Kassakorting tot 300."" nrv 4 Organisatie Trekkertrek strikt deelnemers van koningsklasse 549; De echt grote jongens komen ook, zegt Wim Houmes met een zekere trots. Hij doelt op trekkertrek-trac- toren met een vermogen van dui zend pk en meer. Die 'echt grote jongens' hebben meerdere vlieg tuigmotoren als krachtbron of een hele serie Chevrolet V8-motoren waarmee ze het zaterdag tegen el kaar opnemen op het evenemen tenterrein aan de Pekelingseweg bij Aagtekerke. Het wordt de eerste maal in de 29-jarige geschiedenis van Trekker- trek Aagtekerke dat de tractoren van de koningsklasse, de Grand Na tional, het tegen elkaar opnemen. De een komt met een tractor waar de slik nog op zit. De volgende heeft geboend tot alles blinkt De afgelopen jaren waren er wel steeds een paar van die enorme ma- chines aanwezig in Aagtekerke. ,,Maar die gaven alleen maar de monstraties", aldus Houmes. ,,Nu nemen ze het tegen elkaar op en dat is echt andere koek." Het zijn ma chines die de grote trekwedstrijden in heel Europa afgaan. Techniek Tijdens Trekkertrek Aagtekerke ne men ook tal van Walcherse chauf feurs het tegen elkaar op, op machi nes waar ze door de week gewoon mee werken. ,,De een komt met een tractor waar de slik nog op zit. De volgende heeft geboend tot alles blinkt. De een haalt de uitlaat eraf voor meer vermogen en herrie. De ander probeert direct zo hard mo gelijk te gaan terwijl de volgende juist gelooft in langzaam starten en dan steeds meer gas geven." Volgens Houmes heeft iedereen zijn eigen techniek om de sleepwa- gen zo ver mogelijk te trekken. ,,Dat is het mooie, iedereen heeft zijn ei gen strijdwijze." Hij weet wel dat rijden op banden met half afgesle ten kammen mogelijk het beste is. ,,Want met 'verse' kammen werp je ook het meeste grond voor de sleepwagen. Daardoor val je als het ware, in je eigen zwaard." De afgelopen twee jaar bezochten steeds tussen de vijf- en zesdui zend mensen het evenement. Hou- mes verwacht weer heel veel pu bliek. ,,Want het ziet ernaar uit dat het zaterdag droog blijft maar dat het niet zonnig genoeg is voor het strand. Ideaal voor ons dus." Hij vertelt ook dat er tal van attracties zijn zodat het een ideaal uitje is voor het hele gezin. ,,En na afloop hebben we een groot feest in de tent." De wedstrijden beginnen om 13.00 uur. Dan nemen tractoren en trucks het op twee banen in allerlei klassen tegen elkaar op. Tijdens het evenement is er ook van alles gere geld voor jong en oud. ,,Als je hier weggaat hoef je thuis niet meer te koken." Jongeren kunnen zelfs op een skelter een mini-sleepwagen zo ver mogelijk trekken. ,,Hebben we speciaal gemaakt voor de jongsten zodat ze ook kunnen trekkertrek- ken." neemt je mee Veel meer reizen? Ca naar nrv.nl/kassakorting 310 rondreizen al vana f donderdag 18 juli 2019 GO Ook 'de echt grote jongens' komen dit jaar naar Aagtekerke Trekkertrek Aagtekerke is erin geslaagd flink wat deelnemers van de koningsklasse naar hun evenement te halen. ,,De echt grote jongens." Emile Calon Aagtekerke -Wim Houmes Stichting Een van de grote jongens, present in Aagtekerke. Een serie motoren levert ruim duizend pk aan trekkracht op. FOTO'S DENNIS VOS Profiteer van kassakorting tot €300 per persoon op al onze 95 groepsreizen en 215 privéreizen wereldwijd, die u zelf kunt voorzien van een persoonlijk tintje. Boek nu t/m juni 2020: er is volop keuze! Kies voor de specialist in verre rondreizen. Twee gezichten van Marokko Privéreis 8 dagen, al vanaf Een individuele reis van het levendige Marrakech naar de ongerepte binnenlanden Klassiek Egypte Groepsreis 11 dagen, al vanaf Een rondreis langs alle hoogtepunten van het Oude Egypte, inclusief een 8-daagse Nijlcruise Java Bali Groepsreis 17 dagen, al vanaf Reis mee met onze populaire rondreis over het veelzijdige Java en het lieflijke Bali Authentiek Thailand Groepsreis 22 dagen, al vanaf Ontdek het 'echte' Thailand met heerlijk relaxen aan het prachtige strand van Koh Chang Hoogtepunten van Costa Rica Groepsreis 16 dagen, al vanaf Beleef het 'groene paradijs' in het Monteverde, Tortuguero en Manuel Antonio Nationaal Park Hoogtepunten van Colombia Groepsreis 19 dagen, al vanaf U ziet alles wat Colombia zo bijzonder maakt, inclusief historisch Cartagena en de koffievallei Prijs incl. korting. Exd. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Kijk voorde voorwaarden op NRV.nl. ■V, neemt je mee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 32