UIT THUIS 3 Theateracts, muziek en gekleurde auto's M City of Dance 2017: Optreden van dj Freddy Moreira. fotos lex de meester Duo Bilitis zoekt het avontuur Vlaamse kamermusici in Tholen den ofSenses. ,,Alle zintuigen staan daar centraal. Je komt een tuin binnen met prachtig gekleurde creaties als overkapping. Je staat als het ware on der een luchtspektakel. Dj's draaien loungemuziek, je kunt je laten masse ren, een bioscoop bezoeken en proe ven van een roze chocoladefontein. De Garden of Senses valt moeilijk te be schrijven, je moet het beleven. Zo is het eigenlijk met het hele festival." Niet alles op City of Dance is nieuw. Succesformules zijn onaangetast ge bleven. „De Silent Disco mag natuur lijk niet ontbreken, evenals de 90's stage. We hebben een speciale Techno Area waar twee dagen lang alleen maar technomuziek voorbijkomt. En liefhebbers van harde muziek komen ook volop aan hun trekken. Voor ieder wat wils." Het festival trapt morgen af met een gratis festivalavond met optredens van onder anderen Isabel Provoost, MC Donson en Lipstick Soundsys- tem. Zaterdag en zondag bereikt City of Dance haar zwaartepunt met een breed scala aan muzieksmaken. Door de focus te leggen op een divers aan bod, spreekt het festival een brede doelgroep aan. Ook in de pro grammering van de artiesten is PARADE dat terug te zien. Tussen optredens van rapper Jebroer en DJ Tony Junior duikt ook de naam van Snollebollekes op in de line-up. ,,De één komt voor een bepaalde stijl, bijvoorbeeld techno. Die mensen staan een week end lang bij dezelfde stage. Anderen willen juist van alles door elkaar. Daar past de Brabantse carnavalsmuziek van Snollebollekes prima tussen." Een jaar lang is Priem in de weer ge weest om grote namen op City of Dance te krijgen. Vaak gaan maanden lange contacten vooraf aan een ja woord van een artiest. Elke keer dat het lukt iemand van naam en faam op het festival te krijgen, overheerst bij Priem een geluksgevoel. ,,We hebben dit jaar de nodige sterren die nog zel den in Zeeland hebben opgetreden. Pig&Dan en Roberto Capuano zijn top-dj's die op grote internationale festivals draaien. Dat zulke artiesten naar Middelburg komen, voelt als een beloning voor een jaar hard werken." Harp» enzang Hiool en piano donderdag 18 juli 2019 GO City of Dance begon in 2001 met een pa rade van trucks en dansende mensen door Middelburg. Een paar jaar later ver dween het onderdeel, maar sinds 2017 is de parade terug in een nieuw jasje. ,,We bleven maar reacties krijgen van trouwe fans die dit misten", vertelt organi sator Martin Priem. „Vorig jaar liep ik op zaterdag door de stad en werd ik door meer dere mensen aange sproken, 'waar blijft de parade?' Sommige mensen staan uren op de uitkijk en willen de bonte stoet voor geen goud missen." Tiental len theateracts, mu ziek en gekleurde auto's zullen zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur door de straten van Middelburg rijden. ,,Een club van een man of honderd, schat ik. Een kleurrijk geheel dat zorgt voor een groot feest in de stad. Sambabands, salsa dansers en nog veel meer. Verwacht het onverwachte, zou ik zeggen." M Marjolein (links) en Jill tij dens City of Dance vorig jaar. City of Dance: morgen (16.00-24.00 uur), zaterdag (10.00-24.00 uur) en zondag (10.00-23.00 uur), Oude Veer- seweg Middelburg. Twee harpistes vonden el kaar in 2004 in Duo Bilitis. Eva Tebbe (harp) en Ekate- rina Levental (harp en mezzo-sopraan) zoeken het avontuur op buiten de ge baande paden. De dubbel rol van Ekaterina Levental, die zowel zingt als harp speelt, geeft dit duo een aparte positie binnen het kamermuziekaanbod. Het duo won vele prijzen, trad op in verschillende fes tivals, maar de twee bouw den ook een eigen solo car rière op. Hun repertoire is veelzijdig. Hedendaagse componisten zoals Chiel Meijering en Daan Manneke schreven nieuwe werken voor het duo. In de reeks Zomeravondconcerten aan Zee in West-Zeeuws-Vlaan- deren brengt Duo Bilitis het programma Romeo en Ju liette, waarin humor, lyriek en volksmuziekelementen Benjamin Britten en Sergei Prokofiev verbinden. Het optreden zit vol sprookjes achtige vertellingen en vro lijke dansante thema's over de universele kracht van de liefde: de liefde van Romeo en Juliette, de prille liefde, de ongrijpbare liefde en na tuurlijk de liefde van Eva en Ekaterina voor deze mu z iek. Woensdag, Doopsge zinde kerk Aardenburg, 20.00 uur. Torig jaar traden Fedra Coppens (viool) en Peter Verelst (vleugelpiano) ook op in de serie Keldermansconcerten in Tholen, waarin een con cert gecombineerd wordt met ees taglloeeespeling na afloop. (Deze keer door de Zeeuws-Vlaming Piet Hame link). Coppens en Verelst willen in hun pro gramma de samenhang tussen de Neder landse en Franse muziek verduidelijken. De componisten Willem Pijper, Lili Boulanger en Marius de Jong zijn geboren aan het einde van de 19de eeuw. De heldere Franse romantische muziek van begin 20ste eeuw klinkt door in de muziek van de te vroeg gestorven Lily Boulanger. De muziek van Pijper vertoont invloeden van Debussy en de Brabander De Jong overleefde twee wereldoorlogen en werd beïnvloed door verschillende stijlen. In de vioolsonate 'Pacis, Doloris et Amoris' is duidelijk Grego riaanse muziek te horen. De twee g^pas^iDneerd^ kamermusici stu- dwerden in Vlaanderen. Peter Verelst is als anesthesist werkzaam in Sint Niklaas. Zaterdag, Oude Stadhuis Tholen, 15.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 47