4 Bandproject De Gentse Feesten, een van de grootste culturele festivals in Europa, biedt met het project Jonge Wolven achttien bands een geweldige uitdaging. De Zeeuwse deelnemers zijn Femke Bun, De Hobbyisten, Smelly Kitchen en de band AAD, die morgenavond om 18.30 uur de aftrap verricht. il Kunstenfestival Beelden van vrijheid Elke dag op de fiets Viool, zang en orgel In totaal 505 bands uit Vlaan deren, Wallonië en Zeeland meldden zich aan voor het muzikaal concours voor jong talent. Een deskundige jury selecteerde de achttien bands die tijdens de Gentse Feesten mogen optreden in de spie geltent op de vijftigste editie van het Trefpunt Festival. Aan AAD de eer daar als eerste het publiek voor zich te winnen en kans te maken op de ti tel 'Jonge Wolven 2019', met als be langrijkste prijs een tour langs di verse poppodia in België én in De Spot in Middelburg. ,,Het is mooi om met onze Zuider buren samen te werken omdat dit project zulke leuke kansen biedt voor jonge bands, ook in Zeeland'', zegt Lineke Broos van De Spot. ,,Te gek, zo'n uitdaging'', vindt ook zan ger/gitarist/frontman Adriaan van den Berg van AAD. ,,Bart Gabriëlse van Pop aan Zee gaf ons de tip ons aan te melden voor Jonge Wolven. Dat hebben we gedaan. We hadden er niet zoveel verwachtingen van, maar dan toch zijn we geselecteerd. We maken sowieso een goede kans, denk ik. Maar er zijn dus achttien kanshebbers Ik ben nog nooit bij de Gentse Fees ten geweest, dus ik ben heel be nieuwd. Volgens mij is het gigan tisch. Van die spiegeltent heb ik foto's en video's bekeken. Er is een heel mooi podium en ik schat dat er wel een paar honderd mensen in de tent kunnen.'' Adriaan verwacht dat het druk en leuk gaat worden daar in Gent. Voor hem en zijn band kan 2019 nu al bijna niet meer stuk met net twee geweldige optredens tij dens Vestrock en Concert at Sea ach ter de rug. Eerste album Het vliegwiel voor het succes van AAD blijkt hun eerste album Tales from the Dirthouse dat in januari is uitgebracht. De cd/plaat biedt tien nummers met als rode draad verha len over het verlies van een geliefd persoon en het weer op de rails krij gen van je leven ondanks het ver driet. ,,Het begon als soloproject. Na het overlijden van mijn moeder had ik een paar liedjes geschreven als eerbetoon en om uiting te geven aan mijn gevoelens. Dat was eigenlijk helemaal alleen mijn ding. Maar die liedjes verdienden toch iets meer dan alleen een akoestische gitaar en mijn zang'', vertelt Adriaan. Hij stuurde enkele nummers op naar be vriend zangeres Anouk van de Sande (voorheen Zaniac). Zij snapte en voelde wat ik aan het doen was. Toen zong ze wat in en werd het wel tien keer beter dan wat ik alleen had ge maakt.'' Daarmee viel het besluit AAD uit te breiden met Anouk en haar vriend, gitarist Pieter van der Laan, met wie Adriaan eerder speelde in onder meer de formatie Sunra. ,,Als trio hebben we alle num mers helemaal afgemaakt en vervol gens zijn drummer Maurice Frickus en bassist Willem de Leeuw erbij ge komen. Sinds januari heeft Max Op- penheim de plek van Willem over genomen. Max bast dus nog niet op de plaat, maar heeft wel alle optre dens dit jaar meegedaan.'' Het album Tales from the Dirthouse kreeg een enthousiaste recensie op 3voori2 Zeeland en Chaos Music Maga zine was lovend over AAD's optreden tijdens Vestrock. Kenners duiden het repertoire als 'Indie, Alternative en Ambient Rock'. Adriaan kan zich daar grotendeels in vinden. Nou ja, met dat 'Indie' heeft hij niet zoveel. ,,Tegenwoordig is alles en iedereen maar Indie. Nou ja, als het voortkomt uit 'independant' dan klopt het wel weer.'' Hij benadrukt dat het album en de liveoptredens wel verschillend zijn. De nummers van Tales from the Dirthouse verdienen het om echt ge hoord te worden, maar live gebracht krijgen ze wel een extra randje mee en worden ze ten behoeve van een goede performance wat ingekort of juist uitgebreid. Hoe schat Adriaan de kansen van AAD voor de Jonge Wolven Trofee in Gent in? ,,Nou we maken sowieso een goede kans, denk ik. Maar er zijn dus achttien kanshebbers. Van de andere drie Zeeuwse deelnemers ken ik singer/songwriter Femke Bun niet echt, maar van De Hobbyisten en Smelly Kitchen weet ik dat ze op een feestje heel goede muziek kun nen brengen.'' Fietsvierdaagse Goes. Klassiek EN 5 REDENEN MEER donderdag 18 juli 2019 Ali Pankow 44 Adriaan van den Berg, zanger/gitarist/frontman van AAD Jonge Wolven strijden om -■I muziekprijs De tweede editie van het tweejaarlijkse Kunstenfestival Aardenburg staat in het teken van vrijheid. Dit naar aanleiding van de viering van de bevrijding, aan het eind van de Tweede Wereldoorlog. Veertig kunste naars tonen hun beeldende kunst op tien locaties in Aar denburg en twee in Vlaams Middelburg. De werken werden samengebracht door de Belgi sche kunstcriticus en curator Hans Theys. De Sint-Baafskerk is de hoofdlocatie van het festi val. Daar zullen zeven jonge beeldhouwers werk rond de monumentale sculptuur Eupen van de Duits-Belgische kunste naar Bernd Lohaus plaatsen. Behalve bestaand werk wordt ook op een aantal locaties nieuw werk gemaakt en ge toond, zowel binnen als buiten. Ook is er een 'literair valluik', georganiseerd door roman schrijver Vincent Van Meenen en een randprogramma met le zingen, muziek, theater en poë zie. Het festival is te bezoeken van dinsdag tot en met zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie: kunstenfesti- valaardenburg.nl. Nog t/m zondag 18 augustus, Aardenburg. De Zeeuwse Rijwiel en Toervier- daagse houdt voor de 31ste keer de Zeeuwse Fietsvierdaagse door Noord- en Zuid-Beveland. Iedere dag kan bij het Omnium in Goes van 08.30 tot 13.00 uur gestart worden voor tochten van 25, 40 of 60 kilo meter. Deelnemers die vier dagen fietsen, krijgen een herinneringsme daille. Ook daginschrijvingen zijn mogelijk. Meer info: www.fiets- vierdaagse- zeeland.nl. Dinsdag t/m vrijdag, Twee jonge musici, die zowel solo als in kamermuziek- verband optre- den. Een programma met Duitse en Italiaanse barok, maar ook moder nere werken waaronder een werk van Jehan Alain en Zes fantasiestuk ken voor viool en orgel van de Mid delburgse organiste Margreeth de Jong. Alisa van Dijk (foto) zingt en speelt viool, Adriaan Hoek is orga nist. Gedroomde combinaties. Op het programma Bach, Handel, Rheinberger en Pasquini. Woensdag, Dorpskerk Oostka- pelle, 20.00 uur. De architect van Henk Visch. FOTO BEDRICH EISENHOET

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 48