'Turbo Tim' wint ook Stratenloop in Westkapelle jubileum op De Schenge' ZEELAND 13 Eigenlijk is het de oervorm van hardlopen, vat Theo de formule van de Zomerlopen samen. Net als bij het bakken van een appeltaart zit ten de vaste ingrediënten er bij elke loop in. „Laagdrempelig, lage kos ten, basic organisatie, consumptie bon. Je kunt bij wijze van spreken vijf minuten voor de start nog be sluiten om mee te doen en tien mi nuten nadat de laatste is gefinisht staat de uitslag al op papier. Nee, we gaan niet door kerken en cafés lo pen en je krijgt ook geen kleuren- poeder over je heen hier." Een prijsuitreiking is er ook niet, de competitiedrang zoals die er bij de stratenlopen wel is, is hier een stuk minder. En dan is er nog die mysterieuze, stokoude caravan die altijd bij de start staat opgesteld en waarvan de gordijntjes steevast zijn gesloten. Wat er in gebeurt, niemand die het weet. ,,Nee, daar zit niet de tijd waarneming of jury in. Het is voor ons vooral een markeerpunt voor de start en finish. En al het materi aal dat we nodig hebben om een loop te organiseren ligt er in." De eerste Wanneer de eerste Zomerloop plaatsvond, is niet helemaal duide lijk. ,,Goh, ik zou het echt niet we ten", zegt Fred Rabout. ,,Toen ik be gon met Theo woonde ik nog in Zuidzande. Daar zijn we ook be gonnen. De dorpjes zijn in al die ja- ren vrijwel hetzelfde geweest, net als het concept. Als je je startnum mer inlevert na afloop krijg je een consumptiebon die je kunt inleve ren in het plaatselijke café. Dat is al tijd zo geweest." Het concept van de Zomerlopen kan volgens Theo Rabout nog wel even mee. ,,Zo lang er tussen de honderdvijftig en tweehonderd lo pers op afkomen zijn we tevreden. Deelnemers komen ook elk jaar te rug, er zijn toeristen die steevast drie of vier loopjes mee. Het is een evenement waar veel stille krach ten aan mee helpen. De eenvoud van de formule is de kracht van de Zomerlopen. Iedereen wordt hier geaccepteerd, van de eerste tot de nummer laatst." Na de start was het Junis Stitan die de meute op gang trok met na één ronde Ronnie Overgauw, Tim Pleijte, Patrick de Vos, Floris Wil- leboordse en Erwin Harmes al op redelijke afstand. Na de tweede ronde was Stitan zijn voorsprong al bijna kwijt met Pleijte in zijn spoor en Overgaauw op een twin tigtal meters. Na drie ronden was het gedaan met de aanvalsdrift van Stitan en controleerden Pleijte en Overgaauw de kop. De Vos had Harmes en Adan in zijn spoor gekregen. In de laatste ronde trok Pleijte de turbo open en won de 8,5 kilometer in 27 mi nuten en 34 seconden, net boven het parkoersrecord. Overgaauw gaf driekwart minuut toe met de Vos en Harmes op de volgende ereplaatsen. In de stand van het t In de laatste ronde trok Pleijte de turbo open en won de 8,5 kilometer in 27.34 Koole Sport Circuit staat Pleijte aan de leiding met 1499 punten, voor Overgaauw (1496) en Har mes (1488). Drie op een rij Bij de vrouwen boekte Samantha Luitwieler haar derde zege op rij. Met 32.52 had ze een minuutje voorsprong op Monica Sanderse, die op zoek is naar een nieuwe baan omdat haar contract na twee jaar niet verlengd mag worden. Leonie Ton, net bijgekomen van de zege op de zes uur van Aalter, pakte netjes de derde plaats over all. In het klassement heeft Luit- wieler ruimschoots de leiding. Op de 3,4 kilometer ging de winst voor de tweede keer naar Abraham Mehary en Veerle Smits. De vierde wedstrijd voor het stra- tenloopcircuit is volgende woens dag in Burgh Haamstede met de Bombokaalloop. handbord van het