O 0 O IS 'Extra veel scholletjes bij 12 ZEELAND Sem Bonte (15) wint Zeezwemtocht Zege na fotofinish voor Gio de Rijke Broedermoord voor Sprinkhuizens Hopmans versterkt eredivisiebiljarters Elke dinsdag komen zo'n tweehonderd atleten af op de Zeeuws-Vlaamse Zomerlopen. Wat is het geheim achter deze trimlopen? IBR|CX ZOMERLOOP ZEEUWS-VLAANDEREN 608 638 Van de liefst 148 zwemmers die gisteren deel namen aan de eerste editie van de Zwarte Pol der Zeezwemtocht tussen Breskens en Cad- zand-Bad kwam de pas 15-jarige Sem Bonte uit Haamstede als snelste uit het water. Bonte volbracht de zes kilometer langs de Zeeuws- Vlaamse kust in 49.45 en bleef zijn naaste be lagers daarmee slechts luttele seconden voor. Tom van Gils (24) werd de snelste senior en legde in 49.53 beslag op de tweede plaats. De 17-jarige Tristan Kloet (49.57) completeerde het podium. De snelste vrouw was Simone de Rijcke in 50.03. Katrien de Laender (53) werd de tweede vrouw, voor de pas 16-jarige Debra de Lange uit Papendrecht. In de PZC Lezerstour werd de 11de etappe een prooi voor sprintkanon Gio de Rijke. Na een fotofinish mocht hij de bloemen en de kussen van de rondemiss in ontvangst nemen, omdat zijn team over de volle breedte met 345 pun ten net een puntje meer wist te scoren dan zijn naaste belagers Julia van Hee (Oostburg) en Leon van Belzen (Arnemuiden). De top in het algemeen klassement blijft ongewijzigd. Kapellenaar Rick Hamelink (2981 punten) start ook vandaag weer in de gele trui, met Willem Keij (Tholen, 2970) en Piet Gilde (Middelburg, 2961) virtueel op het podium. Westdorpe Stijn Sprinkhuizen sloeg zich in een thril ler langs zijn broertje Eddy. foto lex de meester Tennisser Stijn Sprinkhuizen heeft op het Maeneblusschers 2.0 Toernooi de pikante eer ste rondepartij tegen zijn jongere broer Eddy gewonnen. Het werd een ware slijtageslag van drie uur, die met 4-6 6-4 7-6 in het voordeel van de oudste broer werd beslist. Eddy Sprinkhuizen pakte in de beslissende derde set nog wel een 5-3-voorsprong, maar wist de partij desondanks niet over de streep te trek ken. ,,Wedstrijden onderling brengen altijd spanning met zich mee, vooral van mijn kant'', verklaarde de winnaar na afloop. Stijn Sprinkhuizen plaatste zich door de zege voor de halve finale in het mannenenkel 3. Marcel Hopmans, afgelopen seizoen nog tweede man bij 's Lands Welvaren AVH/VSS 2 in de eerste divisie driebanden, is komend sei zoen vaste vierde man bij het eerste team, dat in de eredivisie gaat uitkomen. ,,Ik ben ge vraagd door Francis Forton, Ronny Brants en Dirk Weeremans om hun team na hun pro motie naar de eredivisie te versterken als vaste kracht'', licht Hopmans (57) toe. ,,Ik voelde me vereerd op mijn oude dag en heb direct ja ge zegd. Ik vind het een enorme uitdaging nu nog op dat niveau te debuteren en kijk uit naar het nieuwe seizoen." Danny Wuyts wordt de nieuwe kopman van het tweede team, waar aan ook Raymond Nicodem is toegevoegd. NAC Blauwe Al bijna dertig jaar lang klinkt elke dinsdagavond in juli de stem van Fred Rabout door de straten van dorpjes als Nieuwvliet, Groede, Cadzand-Bad en Zuidzande. Dat is deze dinsdagavond in Retranche- ment niet anders, waar de derde Zomerloop van het seizoen plaats vindt. ,,Dit is wel de mooiste van de vijf", blijkt uit steekproef onder at leten. Mark Verhage, die deze zomer avond de snelste is op de langste af stand, vindt 'Retranchement' vooral de pittigste. ,,Cadzand-Bad is voor mij de mooiste en Zuidzande is leuk omdat het precies tien kilo meter is." De inwoner van Axel doet al sinds zijn zesde mee en prijst de gemoedelijke sfeer. ,,Het is voor mij echt een uitstapje. Vroeger kreeg ik altijd een ijsje na afloop. En het commentaar van Fred hoort er natuurlijk ook bij." Hond uitlaten Fred is Fred Rabout. Hij legde begin jaren negentig samen met zoon Theo de basis voor de Zomerlopen. Als speaker is hij niet weg te den ken bij de finish. Voor bijna elk at leet houdt hij oppeppend praatje. 