MIJN FOTO 9 Iedereen heeft wel een foto waar een verhaal achter zit. Dat verhaal tekenen wij graag op. Vandaag vertelt Gina Heynze uit Kloosterzande over haar passie fotograferen. Met de fotorolletjes van vroeger is Gina Heynze (57) nooit vriendjes geworden, maar toen de eerste digitale came ra's uitkwamen, was ook haar nieuwe hobby geboren: fotografe ren. Natuur is daarbij de rode draad. De foto van een dahlia is haar extra dierbaar. Dahlia's zijn niet eens speciaal haar lievelingsbloemen. En het exemplaar op de foto is ook niet zo bijzonder mooi. Met de gaatjes en butsjes in de blaadjes is de dahlia niet perfect. Maar deze foto was de allereerste die Heynze ooit expo seerde en dat blijft een bijzondere herinnering. De foto was vorig jaar te zien in dorpshuis Binnendeur in Kloosterzande, tijdens het Kunstweekend. Lijkt wel 3D ,,De foto is vorig jaar genomen op het erf van boerderij De Drie Hoefijzers in Heikant. Ik ben heel blij met de compositie van de foto. Omdat ik low key (met donkere achtergrond) heb gefotografeerd, springen de blaadjes er nog meer uit. Ik krijg vaker het commentaar: ,,Het lijkt wel 3D!" En dat is eigen lijk ook wel zo", zegt Heynze. ,,Ik heb inmiddels vele honderden, misschien wel duizenden foto's gemaakt. Maar ik druk ze eigenlijk nooit af. Deze is daar een uitzon dering op. Ik bewaar al mijn foto's wel digitaal en ik post de mooiste op de website Flickr." Bewerken Heynze is getrouwd en woont in Kloosterzande, samen met nog twee honden en drie katers en is administratief medewerkster. Fo tografie is haar passie, waarbij het achteraf digitaal bewerken van de plaatjes wellicht nog haar grootste liefhebberij is. ,,Ze noemen mij wel Digi G. Soms loop ik tijdens het fotograferen al te bedenken welke van mijn bewerkingspro grammaatjes ik ga loslaten op de foto." Daarbij wil ze de waarheid geen groot geweld aandoen. ,,De afbeelding moet wel puur blijven en mag bijna niet afwijken van het geren. Dan pas is de foto voor mij origineel. Het gaat mij echt alleen af." om het verbeteren van de foto. Uren kan Heynze doorbrengen Kleurcontrast, de belichting corri- in de natuur in en rond haar woonplaats. ,,Natuur, fotograferen bij daglicht, is echt wel mijn signa tuur. Planten en vooral ook heel graag dieren. Om het perfecte plaatje te maken, kan ik uren ge duld hebben. Ook het vastleggen van emotie is heel belangrijk. Naar mijn mening zit overal emotie in, zelfs in een paddenstoel. Dan zie je daar echt iets menselijks in, en dat wil ik dan vastleggen." Heynze is autodidact, al volgde ze ook wel cursussen en workshops. Ze is ook oprichtster van fotoclub Flare waar ze haar passie voor fotografe ren kan delen. ,,Ik kijk al uit naar onze eerste expositie." donderdag 18 juli 2019 Ze noemen mij wel Digi G. Sheila van Doorsselaer Deze foto was de allereerste die Gina Heynze ooit expo seerde en dat blijft een bijzon dere herinnering. M Gina Heynze. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37