Haagse jeugdwerkers tonen IS-propaganda Meisje (13) na val van paard naar ziekenhuis 2 WILLEM VAN DAM Column Al dagen loop ik met een kip op mijn hand. Een kip, ja. Op mijn hand. Nee, geen echte kip natuurlijk, een plak plaatje van een kip. Heeft mijn kleindochter (6) gedaan. ,,Opa'', vroeg ze, „wil je een tat too?'' Glunderend liet ze een vel vol kindertattoos zien. Zeg zelf: als zo'n kind je iets vraagt, kun je ge woonweg niet weigeren. ,,Wat wil je, een dino, een olifant of een kip?'' ,,Doe maar een kip'', zei ik. En sindsdien loop ik dus rond met een kip op mijn hand. Mijn kip be hoort tot de vasthoudende soort. Hoe hard ik ook boen, welke zeep ik ook gebruik - kip blijft zitten waar ze zit. Kip moet slijten, er zit niks anders op. echte tatoeage, die draag je je hele leven met je mee. Kent u hem nog: Popeye the Sailor Man, dat spina- zieverslindende mannetje met zijn enorme biceps en een anker op zijn arm getatoeëerd? De tijd dat alleen zeebonken en ander ruw volk zich lieten beschilderen is voorbij. Ook gedistingeerde me neren en gesoigneerde mevrou wen wenden zich tegenwoordig tot de tatoeëerder om zich op borst of bil te laten prikken. Ik ken lie den - zelfs in mijn eigen familie - die zich van onder tot boven heb ben laten beschilderen. er over een jaar of twintig, als de huid gaat rimpelen, uitziet; zitten ze daar met hun lijf vol verlepte bloemen of een uitgelubberd aars gewei. Aarsgewei? Inderdaad, ik had er ook nog nooit van gehoord, maar dat is een breed uitwaai erende tatoeage net boven de bil naad. Gisteren, toen ik in de super markt een doos eieren en een halfje bruin afrekende, wierp het kassameisje een meewarige blik op mijn kip. die ouwe vent wil met zijn nep- tattoo ook modern doen.'' Ik raapte mijn boodschappen van de band en liep licht gegeneerd de winkel weer in. „Verkopen jullie ook schuursponsjes?'' Aarsgewei? Ik had er ook nog nooit van gehoord DE STELLING Vandaag: Voorlichting over Wmo moet beter Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters I OP 12 Nederlanders slachtoffer digitale criminaliteit HOEDEKENSKERKE Helikopter redt man uit drijfzand Auto belandt op zijn kop in de berm THOLEN Politie houdt twee scooterrijders aan Het handelen van deze jongeren werkers werd vorig jaar zo gevaar lijk, dat één man op dringend ad vies van de opsporingsdiensten moest stoppen als jongerenwerker. Bij opsporingsdiensten kwamen dusdanig verontrustende signalen binnen, dat na overleg met de wel zijnsorganisatie Xtra, werd ge vraagd de man weg te houden bij kwetsbare jongeren. Deze man, van Marokkaanse komaf, zou volgens ingewijden nauwe contacten on derhouden met jihadisten. Hij werd overgeplaatst naar een oude- renloket, maar daarvoor paste de man. Dat blijkt uit mails die deze krant heeft ingezien. Maar het speelt breder, zo vertel len tien mensen die bij het dossier betrokken zijn, onafhankelijk van elkaar in een onderzoek van deze krant. Zij willen anoniem blijven, omdat ze contractueel aan geheim houding zijn gebonden of omdat ze vrezen voor de veiligheid van be trokkenen. Zo zouden jongerenwerkers die op kosten van de Nationaal Coördi nator Terrorismebestrijding zijn getraind in het herkennen en te gengaan van radicalisering, juist het omgekeerde hebben gedaan. Ze waarschuwden de kinderen te ver zwijgen dat ze radicaal gedachte goed aanhangen. ,,Ze bespraken hoe jongeren dan konden reage ren", vertelt een getuige. Die zag ook hoe IS-propaganda werd ver toond door een van de medewer kers. De politie deelt geen informatie meer met straatwerkers. Het risico is te groot ,,De politie deelt al geen informa tie meer met de straatwerkers, het risico is gewoon te groot dat het uit lekt", vertelt een betrokkene. ,,Dit terwijl het voor het jongerenwerk essentieel is dat je zo vroeg moge lijk ingrijpt als er signalen zijn." »P11 Met zeven andere meisjes, allen op ponykamp, en een begeleidster van Ponyhof Aagtekerke reed het meisje rond 09.30 uur over het strand. Bij strandpaviljoen De Oase schrokken de paarden van loslopende