Muzikale fietstocht en concert bij villa Ook PEER op cultureel volksfeest 5 Tour de Franak Barrelhouse in Groede MPZ gaat naar buiten GENTSE FEESTEN Het begint een traditie te worden, de muzikale fietstochten die MPZ organiseert. Na de succesvolle tochten door West-Zeeuws- Vlaanderen, Walcheren en Zuid- Beveland wordt er deze keer rit misch gefietst door het Land van Hulst. De tocht is 44 kilometer lang en begint bij de basiliek in Hulst. Maurits Portier, die mo menteel MPZ leidt, vertelt over het thema '75 jaar bevrijding', iets waar dit jaar veel aandacht aan be steed wordt. ,,De fietsers rijden langs plekken die met dit thema te maken hebben. In eerste instantie Het Land van Hulst is rijk aan natuurschoon en bijzondere plekken participeerde het Museum Hulst, dat al veel rond de bevrijding in 1944 organiseert. Maar Museum Hulst heeft zich inmiddels terug getrokken uit dit project. Het thema hebben wij gehouden. Nor maal voert de fietstocht langs mu ziektenten, maar die ontbreken in Oost-Zeeuws-Vlaanderen, daarom is gekozen voor de muzieklocaties voor de basiliek Hulst en de Hof te Zande-kerk in Kloosterzande, waar een doopvont staat dat ge schonken is door de RAF. Het Land van Hulst is rijk aan natuurschoon en bijzondere plekken en wordt door toeristen weleens vergeten, maar het is echt de moeite waard. De tocht gaat langs de Wester- schelde en het Verdronken Land van Saeftinghe, maar meer verklap ik niet. De muziek wordt verzorgd door Cosy Brass. De koperblazers spelen een mix uit hun program ma's Aquaintance en Remembrance, onder anderen Puccini en Willi ams.'' High tea Na het rondje concerten in de ge meente Veere vorig jaar komen er dit jaar twee concerten op bijzon dere Walcherse buitenplaatsen. Vorig jaar vonden de concerten in schilderachtige kerken plaats en was het slotconcert bij Slot Ter Hooge. ,,We beginnen nu met een speciaal concert in de tuin van bui tenplaats Welgelegen in Seroos- kerke met het Van Stolberg Piano trio in de hoofdrol", zegt Portier. ,,Zij spelen in de prachtige Engelse tuin van de villa, die nu in gebruik is als kantoor van offshorebedrijf OOS Walcheren. Er is een podium, maar geen traditionele opstelling van rijtjes stoelen. We maken zit jes zodat het publiek op een andere manier kan genieten van het con cert. Er is high tea of high wine en in de pauze kan er gewandeld wor den in het park en kan de villa be zichtigd worden." Het Van Stol berg Pianotrio bestaat uit Lisanne Soeterbroek (viool), Douw Fonda (cello) en Daniël van der Hoeven (piano). Het optreden bevat twee concerten van één uur, met in deel één werken van Mendelssohn, Schumann en Gershwin en Cho pin (of Handel) en in deel twee Beethoven, Fauré, Saint-Saëns en Piazzolla. Maurits Portier, die zegt dat het directeurschap van MPZ hem prima bevalt, begint zijn draai te vinden. Ik wil in 2020 meer mijn eigen visie kwijt in het MPZ-pro- gramma. Er komen samenwerkin gen met verschillende partijen. De Zeelandbrede taak die MPZ heeft, stopt niet met de focus op Walche ren. Er komen ook concerten in Zeeuws-Vlaanderen, Zuid-Beve land en Schouwen-Duiveland." Orgel Blues donderdag 18 juli 2019 GO De band AAD met in het midden Adriaan van den Berg. foto aad Gentse Feesten: een groots cultu reel volksfeest van 19 tot en met 28 juli, tien dagen lang met internationale festivals zoals straatcircus Mira- mirO, Puppetbus- kersfestival en het Jeugdcircusfestival. Met gratis muziek op talrijke pleinen en met honderden optredens in ten ten, zalen en thea ters. Het pro gramma is te breed en te divers voor een volledig over zicht. Het optreden van de Zeeuwse band PEER op een van de hoofdpodia moet echter wel genoemd worden. De band heeft de uitnodiging voor de Gentse Feesten te danken aan recente successen met onder meer de nieuwste single Carousel. PEER treedt zaterdag 27 juli op het Walter de Buckplein in Gent op vanaf 21.40 uur. Eerder die dag, vanaf 's middags rond 15.30 uur, laat PEER al van zich horen bij Weitjerock in IJzendijke. Jonge Wolven tijdens Gentse Feesten: AAD, morgen, 18.30 uur; Smelly Kitchen, zaterdag, 18.30 uur; De Hobbyisten, zondag, 19.30 uur; Femke Bun, vrijdag 26 juli, 19.30 uur; Spiegeltent Trefpunt Festival, Walter de Buckplein 5, Gent. Muziek Podium Zeeland (MPZ) presenteert komend weekend een muzikale fietstocht en een concert in de buitenlucht. Lief hebbers van fietsen en jazz, maar ook liefhebbers van klas siek kunnen volop genieten. Jeanette Vergouwen Maurits Portier, MPZ Muzikale fietstocht door het Land van Hulst: zaterdag, 10.00 tot 17.00 uur. Zie muziekpodium- zeeland.nl voor alle praktische in formatie. Buitenconcert op bui tenplaats Welgelegen, Seroos- kerke (W): zondag, 14.00 tot 17.00 uur. Concerten beginnen om 14.00 en 16.00 uur. Cosy Brass treedt op tijdens de muzikale fietstocht bij Hulst van Muziek Podium Zeeland. Organist Marien Stouten brengt onder de titel Tour de France 19de eeuwse mu ziek van de Franse componisten César Franck, Cherles-Marie Widor en Louis Vierne. Zijn spel op het Kam en Van der Meulen orgel is via videoregistratie ook te zien voor de toehoorders in de Nieuwe Kerk. Stouten bespeelt in de kerk zelf tijdens dit concert ook het zo geheten drukwind- harmonium uit 1843. Zaterdag, Nieuwe Kerk Zierik- zee, 16.00 uur. Bluesband Barrelhouse eestaat 45 jaar en treedt tijdens haar je- bileumtour 45 Years On The Road zaterdag op bij Groede Live!. De Haarlemse band speelt onder andere nummers van de eerste elpees, zoals 'Only a Fool' en 'Every Night is Saturday Night'. Barrelhouse komt in de originele bezetting die er sinds 1974 is: zangeres Tineke Schoemaker, Johnny en Guus LaPorte (gitaar), Han van Dam (piano), Bob Dros (drums) en Jan Wil lem Sligting (bas). Zaterdag, Grote Kerk Groede, 20.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 49