toernooi Ma rieke Ton (40) haakt in: ,,Vorig jaar hebben we nog geprobeerd om de categorie 3 er bij te krijgen, maar dat valt niet mee'', vertelt ze vlak voordat ze zelf het centercourt mag betreden. ,,Er zijn maar wei nig toernooien in Zeeland die dat tegenwoordig nog voor elkaar krij gen. De hoogste categorie bij ons in het enkelspel is nu 5 en we heb ben een mooie poule in de catego rie 4 van het mannendubbel. Maar de meest deelnemers vind je toch terug in de categorie 7. Dat is een gegeven en bovendien draait het om veel meer dan alleen tennis.'' Duidelijk is dat de sterkte van het toernooi ondergeschikt is aan de gezelligheid. Clubicoon en ere lid Gerda Masius (61), die al vanaf de eerste toernooieditie actief is in de kantinecommissie en tijdens het toernooi dagelijks maaltijden bereid op het park, knikt instem mend. ,,Natuurlijk wil je winnen als je op de baan staat, maar zodra je van de baan komt begint het ei genlijk pas echt. De feestavonden zijn hier beroemd en berucht, dat is altijd al zo geweest.'' Opgesloten In de loop der jaren heeft Masius dan ook wel de nodige gekke din gen meegemaakt. ,,We hebben tij dens het afsluiten van de kantine eens een jongen opgesloten. Hij moest vlak voordat we gingen sluiten schijnbaar nog even naar het toilet. Toen hij klaar was zat al les op slot en heeft hij flink wat kabaal moeten maken, zodat we hem vanaf het parkeerterrein hoorden en alsnog konden bevrij den. En is er ook nog wel eens ie mand rechtdoor de dijk afgereden, zo de sloot in ,,Na een feestavond is het ook best een lastige helling als je het park hier verlaat'', bevestigt Hoon- dert. Wie verstandig is boekt dan ook een plaatsje in de bus van de thuisbrengservice die het toernooi aanbiedt. ,,We rijden op gezette tijden vanaf het tennispark om mensen op heel Walcheren en Zuid-Beveland veilig thuis te brengen. Men kan voor een paar euro een ticket kopen bij de wed strijdleiding.'' Uiteindelijk hoeft de bus op zaterdagavond alleen naar Zoutelande uit te rijden, maar al met al is de jubileumeditie vol- voor de organisatie, maar we heb- gens Hoondert bijzonder geslaagd: ben er wel een heel goed gevoel ,,Het is een zware week geweest aan overgehouden." donderdag 18 juli 2019 GO de oervorm' is nu nog steeds zo." Tim Pleijte nam woensdag avond in Westkapelle sportief revanche op zijn nederlaag twee weken eerder in Zoute- lande, waar Patrick de Vos hem net van de zege beroofde. Bij de vrouwen boekte Samantha Luitwieler haar derde zege. Sjaak Sinke Westkapelle Vorige week was Pleijte (#3) de snelste in Yerseke, gisteren liet hij in Westkapelle iedereen achter zich. foto arjan schotanus Uitslagen Stratenloop Westka pelle (8,5 kilometer). Mannen: 1. Tim Pleijte (Dynamica) 27.34, 2. Ronnie Overgaauw (Dynamica) 28.17, 3. Patrick de Vos (AV'56) 28.37, 4. Erwin Harmes (Gonzalez RT) 28.40, 5. Erwin Adan (Dyna mica) 28.43, 6. Junis Stitan (Del- taSport) 29.12, 7. Floris Wille- boordse (Gonzalez RT) 29.17, 8. Martijn de Kok (AV'56) 29.37, 9. Jozias Boone (AV'56) 29.48, 10. Ralph Wiessner (Dynamica) 29.50. Vrouwen: 1. Samantha Luitwieler (Vlissingen) 32.52, 2. Monica Sanderse 33.51, 3. Leo- nie Ton (AV'56) 35.16, 4. Mirthe Overkamp (Dynamica) 37.06, 5. Petra Bruijs (Spado) 37.20 Enkele sterkhouders van het Open Arne Toernooi: Marieke Ton, Barry Schroevers, Thijmen van den Berg, voorzitter Rene Hoondert, Caroline Machgeels, Gerda Masius en Jessy Crucq. foto lex de meester lSIMQHOE fuierb» SIMON DE'ET!UJ/ SaaMHi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41