tf) 4 I I Onderschat nooit de underdog in een snelle actiefilm 6 Hans Zimmer componeerde de muziek voor meer dan 150 filmproducties, waaronder The Dark Knight, Gladiator en Dunkirk. Zijn meest bejubelde bijdrage leverde hij aan The Lion King (1994) die hem ook zijn enige Oscar opleverde. Het verhaal over een verweesde welp raakte hem om persoonlijke redenen diep. Top 5 in de bioscoop Nu in de bios Le Jeune Ahmed Stuber In deze actiekomedie zijn twee tegen overgestelde mannen tot elkaar ver oordeeld. Dave Bautista Guardians of the Galaxy) speelt een slechtziende rechercheur op leeftijd die de moor denaar van zijn collega op het spoor komt. Hij is gedwongen om een Uber- chauffeur in te schakelen die daar be paald niet op zit te wachten. Yesterday FILMNIEUWS Matrix voor een week terug in bios Frans filmfestival in ons land THE LION KING COMPONIST HANS ZIMMER ier jaar lang was Hans Zimmer (61) in de weer om de Disneyklassieker The Lion King begin jaren negentig van passende, opzwe pende en originele muziek te voor zien. Het was een klus waar de com ponist aanvankelijk niet mee uit de voeten kon. ,,Voor mij was het de eerste keer dat ik meewerkte aan een film waarin dieren de hoofdperso nen waren. Ik was gewend om met menselijke emoties om te gaan, maar met beesten had ik weinig ervaring." Het verhaal raakte wel een gevoe lige snaar bij Zimmer. De welp Simba verliest op jonge leeftijd zijn vader. Hetzelfde overkwam het in Frankfurt geboren muzikale genie. In Londen zegt hij, gezeten achter een piano waarop hij af en toe een flard van zijn filmmuziek laat horen: ,,Ik was zes jaar oud toen mijn vader overleed. Het is een gebeurtenis die ik eigenlijk had weggestopt, maar door deze film kwamen de emoties tijdens het componeren weer terug. Ik beschouw deze muziek dan ook als een requiem voor mijn vader die ik amper heb gekend.'' ,,De jonge Simba overkomt in The Lion King hetzelfde, als zijn vader plotseling overlijdt in een zeer dra matische en traumatische scène. Voor mij was toen de belangrijkste vraag: hoe vertaal je zo'n gebeurtenis in muziek voor een film die vooral op kinderen is gericht?" Eigenlijk had Zimmer geen trek in de klus voor Disney. Maar toen reali seerde hij zich dat hij nog nooit mu- ziek had geschreven voor een film die toegankelijk was voor zijn dochter. ,,Zoe was toen zes jaar oud. Om haar een plezier te doen en om haar eens mee te nemen naar een première heb ik deze klus geaccepteerd. Misschien een heel banale reden maar het was destijds wel mijn belangrijkste moti vatie." Triple Threat Als het om een actiefilm gaat, is het een goed teken als de regisseur zelf een achtergrond heeft in stunts en de choreografie ervan. Zo'n vakman weet als geen ander welke beweging vanuit welke hoek het effectiefst is. In deze martial arts-actiethriller vor men de talloze spannende gevechts scènes dan ook de rode draad. Van het flauwe plot en sommige karikaturale personages moet Triple Threat het namelijk niet hebben. Het is wel verfrissend dat drie Aziatische acteurs hier de helden spelen in een kat-en-muisspel vol achtervolgingen, gevechten en wapengekletter. Als een rijke erfgename een drugs kartel aan wil pakken, wordt ze direct hun doelwit. Wrede huurmoorde naars zitten haar al snel op de hielen. Ze lijkt geen schijn van kans te heb ben, tot drie huurlingen met een ei gen wraakagenda haar proberen te redden. Het trio lijkt de absolute un derdog tegenover het wapenarsenaal en alle bombarie van de dodelijke te genstander, maar niets is, uiteraard, wat het lijkt. donderdag 18 juli 2019 Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (1) Spider-Man Far From Home 878.000 2 (2) Toy Story 4 321.000 3 (3) Aladdin €281.000 4 (4) Yesterday €242.000 5 (2) Huisdierengeheimen €166.000 DRAMA De Waalse gebroeders Dardenne stellen in hun nieuwe film de 13-jarige Ahmed voor, een jonge moslimjongen, die dreigt te radicaliseren. Hij wil zijn lerares vermoorden die niet meer zui ver in de leer is. Bekroond met de Beste Regieprijs in Cannes. ACTIEKOMEDIE KOMEDIE Scenarist Richard Curtis bedacht een vergezocht verhaal over een wereld waarin niemand The Beatles kent. Een onbetekenende zanger kent hun liedjes wel en wordt een muzikale sensatie. Komt hij ermee weg? KLASSIEKER De klassieker The Matrix (foto) keert terug in de Ne derlandse bios coop. Op 29 au gustus, twintig jaar na de pre mière, is de sci- encefictionklas- sieker weer op het grote doek te zien. De film, met Keanu Ree ves, won in 2000 vier Os cars en levert nog steeds stof tot discussie op. TAPIS ROUGE Onder de noe mer Tapis Rouge wordt van 30 oktober tot 4 november een Frans film festival in Ne derland gehou den. Op het programma staan recente films. De ope ningsfilm is Hors Normes (foto) over wel zijnswerkers die autistische kin deren helpen. Vincent Cassel speelt een van de hoofdrollen. Kijk op de site bij /video Bekijk de trailers voor de films van volgende week. E GO Ab Zagt voor mijn vader' ACTIE Regie: Jesse V. Johnson Met: Iko Uwais, Tony Jaa - Marieke Nieuwdorp. Tony Jaa als Payu in Triple Threat. foto dutch filmworks

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50