Stedelijk botst met landelijk Tijd voor muziek, festivals en meer 2 WEILAND MET KOEIEN Festival Een nieuwe locatie, veel vernieuwende concepten en een aanbod van uiteenlopende artiesten. Nooit eerder kende City of Dance zo'n divers programma als aankomende editie. Middelburg maakt zich op voor het grootste dancefeest van het jaar. Muziek in de Jacobuskerk Uitgelicht Captain Boomer Collective is een Ant werps kunstenaarscollectief. Vanzelf sprekend hebben ze al bijgedragen aan vorige edities van de Zomer van Antwerpen. Het meest gedenkwaardig, voor mij in ieder ge val, was de stranding van The Whale, oftewel De Potvis. Die was dat jaar (2008) ook in Schevenin- gen al eens aangespoeld. The Pasture (De Weide) leek een grap, en was dat misschien ook wel. Op het grote plein voor het Museum van Schone Kunsten in Antwerpen, midden in de stad, graasden en herkauwden een weekend lang twee koeien op een aangelegd weiland. Op veel mensen had dat een ontrege lend, verbijsterend effect. Het stedelijke botste op en met het landelijke. En idem de cultuur mens op en met de natuurmens. Voor de 25ste editie van de Zomer van Ant werpen is er nu een verbeterde remake onder de titel Weiland met koeien. Iets minder midden in de stad (Park Spoor Noord), maar wel op een plek van stedelijk vermaak (fonteinen, speel weides, skatepark, trendy tapasbar). Daar vind je een weiland als een schilderij, compleet met vergulde lijst, op 32 bij 15 meter. Met levende koeien als ultiem be wijs van echtheid. worden, zou je den ken. Dat klopt mis schien, maar de ma nier waarop wij om gaan met de natuur, en met dieren in het bijzonder, is al veel zotter, vindt Captain Boomer. Dus een moment van bezinning kan geen kwaad. Een moment van rust ook niet. Koeien zijn majestu euze dieren, waarnaar het goed staren is vanaf de vergulde lijst, die tevens zitbank is. de bedoeling de mens op zijn onverhoeds door eigen nieuwsgierigheid te confronteren met in drukwekkende natuur en met een snuifje on dergang. Een weiland in de stad kan ook wel een en ander aan confronterends losmaken. Op het grote plein voor het museum graasden twee koeien MUZIEK TOP3 en muzikaal pretpark, zo omschrijft de organi satie het driedaagse dancefestival. De line- I up omvat tweehonderd artiesten, verdeeld over zeven stages. Grote namen als Jay Hardway, Bizzey en Frenna bestijgen komend weekend het hoofdpodium van City of Dance. Succes gegaran deerd, en toch vormen alle optredens maar de helft van de beleving, aldus organisator Martin Priem. ,,Ik raad ie dereen aan om komend weekend eerst goed om je heen te kijken op het festivalterrein. De aankleding is dit keer mooier en spectaculairder dan ooit tevoren. Bij ons praten we niet over een podium en mensen die naar het podium kijken, maar over een stage en het creëren van een bele ving." Keihard is er gewerkt om het 'pret park' te vullen met 'attracties'. Het re sultaat mag gezien worden, volgens Priem. ,,Ik ben apetrots op alles wat we afgelopen jaar bedacht hebben en op de uitvoering daarvan. De festival bezoeker zal zich wanen in een com pleet verzorgde minivakantie aan de Zeeuwse Costa." Enkele jaren geleden werd City of Dance verkozen tot één na beste dancefestival van Nederland en het stond in de top 10 van festivals in de Ik ben apetrots op alles wat we afgelopen jaar bedacht hebben Benelux. Om die successen te evena ren, zoekt de organisatie jaarlijks naar vernieuwingen. Eén daarvan is een nieuwe locatie, een terrein aan de rand van Middelburg. ,,Verder verwij derd van de stad, dus geen geluids overlast voor inwoners. Bovendien biedt deze plek meer mogelijkheden voor de ultieme festivalbeleving." 3 REDENEN OM UIT TE GAAN... f Schouwse avond Opvallende outfits Voor een onvergetelijke sfeer moedigt de organisatie bezoekers aan om te ko men stralen in prachtige en opvallende outfits. „Ook met een door snee outfit wordt het onvergetelijk", zegt Priem. „Zeker voor ie dereen die onze nieuwe stage 'Theatro' bezoekt. Het is aangekleed als een theater en tijdens de op tredens worden duizen den kilo's confetti de lucht in geschoten. Elk uur draait een dj een andere muziekstijl. Van smartlappen tot hardstyle. Er komen ex traverte straatarties ten voorbij en het wordt één grote gekkigheid." Een andere blikvanger dit jaar is de Gar- donderdag 18 juli 2019 Wat: 'Weiland met koeien' Waar: Antwerpen, Park Spoor Noord, (kant Viséstraat) Wanneer: 18 t/m 21 juli, 10-18 uur, gratis Hun debuut vond nog vijf jaar eerder plaats. Zotter moet het niet De Potvis had als installatie natuurlijk ook al 6% 'Weiland met koeien' in een vergulde lijst van 32 bij 15 meter. foto jelle doggen De keuze van de redactie: Mark Ronson - Late night feelings Dat hij prachtige liedjes kan schrij ven is genoeg zaam bekend. Met zijn keuze van zangeressen - van Alicia Keys (Truth) tot Miley Cyrus (Nothing breaks like a heart) - is ook niks mis. The Black Keys - Let's rock Wat valt er meer over te schrijven dan de titel ko piëren? Want ja, het rockt lekker, maar niet altijd keigoed. Iggy Pop - Zom bie birdhouse Heruitgave van zijn zesde solo album uit 1982. Iggy zingt als een zombie, grom mend, grauw en grappig. GO Grote namen op 'pretpark' City of Dance Hans Puik 5 Tijd om eropuit te gaan! De redactie heeft uit het aanbod van concerten, festivals en an dere evenementen voor komende week een selectie gemaakt. Hiernaast drie tips, op de volgende pagina's nog eens vijf. Het Schouws Koper ensemble o.l.v. Henk Blom (foto) begint de Schouwse avond met 'Trumpet Tune' van Purcell om te vervol gen met 'Unchained Melody', de compositie van Alex North bij de film Unchained uit 1955, die in de loop der jaren ook door circa vijfhonderd an deren werd uitgevoerd. Verder staan een selec tie negro spirituals en muziek van Ennio Mori- cone op het programma. Het tweede deel van de avond wordt gevuld door het Schouwse koor Zilt o.l.v. Flavio Pavone met een repertoire van licht klassiek, musical, Nederlands- en Engelsta lige popmuziek. Vanavond, Jacobuskerk Renesse, 20.00 uur, toegang gratis. Willem Nijssen is theater liefhebber. Hij schrijft over allerlei voorstellingen. [M-r

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 46