honden. Een paar paarden renden ervandoor, waardoor enkele meisjes van hun paard afvielen, dan wel er van schrik af sprongen. Strandwachten waren snel ter plaatse en vroegen uit voor zorg aan een van de gevallen meisjes te blijven liggen. Het kind werd even later op de brancard van de strandpost naar een ambulance gedragen. In het zieken huis bleek snel dat ze geen letsel had opgelopen. ,,Ze zit alweer op een paard. Dat wilde ze zelf graag en haar moeder had geen bezwaar toen ze hoorde dat ook de dokter er geen probleem mee had", verklaarde Hel len Nooijen van het Ponyhof gister middag. Op het tijdstip van het ongeluk was het nog niet echt druk op het strand. Deelnemers van een yoga- klasje werden opgeschrikt door voorbijrennende paarden, maar geen van de badgasten raakte gewond. In cidenten met honden komen spora disch voor, meldde Nooijen. Op het tij dstip van het ongeval mogen paar den én loslopende honden op het strand vertoeven. Nooijen: „Tussen 10.00 en 19.00 uur moeten honden aan de lijn en mogen er geen paarden op het strand. Meestal zijn er voor of na die tijd geen problemen, maar in dit ge val schrok een paard van een loslo pende hond. Het beest wilde waar schijnlijk alleen spelen en de eige naars, Duitse badgasten, schoten de ruiters direct te hulp. Dan kan ik wel gaan roepen dat ze hun honden aan de lijn moeten houden, maar ik weet dat ze geen kwaad in de zin hadden." 3 dagen 4*-Van der Valk hotel Amersfoort incl. ontbijt donderdag 18 juli 2019 Nou ja, nog altijd beter dan een Moet er niet aan denken hoe dat Ik zag haar denken: ,,Ach gut, Reageer op pzc.nl Gisteren: Van vogelnesten blijf je af 1627 reacties Een man is gistermiddag bij de Moertjesdijk in Hoedekenskerke in drijf zand terechtgekomen. Aanvankelijk lukte het niet om hem los te krij gen, maar na anderhalf uur lukte dat toch. Hij werd op een slikslee van de KNRM gelegd, waarna een helikopter hem naar de wal bracht. Daar werd hij medisch onderzocht door ambulanceperso neel. Aanvankelijk lukte het niet om de man uit het slik te trekken. Daarom werd extra mate riaal aangevoerd en de KNRM gealarmeerd. De man liep geen acuut ge vaar, omdat het nog even duurde voordat het hoog water werd. TERNEUZEN Een vrachtwagen en een personenauto zijn gister ochtend tegen elkaar aan gereden op de Finland weg in Terneuzen. Het is onbekend of er gewon den zijn gevallen. Het on geval vond rond 07.30 uur plaats op de Finland weg bij Verbrugge Termi nals. De personenauto belandde door de aanrij ding op zijn kop in de berm. Twee ambulance teams en diverse politie wagens werden met spoed naar de plaats van de aanrijding gestuurd. De weg was na het onge val en tijdens de berging enige tijd afgesloten. De politie heeft dinsdag middag twee zestienja rige jongeren uit Tholen aangehouden, omdat ze zich agressief zouden hebben gedragen op het Terreplein in hun woon plaats. Om een nog on bekende reden raakten de gemoederen rond 16.30 uur verhit tussen een scooterrijder en de inzittenden van een auto. Een 61-jarige om stander uit Oud-Vosse- meer bemoeide zich er ook mee, evenals een tweede scooterrijder. Er ontstond onenigheid, waarop omstanders de ruziemakers uit elkaar haalden. In de Haagse achterstandswij ken Transvaal en de Schilders wijk zijn salafistische jongeren werkers actief die IS-propa- ganda vertonen en jongeren- waarschuwen hoe inlichtingen diensten radicalisering herken nen. Jan-Willem Navis Den Haag —Betrokkene Na een val van haar paard op het strand van Domburg werd een Duits meisje van dertien gister ochtend per ambulance naar het ziekenhuis van Goes gebracht. Na controle bleek ze geen ver wondingen te hebben opgelo pen. René Hoonhorst Domburg t>E TWEE LAATSTE NULLEN WAREN NIET TE ZIEN. .VOOR EEN TV. Van der Valk Hotel Amersfoort-Al V 2 overnachtingen in een Comfort kamer V 2 x uitgebreid ontbijtbuffet V Gratis Wi-Fi en parkeren bij het hotel V Gelegen op 10 min. van centrum V Tip: bezoek het Mondriaanhuis hoteldeal dagelijks tot 23:00 uur (,088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2