Bewoners boos: 600euro parkeerkosten SALE Muziekfestival Nisse: drie dagen feest Verdachte schietpartij opgepakt in Limburg 6 VOLLEDIGE SHOWROOM Interior Zeshonderd euro per jaar. Dat gaan bewoners van appartementencomplex Dalemhof in Tholen straks betalen om de auto bij hun woning te parkeren. Nu is het nog gratis. „Negentig procent van de mensen kan dat niet betalen", zegt bewoner Piet Schot. ,,En dat betekent dat wij oudjes een plek moeten vinden in een van de zijstraten. Die staan al vaak vol en het is best ver lopen. Dat kunnen veel mensen niet meer." Neem bijvoorbeeld Jan van Ouden aarde. ,,Ik ben invalide. Ik kan niet meer lopen'', zegt hij. ,,En dan ben je blij dat je de auto nog hebt." Hij ge bruikt de auto alleen in de omgeving en voor de boodschappen. Sinds een tijd beschikt hij over een invaliden parkeerplaats voor de deur. Daarvoor hebben ze vergunning gekregen van de gemeente. ,,Maar mevrouw Corne- lis (locatiemanager SVRZ, red.) zegt dat dat straks niet meer zo is, want de grond is wel van haar'', zegt hij boos. Piet Schot heeft rondgevraagd wat mensen zoal betalen voor een par keerplaats, ,,In Bergen op Zoom betaal je 65 euro per jaar in Breda 48 euro en mijn zoon woont in Scheveningen en Het is niet dat we niks willen betalen, maar dit is erg veel betaalt 245 euro per jaar. En het is niet dat we niks willen betalen, maar dit is erg veel." Het zit ook Jo Aalbrechtse hoog. Hij heeft grote moeite met de prijs en hij stoort zich aan de onlangs aangelegde extra parkeerplaatsen. ,,Kijk hier maar eens. Met van die doorgroeistenen die je ook in de polder ziet. Hier kan je toch niet met hakken op lopen?" De stenen liggen inderdaad ongelijk, de gaten waar gras in zou moeten groeien zijn diep en de parkeerplaatsen zijn ook zonder hakken heel moeilijk te belopen. ,,En neem dan die slagboom bij het begin van het terrein", zegt hij. ,,Die staat veel te dicht op de straat. Als je daar moet wachten sta je half op de weg. Dat heeft toch iemand goedge keurd'', verzucht hij. De situatie rond Dalemhof is in gewikkeld. De appartementen zijn deels particulier eigendom en de rest wordt verhuurd door woning corporatie Stadlander. De flats staan op het terrein van zorgcen trum Ten Anker, van SVRZ, en hebben geen eigen parkeerterrein. Nu steeds meer mensen uit Dalem hof een auto hebben en parkeren op het terrein van SVRZ, is het vol gens de zorginstelling tijd om iets te regelen. ,,Want daar was het ter rein nooit voor bedoeld'', zegt Inge borg Cornelis, locatiemanager SVRZ. ,,Maar mensen willen graag voor de deur parkeren en die gele genheid willen we ze nu bieden", zegt ze. Marktcomform Voor 50 euro per maand kan een bewoner een eigen plek huren. Een marktcomform tarief, volgens Cor- nelis. ,,We hebben twee onafhan kelijke taxaties laten doen en daar kwam dit uit." Ze geeft aan dat de tarieven die Schot noemt niet ver gelijkbaar zijn omdat het hier om particuliere grond gaat en niet om een vergunning voor parkeren op de openbare weg. Ze vindt het ver velend dat er zoveel commotie is. ,,Want we willen de huurders tege moet komen", zegt ze. ,,Eigenlijk lossen wij het probleem van Stad- lander op." Bij woningcorporatie Stadlander was niemand beschik baar voor een reactie. NISSE Drie dagen muziek, eten en drinken. Dat is muziekfestival Nisse. Morgenavond gaat het fes tival om 20.00 uur van start met akoestische muziek van de bands SAM Acoustic en DD (De Dijk tri- buteband) Zaterdagmiddag vanaf 14.00 uur gaat het festival verder met een vol programma. Op drie podia treden bands als Spaaij Gypsy- band, Mood 66 en Open Doors project. De avond wordt afgeslo ten met een optreden van Mirage, de Fleetwood Mac tributeband. Wie meer heeft met dialect kan tussen 14.00 en 18.00 uur terecht in de Mariakerk bij het Dialectfes tival met optredens van onder an deren Hein Augusteijn en Brabo Mundo. Ook zaterdagmiddag is onder de titel 'Lekker uit Zeeland' een markt met hippe spullen en eten en drinken. Voor kinderen is er een kinderplein en ze kunnen meedoen aan een workshop taar ten versieren. Muziekfestival Nisse wordt zondag afgesloten met een retro- dag met klassieke auto's en moto ren, rock-'n-roll-muziek en een vintagemarkt. Alle informatie over het festival en de toegangsprijzen is te vinden op Facebook (Muziekfestival Nisse) en pastorale.nl. VLISSINGEN De politie in Lim burg heeft dinsdagavond in Meerssen de mogelijke schutter gepakt van de schietpartij die op 18 april plaatsvond op het Stadhuis plein in Vlissingen. Het gaat om een 25-jarige Vlissinger. Agenten in Limburg zagen hem rond 23.45 uur rijden op de A2 bij Meerssen. Ze reden hem klem om hem aan te kunnen houden. De Vlissinger probeerde te vluchten maar kon snel worden gepakt. Hij verzette zich hevig en agenten moesten gepast geweld gebruiken, aldus de politie. Bij het fouilleren werd een keukenmes gevonden. Het Openbaar Ministerie en de politie denken dat de man de schutter is van de schietpartij die op donderdagavond 18 april in Vlissingen plaatsvond. Op het Stadhuisplein werden toen scho ten gelost bij een vechtpartij tus sen vier personen. Toen de politie arriveerde, was er niemand meer te zien. De Vlissinger is aangehouden voor poging doodslag en zit vast. De drie verdachten die eerder zijn aangehouden, zijn vrijgelaten. Het OM en de politie verdenken hen niet meer van het lossen van een schot. Ontvang nu 25% korting op alle modellen die in onze showroom staan! Kijk alvast op woontrend.nl voor ons aanbod. Kom snel langs, want weg is weg. donderdag 18 juli 2019 Melita Lanting Tholen Jan van Oudenaarde parkeert nu nog gratis bij zijn woning in Dalemhof in Tholen. Straks moet hij daarvoor 600 euro per jaar betalen. foto marcelle davidse - Piet Schot, bewoner Woontrend Zeeland Woontrend Zeeland Duinstraat 18a, Koudekerke "www.woontrend.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34