Maaimachines gaan wildernis in zwembad Arnemuiden te lijf IN DE REGIO 8 WALCHEREN Uitvoering tijdens Palmpasen MIJN DORP, MIJN STAD Een initiatiefgroep is druk bezig met de voorbereidingen voor een grootschalige musical over het lij densverhaal van Christus. Dat ver haal heeft veel kenmerken van het jaarlijks op Witte Donderdag ge houden passiespel The Passion van de Evangelische Omroep. In Sou burg krijgt het verhaal wel een Walcherse twist en heet het de Pas sie in plaats van The Passion, ver klaart Corrie Marteijn, dé bedenker van de Passie van Souburg. Zingeving Als muzikante en (koor)zangeres wilde Marteijn al heel lang samen met anderen een grote musical op poten zetten. Met haar man exploi teert ze Zwemschool Zeeland in Vlissingen, de plaats waar ze ook is geboren. ,,Maar ik ben opgegroeid in Souburg en dat dorp verdient het om steviger op de kaart te worden gezet. Niet dat er niets gebeurt, maar er zijn toch wel minder acti viteiten dan vroeger", betoogt Cor rie. Ze wil geen toneelstuk of musi cal voor een bepaalde doelgroep maken, maar een festiviteit voor ie dereen. ,,Er gaan minder mensen naar de kerk dan vroeger. Maar veel mensen zijn wel bezig met een eigen invul ling van het geloof, zoeken naar zingeving. Het oeroude verhaal over verbroedering, samen leven en vergeving bracht me op het idee van een Walcherse Passion. Ook al omdat het er niet in lijkt te zitten dat er een uitvoering van het lande lijke passiespel naar Zeeland komt." Marteijn zocht contact met de EO. De omroep juicht haar initiatief toe en overlaadt haar met goede raad en adviezen. ,,Ze helpen me met van alles en nog wat. Ik mag alleen de naam The Passion niet gebruiken, maar met de Passie van Souburg heeft de omroep geen probleem." Samen met vijf anderen, met wie ze de stichting 'Passie van Souburg' oprichtte, heeft Marteijn al een hoop mensen opgetrommeld. Aan het verhaal wordt door enkele schrijvers druk gewerkt. Tientallen acteurs, muzikanten, verkeersregel aars, vrijwilligers voor allerlei hand- en spandiensten hebben zich al gemeld. ,,Maar we kunnen ook nog veel mensen gebruiken. In sep tember willen we een informatie bij eenkomst voor belangstellenden houden en dit najaar moeten de re petities beginnen. De precieze da tum voor de bijeenkomst prikken we na de vakantie." Sponsors Het enthousiasme van velen geeft Corrie Marteijn het vertrouwen dat West- en Oost-Souburg elkaar vol gend jaar april in de Kanaalstraat kunnen ontmoeten om, al dan niet in processie, samen naar de Karo lingische Burg te trekken. Alleen een gebrek aan financiën kan de passie doven. ,,We hebben een be hoorlijk bedrag nodig en hebben nog niet veel sponsors kunnen vin den. Hopelijk komt het enthousi asme bij gulle gevers ook snel op gang." Emile Calon Arnemuiden Hier heb je wel eer van je werk, zegt Ronald Eekhof als hij met zijn speciale grasmaaier over het ter rein van het Juliana-zwembad in Arnemuiden gaat. Vóór hem staat het gras en het onkruid tot zo'n zeventig centi meter hoog. Achter hem ligt alles plat. Maar hij geeft wel aan dat er nu ook nog een andere grasmaaier over moet gaan. Want de zijne is voor het ruwe werk en heet, heel toepasselijk, een ruwterrein maaier. Samen met vier andere collega's begon Ronald Eekhof gisteroch tend aan een spoedklus om het binnenterrein van het zwembad te fatsoeneren. Dit weekeinde sloeg de Stichting Behoud Julianabad Arnemuiden op Facebook alarm omdat het zwembad, tegen de af spraken in, niet werd onderhou den. De stichting probeert het zwembad, dat in 2016 sloot, te rea nimeren en overlegt met de ge meente over de voorwaarden. Door een vergissing was het onderhoud dit jaar niet