51% Matthijs de Ligt warm onthaald in Turijn door supporters Juventus 23 Beleidsbepalers sturen algemeen directeur Jan de Jong weg bij Feyenoord Bij Feyenoord vinden ze dat er in de jacht op PSV en Ajax geen tijd te verliezen is. Algemeen directeur Jan de Jong wilde een meer geleidelijke weg volgen en is weggestuurd. Vriend en vijand weet dat een in vloedrijke stroming binnen Feyen oord al geruime tijd dolgraag AZ's Robert Eenhoorn als algemeen di recteur aan de slag ziet gaan in de Kuip. Of de weg voor de voorma lige profhonkballer naar Rotterdam wagenwij d openligt nu Jan de J ong zijn biezen heeft gepakt bij Feyen oord, is vooralsnog de vraag. Maar er is sinds gisteren een va cature. Feyenoord wil snel hande len in de jacht op een nieuwe baas, zo liet president-commissaris Toon van Bodegom gisteren weten. ,,We verwachten op redelijke termijn een opvolger te vinden'', aldus Van Bodegom. En dat zal moeten ook, want fei telijk is de club nu volledig in han den van oud-tennisprof Mark Koe vermans, die na het vertrek van De Jong letterlijk de enig overgebleven statutair directeur is in de Kuip. Sjaak Troost heeft die status, als ad- interim technisch directeur, offici eel in elk geval niet. Feyenoord zal trainer Jaap Stam niet willen opza delen met onrust en afleiding op het moment dat hij over drie we ken een eerste poging moet wagen om Feyenoord naar de groepsfase van de Europa League te loodsen. Over de opvolging, Eenhoorn of niet, komt dus snel nieuws. Dan over het ontslag van de di recteur, die ondanks alle voorteke nen eerder dit jaar toch op een ver rassend moment komt. De raad van commissarissen en De Jong zaten niet op één lijn. Het vierkoppige, controlerend orgaan van de club kon zelf geen afscheid nemen van de directeur, maar de aandeelhou ders (bij Feyenoord verdeeld over de Vrienden van Feyenoord met 49% en de Stichting Continuïteit Feyenoord met 51%) zetten wel ra zendsnel hun handtekening onder de ontslagbrief. Er was ook geen weg meer terug. De Jong (52) hield er simpelweg een andere visie op na dan de rest van de beleidsbepalers in de Kuip. Waar de raad van commissarissen met doorgewinterde zakenmensen als Van Bodegom en vleesmagnaat Herman van Drie, twee jaar na de op financieel gebied niet verzil verde landstitel, zo snel mogelijk PSV wil achterhalen en Ajax in het zicht willen houden, zag De Jong veel meer in de weg van de geleide lijkheid. De Jong trapte op de rem, waar anderen het gaspedaal wilden intrappen. De Jong hield het gisteren in zijn reactie kort. De Hagenaar liet zich in de Kuip nooit een beslissing door de strot duwen, maar voelde aan dat die tijd voorgoed voorbij was in Rotterdam-Zuid. ,,Feyenoord staat voor een aantal belangrijke beslis singen aangaande de toekomst van de club. In een aantal van die te ne men beslissingen kan ik mij niet vinden'', zo omschrijft De Jong, die per direct vertrokken is, het zelf. Een stroming in de Kuip wil in de nabije toekomst met veel grotere sprongen vooruit dan De Jong, die niet dramatisch deed over zijn ver trek. ,,Dit verandert niets aan mijn liefde voor de club. Ik wens Feyen- oord alle succes van de wereld.'' Feyenoord staat voor een aantal belangrijke beslissingen - Jan de Jong De mensen met het (bewezen) za kelijk instinct vinden dat PSV en op lange termijn Ajax niet verder weg mogen lopen. De Jong wil liever geen financiële risico's nemen, an deren kijken daar anders tegenaan. Investeerders, uit Nederland of zelfs over de grens? De Jong was er huiverig voor, de rvc zet de deur graag open. Het vertrek