Zeewier Kattendijke blijft liggen Tekort aan huisartsen ZEELAND 3 mijn Tweet komt van Zorgbelang Brabant/Zeeland. Deze stichting adviseert mij contact op te nemen met mijn zorgverzekeraar en te vragen naar de zorginkoper huis artsenzorg. Die moet dan bemid delen. Ik volg het advies op, maar wel pas twee maanden later. Het duurt even voor ik genoeg moed heb verzameld om weer mijn ver haal te doen. Een vriendelijke me vrouw bij Ditzo schrikt hoorbaar als ik zeg dat ik na bijna een jaar nog altijd geen huisarts heb in Goes. Ze belooft voor me te gaan lobbyen en belt de volgende dag terug. „Nee, sorry...", begint ook zij haar relaas. Ze laat me weten dat zelfs zij niets voor mij kan betekenen. „Het is een drama", verzucht ze. Er zit dus niet anders op dan 56 kilometer heen en weer te rijden naar mijn oude huisarts in Vlissingen. An dere optie is (wederom) een bel- ronde doen op het moment dat ik gezondheidsklachten heb en dan maar hopen dat één van de Goese dokters mij als passant wil zien. Het consult moet ik in dat geval ter plekke betalen. Schrale troost: de rekening kan ik vervolgens indie nen bij mijn zorgverzekeraar. Wat ontzettend omslachtig allemaal. Behoorlijk frustrerend ook. En vooral zorgwekkend. Kom niet aan met 'nee, sorry...', want dat heb ik het afgelopen jaar genoeg gehoord Bijna ben ik geneigd de overlij densadvertenties in de krant door te spitten, op zoek naar familiele den die een huisarts in Goes be danken voor zijn of haar goede zorgen. In dat geval weet ik dat die arts een patiënt minder heeft en kan ik brutaal vragen of ik misschien die plek mag innemen. Toch doe ik dat niet; het voelt niet goed. Ik weet inmiddels niet meer wat ik moet doen. Wat ik kSn doen. Wie het wel weet, mag het zeggen. Maar kom niet aan met 'nee, sorry...', want dat heb ik het afgelopen jaar ge noeg gehoord. VACATURES Natuurbeschermers vermoedden namelijk dat het nest is gesloopt, omdat vanwege de broedende vogel het opruimen van zeewier op het strandje was stilgelegd. Een emotionele wetlandwacht van IVN natuurorganisatie deed dinsdag zijn verhaal over het nestje dat hij de afgelopen drie weken persoonlijk bewaakte om er voor te zorgen dat het plevier- tje haar eitjes kon uitbroeden. Kort nadat hij door een boze in woner van Kattendijke was be dreigd, was het nestje kapot ge trapt en waren de eitjes spoor loos verdwenen. De man zou het nestje hebben vernield, omdat hij boos was dat de gemeente Goes was gestopt met het opruimen van stinkend zeewier op het strandje. Overlast Het lijkt erop dat de actie geen di rect 'succes' heeft. Een woord voerder van de gemeente laat we ten dat vooralsnog geen nieuwe schoonmaakactie staat gepland. ,,Het moment van opruimen is afhankelijk van het weer en de wind. Alleen als het wier overlast geeft, gaan we dit opruimen. Hier bereiden we ons natuurlijk wel op voor." De gemeente overlegt Alleen als het wier overlast geeft, gaan we dit opruimen. Hier bereiden we ons natuurlijk wel op voor daarvoor eerst met het Nationaal Park Oosterschelde. Als het nestje met rust was ge laten, waren de jongen inmiddels uitgebroed en had het zeewier over twee weken alweer kunnen worden opgeruimd. De jongen zouden dan zijn gevlogen. In de tussentijd had de moeder haar jongen kunnen voeren met in secten die in het wier leven. Politie De wetlandwacht heeft melding gemaakt van het incident bij de politie. Voor zover een woord voerder van de politie Zeeland West-Brabant kan nagaan, heeft de politie verder geen actie on dernomen. donderdag 18 juli 2019 Nergens plek voor nieuwe patiënt Ellen Smaardijk-Jobse is wanhopig op zoek naar een huisarts in Goes. Na een jaar heeft ze er nog steeds geen gevonden zonder patiëntenstop. fotos marcelle davidse t Op de campagnepa gina voor Zeeuwse huisartsen www.huis- arts-in-zeeland.nl staan nu 21 vacatures voor huisartsen. Maar Zeeland heeft er veel meer nodig. Over tien jaar is de helft met pensioen. Landelijk worden er tweehon derd gezocht. De stan- daard praktijkgrootte is ruim 2000 patiënten. Dat betekent dat Zee land er zo'n 190 zou moeten hebben. Vooral in Middelburg en Goes wordt het tekort sterk gevoeld. Dat is nog sterker het geval in het hoogseizoen, als de vakantieparken vollo pen. Het strandje van Kattendijke wordt voorlopig nog niet schoongemaakt door de ge meente Goes. Daarmee lijkt de opzettelijke vernieling van een nest van de zeldzame bontbek- plevier extra zinloos. Joeri Wisse Kattendijke - woordvoerder gemeente Goes UW SPECIALIST IN KUNSTSTOF KOZIJNEN, ZONWERING EN OVERKAPPINGEN Mortiereboulevard 40 Middelburg T 0118-441 944 www.ascozeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 31