ingepland Wethouder Chris Dekker be loofde maandag dat op korte ter mijn dat onderhoud weer zou worden opgepakt. ,,Door een ver gissing was het dit jaar niet inge- pland." Gisterochtend verscheen een complete groenploeg bij het zwembad om die opdracht uit te voeren. ,,Want als de wethouder belt, dan gaan we", aldus John Ver- hage van de gemeente. Struikjes Hij verwacht dat zijn ploeg tot vanmiddag bezig is voor het ter rein er weer acceptabel bij ligt. Twee tractoren met klepelmaaiers worden ingezet om al het groen op de ligweide in te korten. En twee op spierkracht aangedreven maai ers voor het deel dat niet bereik baar is voor de tractoren. ,,En daarna zullen we ook nog veel met de hand moeten doen", aldus Ver- hage. Hij wijst daarbij naar de struikjes die overal langs de ran den van het zwembad staan. ,,Die maai je niet om." KOUDEKERKE Vrijmarkt met brocante Orgelconcert Kersen plukken donderdag 18 juli 2019 Souburg komt met eigen Passie De Passie van Souburg wordt volgend jaar op zondag 5 april (Palmpasen) opgevoerd in de Karolingische Burg in Oost-Sou burg. René Hoonhorst Oost-Souburg -Chris Dekker, wethouder gemeente Middelburg Stichting Koudekerke Samen organiseert vier zaterdagen op rij een vrijmarkt met brocante. Op 20 juli, 27 juli en 10 augustus kunnen koop jesjagers van 09.00 tot 13.00 uur hun slag slaan. Op 3 augustus is er ook een kofferbakverkoop. Een plekje reserveren voor die verkoop kan via info@wilmamode.nl en kost vijf euro. Op die dag is de vrij markt geopend van 09.00 uur tot 16.00 uur. Locatie: Dorpsplein, Koudekerke. MIDDELBURG Jos Vogel, organist van de Vlissingse Sint Ja- cobskerk, geeft vandaag een orgelconcert in de Oostkerk in Middelburg. Hij zal werken spelen van onder meer Bach en Schumann. Het concert begint om 12.30 uur. Toegang is gratis. Wel wordt er een vrijwillige bijdrage gevraagd. ARNEMUIDEN Landwinkel Elenbaas houdt zaterdag een ker senplukdag. Iedereen is tussen 10.00 en 14.00 Zaterdag kunnen belangstellenden kersen plukken in Arnemuiden. foto maarten van den hurk welkom in de boom gaard aan de Langeweg 34 in Arnemuiden. Be zoekers betalen 6,50 euro voor een kilo ker sen. De toegangsprijs voor volwassenen is 2 euro. Kinderen tussen de 5 en 15 jaar betalen 1 euro. Voor kinderen onder de 5 jaar is de toegang gratis. Ook is er koffie, wat lekkers en een springkussen. AAGTEKERKE Gale rie Bank, 12.00-17.00 uur: Expositie beel den, schilderijen en glas van Frida van Overbeeke BIGGEKERKE 't Klo- kuus, Kerkplein, 09.30-12.00 uur: In loopochtend DISHOEK Toeristen kerk, Westerschelde- laan, 11.00-17.00 uur: Kunstexpositie kun stenaars uit Dishoek HOOGELANDE Kapel van St. Maarten, 11.00-17.00 uur: Ex positie Jacqueline Geluk, Keramiek en Co Abrahamse, Schilderijen KOUDEKERKE De Couburg, vanaf 18.45 uur: Zomeravond- bridge MIDDELBURG Markt plein, 09.00-16.30 uur: Weekmarkt; Oostkerk, 12.30 uur: Orgelconcert Jos Vogel; Balie Abdijker ken, 13.30 uur: Rond leiding langs 5 kerken en een Synagoge; Doopsgezinde kerk, 13.45-15.30 uur: Openstelling kerk; Breeweg bij kaas boerderij Pitteperk, 19.30 uur: Rondlei ding met gids, thema 'Hoogzomer' OOSTKAPELLE Cen trum, 10.00-19.00 uur: Seizoensmarkt; Kan tine Voetbalvereni ging, 13.30 uur: AV.O. Sportdorp wandel tocht; Dorpskerk, 19.00-20.00 uur: Openstelling kerk en mogelijkheid toren te beklimmen; SINT LAURENS Gale rie de Osseberg, 14.00-17.00 uur: Ex positie 'Tot in de kern' VEERE Schotse hui zen, 12.00 en 14.30 uur: Vaartocht over Veerse Meer. Ronald Eekhof denkt nog tot vanmiddag bezig te zijn met het verwijderen van onkruid op het zwembadterrein. foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 36