'Goh mevrouwtje, u ziet er nog fris uit, het lijkt net of u de hond aan het uitlaten bent.' Het tekent de sfeer bij de Zomerlopen. H v Ook voor Theo Rabout springt 'Retranchement' er wel een beetje uit, maar eigenlijk zijn ze hem alle maal even lief. Als jongen van een jaar of zestien klopte hij bij zijn va der op de deur. Of ze niet iets kon den organiseren voor atleten en toeristen in de zomermaanden? Dan is er vrij weinig te doen op Elke plaats heeft zijn of haar eigen rayonhoofd. Iemand die de kar trekt dinsdagavond in het Zeeuws- Vlaamse land. Ja, aan de andere kant van de Schelde hebben ze een dag later de stratenlopen, maar dat was in die tijd met het bootje over nauwelijks haalbaar voor veel Zeeuws-Vlaamse atleten. Rayonhoofden Dus ging de familie Rabout ervoor. Ze kregen hulp van Peter en Ina van Vlierberghe en ook AV de Wielin gen steunde het initiatief. ,,Ik deed het parkoers en mijn vader spea- kerde", vertelt Theo Rabout. ,,En in elk dorpje was wel een hardloper of vrijwilliger die wat wilde beteke nen voor de organisatie. Elke plaats kreeg zo zijn of haar eigen rayon hoofd. Iemand die de kar trekt. Dat Menno Kole Arnemuiden Het is vrijdagmiddag, de klokken van Arnemuiden luiden vijf maal. Op het tennispark van De Schenge kruipt de dertigste editie van het Open Arne Tennistoernooi voor zichtig richting het finaleweek end. Op het terras zit Dimitri Kaij- ser, internationaal actief als rac- ketbespanner op de ATP-tour, maar deze week biedt hij zijn diensten aan in Arnemuiden. ,,Het is één van de vele faciliteiten die we onze gasten aanbieden'', ver telt voorzitter René Hoondert (53). ,,Nog even geduld en dan zal de geur van verse scholfilet over het terras heersen'', vervolgt Hoon dert. ,,Het is Erremuuse avond. Dat betekent gratis gebakken scholfilet voor alle deelnemers en toeschou wers.'' In de loop van de avond wordt er uiteindelijk twintig kilo schol uitgedeeld. Dat blijkt het dubbele aantal te zijn ten op zichte van de afgelopen jaren en het komt volgens Hoondert neer op enkele honderden bakjes. ,,Maar het is dan ook een jubileumeditie. Er is ook live muziek, morgen staat er een barbecue op het programma en is er een grote verloting. Geen flauwe prijsjes, maar onder andere een reischeque van vijfhonderd euro die wordt verloot onder alle aanwezige deelnemers op de feest avond'', vertelt hij trots. Hoogtepunt Het open toernooi is voor de ver eniging het hoogtepunt van het jaar, waarbij ze veel gasten en be zoekers van andere verenigingen mogen ontvangen. ,,Het leeft, de sfeer is goed en we zien dat men sen onze inspanningen om er iets moois van te maken appreciëren. Dit is ons visitekaartje. Dat zou den we best nog wel aan meer mensen willen laten zien'', steekt Hoondert zijn groeiambities niet onder stoelen of banken. Wedstrijdleidster en -door Hoondert bestempeld als- uit- donderdag 18 juli 2019 GO ZWEMMEN -EZERSTOUR TENNIS BILJARTEN Voetbalvereni ging RIA West dorpe organi seert op 25 juli een oefenwed strijd tussen KVV Zelzate en de beloften van Club Brugge. De Belgische tweestrijd be gint om 19.30 uur. Met het Zeeuwse duo Jan Paul van Hecke en Yas- sine Azzagari in de basis heeft NAC Breda gis teravond in Ou denbosch met 0-1 verloren van het Belgi sche Lokeren. Het enige doel punt kwam op naam van Jelle van Damme. De 'Blauwe 048', een jaar ling doffer van Paul d'Hondt uit Hulst, zorgde met zijn provinciale overwinning op de wedvlucht uit Fontenay sur Eure voor de bekroning op een zeer succesvol sei zoen. a (O 'Dit is lopen in Maurice Steketee Retranchement J5 SIMON DE FÉïTfSev - i SIHOK DE Theo Rabout Tennisvereniging De Schenge bestaat veertig jaar en organi seerde afgelopen week voor de dertigste keer het Open Arne Tennistoernooi. Genoeg reden voor een feestje in Arnemuiden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40