollo, 20.00-22.30 uur: Boogschieten heren Zodiak; BRUINISSE Brusea, 10.00-16.00 uur: De monstratie mosselen koken; Haven en cen trum, 13.30 -00.00 uur: Visserijdagen; BURGH-HAAMSTEDE Centrum, 10.00-17.00 uur: Toeristenmarkt; Excursieschuur, 9.00 uur: Excursie Vissen Noordzeekust; ELLEMEET Dorps huis, 19.00 uur: Medi tatie; KERKWERVE Dorps huis 't Zuudènde, 13.30 uur: Schilderen, 13.30 uur: Sporten voor Ouderen; NIEUWERKERK Dorpshuis, 19.00 22.00 uur: Dansen; OUWERKERK Dorps huis, 13.30-15.30 uur: Koersbalmiddag van d'Antilopen; RENESSE Centrum, 17.00 uur: Optreden Woodworks; Dorps- huis, 20.00 uur: Bil jartclub, 19.30 uur: Klaverjasclub; Roelandsweg, 17.00 uur: Circus Renz; SCHARENDIJKE In formatiecentrum Grevelingen, 11.00 13.00 uur: Perfect Earth Animals Kids excursie; ZIERIKZEE Eiland- zorg de Wieken, 14.00 uur: Bingo voor omwonenden; Ha venplein, 9.00-16.00 uur: Weekmarkt; Noord- en Zuidha venpoort, 13.00-17.00 uur: Open voor publiek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 57