van De Jong kun je een volgend puzzelstukje in een bijzonder grote schoonmaak noe men. Algemeen directeur Eric Gudde, president-commissaris Ge rard Hoetmer, hoofd opleidingen Richard Grootscholten, hoofdtrai ner Giovanni van Bronckhorst, technisch directeur Martin van Geel en De Jong, ze sneuvelden stuk voor stuk in de Kuip. Organisatie Feyenoord Voor de supporters van Juventus was gisteren een absolute feestdag. Urenlang bivakkeerden ze rond het Allianz Stadium om de eerste blik ken van Matthijs de Ligt op te van gen. Een dag die voor de verdediger begon in het ziekenhuis, om aan de apparatuur zijn hele lichaam door te laten nemen. De medische keu ring was voltooid, waarna hij in het stadion aankwam. Niet alleen De Ligt, maar ook Mino Raiola werd luidkeels toegezongen. De flam boyante zaakwaarnemer wordt in Amsterdam verguisd, maar in Tu rijn aanbeden omdat hij het talent uit Abcoude naar Juventus heeft ge bracht. Een transfer die steeds meer vorm kreeg van een klucht. Een ge vecht van de lange adem. Eerst tus sen alle Europese grootmachten onderling, waarbij Juventus de con currenten Barcelona en Paris Saint- Germain het nakijken gaf. Vervol gens tussen de Italiaanse topclub en Ajax, met een transfersom van circa 75 miljoen euro als eindresultaat. Het ging wekenlang over veel geld, nog veel meer geld, bankgaranties en bonussen. En De Ligt zelf? Die baalde dat het zo lang duurde, maar hield het vertrouwen dat het goed zou komen. ,,Natuurlijk was het soms lastig'', aldus De Ligt. ,,De voorbereiding is in volle gang. Bij Ajax, maar ook bij Juventus. Vorige week heb ik nog mee kunnen draaien bij Ajax, maar daarna was het wachten tot alles was geregeld. Ik ben blij dat het nu allemaal rond is en ik hier bij Juventus ben.'' Voetbalmaf Afgelopen dinsdagavond zette De Ligt voet op Italiaanse bodem. In het voetbalmaffe land begint een nieuw hoofdstuk in zijn jongens boek. Bij de grootmacht van de Se rie A stond gisteren en vandaag nog alles in het teken van de kennisma king. Morgen staat de rollende bal weer centraal. Tot blijdschap van jongeling. ,,Juventus is een fantas tische club. Mijn ontvangst was ge weldig en ik vind het fijn dat ik me eindelijk weer op het voetbal kan richten.'' De Ligt was de voorbije maan den een geliefd gespreksonder werp. Iedereen schreef en sprak over één van de grootste talenten ter wereld. ,,Er is veel op me afgeko men, en soms praat ik daar wel met mijn omgeving over'', gaf de verde diger onlangs aan. ,,Al die voorpagi na's in Italiaanse en Spaanse sport kranten. Het is leuk voor mijn oma, die alles bijhoudt en het mooi vindt.'' donderdag 18 juli 2019 Keus tussen rem en gaspedaal Jan de Jong als directeur van Feyenoord. Hij is met onmiddellijke ingang weg. foto pim ras Mikos Gouka Rotterdam DIRECTIE RAAD VAN COMMISSARISSEN AANDELEN De aandeelhou ders moesten De Jong wegstem men, dat mag de RVC niet doen. Algemeen directeur vacant Koevermans statutair commercieel directeur Sjaak Troost ad interim technisch directeur (niet statutair) Toon van Bodegom president commissaris Herman van Drie commissaris Gérard Moussault commissaris Richard Bruens commissaris Vrienden van Feyenoord Stichting Continuïteit Feyenoord Waakt met hun 'gouden aandeel' over de erfenis van Feyenoord. Het avontuur van Matthijs de Ligt bij Juventus is begonnen. Morgen wordt de negentienja rige verdediger in Italië onder massale belangstelling gepre senteerd. Freek Jansen Turijn De Ligt is nu al populair bij de Juve-fans. foto getty

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23