Opgeklopte spanning Ut Koreaanse liefdesperikelen op het filmfestival in Cannes 7 Beter dan de echte natuur THE LION KING Voor de nieuwe realistische versie van The Lion King moest Zimmer weer aan de slag met zijn soundtrack. Ook zijn muziek, evenals de songs van Elton John en Tim Rice, moest aangepast worden. ,,Ik heb veel ge leerd van mijn werk voor The Lion King. Ik sta nog steeds achter de mu ziek van toen, maar wilde er toch iets aan toevoegen. De muziek voor de eerste film was nogal episch, maar deze keer wilde ik het spontaner la ten klinken. Om dat te bereiken heb ik de muziek als een live-concert op genomen. De filmmakers waren in de studio aanwezig toen mijn orkest en ik het uitvoerden." Politiek Het verhaal van The Lion King spreekt Zimmer nog steeds aan. Zeker omdat er politieke parallellen in het spel zijn. ,,Toen wij in 1994 bezig waren met de film werd Nelson Mandela gekozen als president van Zuid- Afrika na veel trammelant in dat land. Nu is het drama nog steeds actueel. Alles is politiek. Ook voor muziekmakers zoals ik. Je moet goed luisteren naar wat er in de wereld ge beurt en dat proberen te vertalen in je composities. Dat heb ik met deze film geprobeerd." Oscar Door zijn status als een van de be langrijkste en meest gevraagde film componisten van Hollywood treedt Zimmer ook regelmatig op met een orkest om zijn muziek live uit te voe ren. Op 11 november treedt hij op in de Amsterdamse Ziggodome. Hij kan putten uit een rijk oeuvre, aangezien hij aan meer dan 150 films heeft mee gewerkt. Er zitten iconische films bij als The Dark Knight, Gladiator, Dun kirk en Inception. Toch is het verbazingwekkend dat hij alleen voor The Lion King een Os car kreeg. Is dat niet wat weinig? Zimmer haalt zijn schouders op en sluit af: ,,Ik maak geen muziek om prijzen mee te winnen. Ik compo neer omdat muziek door mijn aderen vloeit. Dat is het enige wat telt voor mij.'' Claire's Camera Ballon De Zuid-Koreaanse regisseur Hong Sang-soo is een specialist in minimalistische films. Zijn stijl is sober. Er wordt veel gepraat, soms in bijna kinderlijke zinnen, maar achter de woorden gaat veel schuil. Zo ook in Claire's Camera, zijn twintigste film, die zich af speelt tijdens het Filmfestival van Cannes. Verwacht geen beelden van rode lopers, party's, sterren en glitter and glamour. Hong Sang-soo toont smalle straatjes, afgelegen terrasjes en een enkele strandscène. Belangrij ker zijn de dialogen. Isabelle Hup- pert speelt als lerares Claire de tussenpersoon in een driehoeks verhouding tussen drie Koreaanse filmmakers. Claire loopt rond in Cannes, maakt polaroidfoto's van iedereen en komt zodoende in contact met de Koreanen en hun liefdesperi kelen. Dat zij in haar onschuld haar fotootjes toont van de be- trokkenen heeft zij niet in de ga ten. ,,Een foto verandert mensen'', is haar motto. Claire's Camera is een heerlijk vluchtige film, een geïmproviseerde sonate die meer om het lijf heeft dan op het eerste gezicht lijkt. - A.Z. Achter de saaie titel Ballon gaat een waar gebeurd drama schuil over een Oost-Duits gezin dat in de zomer van 1979 per ballon van uit de DDR naar West-Duitsland wilde vluchten. De film van Michael Herbig is opgezet als een thriller, maar de opgebouwde spanning over het slagen van de operatie komt meestal nogal geforceerd over. Bovendien is dit verhaal over de familie Strelzyk al eerder ver filmd. Nota bene door Disney in 1982 met als titel Night Crossing onder regie van veteraan Delbert Mann. De Duitse versie komt au thentieker over en maakt vooral duidelijk hoe groot de onder drukking was van de burgers die een paranoïde leven leidden. Wie kon je vertrouwen? Zelfs je eigen kind, geïndoctrineerd op school, kon je verraden. Als beeldvorming van de on derdrukkende DDR-maatschap- pij voldoet Ballon zeker. Maar de opgeklopte spanning maakt de film er niet overtuigender op. -A.Z. donderdag 18 juli 2019 ANIMATIE Regie: Jon Favreau. Originele stemmen: Donald Glover, Beyoncé, Seth Rogen en James Earl Jones. Eigenlijk lijkt de nieuwe filmver sie van The Lion King nog het meest op een natuurdocumen- taire van de BBC. Zo natuurge trouw maak je het zelden mee. Alles oogt nog echter dan de werkelijkheid. Natuurlijk wordt er gesproken en gezongen door de dieren. Alle hits uit de animatiemusical komen nog een keer voorbij. Zelfs Beyoncé leverde twee mu zikale bijdragen als Nala, de jeugdvriendin van Simba. Hij is de hoofdpersoon in het verhaal dat een tragedie is over honger maar macht, verlies en overleven in een vijandige omgeving. Moet het verhaal nog een keer worden naverteld? Wie heeft The Lion King, of de theatermu sicalversie ervan, nog niet ge zien? De welp Simba voelt na de dood van zijn vader zijn naar macht hongerende oom Scar in zijn nek hijgen. Ook deze keer is Scar een sinister wezen: hij is misschien wel de grootste schurk uit de geschiedenis van Disney. Verwacht wat verhaal betreft geen veranderingen in deze re make. De film wordt bijna shot voor shot naverteld, alleen op een fotorealistische manier. Dat kwam de makers op enige kritiek te staan. Waarom werd er inhou delijk niet meer risico genomen? Maar Disney zou wel gek zijn om iets aan de plot te veranderen. The Lion King is een klassiek verhaal, vol Shakespeare-ach- tige intriges, dat echt geen en kele wijziging behoeft. De film is een hernieuwde kennismaking, maar wel in een heel nieuw, per fect passend en oogverblindend mooi jasje. - A.Z. Beyoncé sprak de stem in van de volwassen Nala, Donald Glover van de volwassen Simba. Verder (van boven naar beneden): Billy Eichner, Seth Rogen, John Oliver, Alfre Woodard, JD McCrary, Shahadi Wright Joseph, Chiwetel Ejiofor. FOTO'S WALT DISNEY Kijk op de site bij /video Hans Zimmer speelt voor Ab Zagt Simba met Zazu in The Lion King. FOTO DISNEY ▲Hans Zimmer. FOTO REUTERS DRAMA Regie: Hong Sang-soo. Hoofdrollen: Isabelle Huppert en Kim Min-hee. Claire (Isabelle Huppert) en Jeon Man-hee (Kim Min-hee). FOTO JEONWONSA FILM CO..CAMÉLIA FILM DRAMA Regie: Michael Herbig. Hoofdrollen: Friedrich Mücke en Karoline Schuch.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51