0aök 600 10 NIEUWS 579 HET ZIJN WEER.... reizen nl cl50 088 - 70 70 600 donderdag 18 juli 2019 In spanning werd afgewacht of El Chapo een verklaring zou afleg gen. Dat gebeurde. Via een vertaler liet hij weten dat de veroordeling door de Amerikanen gelijkstond aan 'psychologische, emotionele en mentale marteling, 24 uur per dag'. Ook een van zijn slachtoffers, die een moordaanslag had overleefd, richtte zich tot de rechter. In aanwezigheid van mevrouw Guzman, Emma Coronel Aispuro, hoorde de drugsbaron rechter Brian Cogan zeggen dat hij nooit meer vrij zal komen. Dat lijkt de afslui ting van het verhaal. Maar zeker is dat niet want de kleine Mexicaan (1,68 meter lang, 'El Chapo' bete kent 'de korte') staat garant voor verrassingen. Hij werd in 2016 op gepakt in Mexico en in 2017 uitgele verd aan de VS. Daarvoor was hij door omkoping al twee keer uit een Mexicaanse cel ontsnapt. De kans dat hij er nog eens vandoor gaat, lijkt nihil. Guzman zal zijn straf volgens Amerikaanse media uitzit ten in een zwaarbewaakte gevange nis in Colorado. De Administrative Maximum Facility (ADX) is een 'supermax'-gevangenis in Florence waar de meest gevaarlijke gedeti neerden van de VS zitten opgeslo ten. Uit deze gevangenis is nog nooit iemand ontsnapt. Sinaloa-kartel Na een elf weken durend pro ces eerder dit jaar had een jury El Chapo al schuldig bevonden aan tien misdrijven. Die varieerden van drugssmokkel en -handel via onder meer schepen en vliegtuigen en het leiden van een criminele organisa tie (het Mexicaanse Sinaloa-kartel) tot diverse moorden en witwas praktijken. Het vermogen van de drugsbaas wordt geschat op een dikke 11 miljard euro. De Ameri kaanse autoriteiten gaan proberen dat terug te vorderen. Onlangs werd een aantal verze gelde documenten vrijgegeven waaruit weer eens blijkt wat een monster hij was. In de oorlog die hij voerde met rivalen liet El Chapo op een zeker moment een dokter aan- t De advocaten van Guzman deden slechts beroep op één getuige rukken om een door hem gemar telde man op te lappen. Dat bleek bepaald niet om humanitaire rede nen, zoals de arts wat naïef ver moedde, maar om de man nog lan ger te kunnen martelen. Toen het slachtoffer weer enigszins was bij gekomen kreeg hij elektroden op zijn oor en werden nog wat tanden uit zijn mond gerukt. Ondanks alles werd El Chapo een cultheld in delen van Mexico, waar zijn vrouw een succesvol mode merk is begonnen. Het proces was een spektakel waarbij zelfs Marco de la O, de ac teur die hem speelt in de goedbeke- ken Netflix-serie, nog even kwam kijken voor een pr-stuntje. Bizar ook was een geintje van El Chapo en zijn echtgenote Emma Coronel toen ze beiden in hetzelfde jack in de rechtszaal verschenen. De openbare aanklager had de rechtbank overspoeld met bewijs materiaal en meer dan vijftig getui gen opgeroepen. De advocaten van Guzman de den slechts beroep op één getuige en beëindigden hun verdediging binnen de 30 minuten. Hun strate gie was er vooral op gericht de ge tuigen van de Amerikaanse rege ring af te schilderen als leugenaars die door hun verklaringen alleen hun eigen gevangenisstraffen wil den verminderen. El Chapo zelf weigerde te getuigen. KORTING P.P. y Riviercruise Hoogtepunten van de Rijn Groepsrondreis Java Bali Cruise Citytrip Barcelona Groepsrondreis Klassiek Sicilië Cruise Emiraten, Oman Qatar XL Cruise van Nederland naar Italië Groepsrondreis Schatten van Sardinië All Inclusive Cruise Middellandse Zee Voütj okv-5 ook. op Q Grand Voyage Singapore - Italië Cruise door het Panamakanaal Drugsbaron El Chapo krijgt levenslang in supergevangenis De beruchte Mexicaanse drugs baron Joaquin Guzman (62) zal de rest van zijn leven achter de tralies zitten. Een federale rech ter in New York veroordeelde 'El Chapo' gisteren tot een levens lange gevangenisstraf. Bob van Huët Rotterdam/New York A In ADX Florence moet El Chapo zeker 22 uur per dag doorbrengen in een eenper soonscel, afgesloten van de bui tenwereld. De gedetineerden kunnen elkaar niet zien vanuit hun cel. foto's reuters, ap stip) KORTINGSDAGEN geldig t/m\ dinsdag .30 juli 2019/ ivi 7 of 8 dagen 3*+ MS Allegro Comfortabele busreis verblijf o.b.v. volpension O.a. Düsseldorf, Keulen en Bonn 16 dagen Vliegreis per Qatar Airways prachtige treinritten o.a. Borobudur, Prambanan 4 nachten strandverblijf 8 dagen 14* Costa Magica Vliegreis en fooien t.w.v. 48 p.p. 5 dagen cruise 3 nachten in Barcelona 8 of 11 dagen 14* Eloro Hotel 1/ Vliegreis verblijf o.b.v. All Inclusive o.a. de Etna, Taormina, Noto, Syracuse en Ragusa 13 dagen j 4* MSC Lirica Vliegreis per Emirates, ruimbagage transfers Incl. stadstour Dubai en cruise o.b.v. volpension 3 f V^Vnuv-a. 12 dagen 4* Costa Mediterranea Verblijf in luxe balkonhut fooien t.w.v. €120,- p.p. O.a. Vigo, Lissabon en Barcelona 8,11 of 12 dagen 14* Castelsardo Resort Village Vliegreis verblijf o.b.v. All Inclusive O.a. Castelsardo, Sassari, Martis en het Stenen Woud 8 dagen 14* MS Sovereign Vliegreis vanaf Rotterdam fooien t.w.v. €77,- p.p. O.a. Napels, Rome en Monaco 24 dagen 14* Costa Fortuna Vliegreis, nacht in Singapore fooien t.w.v. €252,- p.p. O.a. Maleisië, Sri Lanka, India en Oman 20 dagen 14* Rotterdam Vliegreis, hotelnacht Miami én San Diego O.a. Aruba, Costa Rica, Guatemala Mexico stipreizen.nl V Zeecruises Riviercruises Rondreizen Zonvakanties Formule 1 reizen *Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer/hut excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 per boeking. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderhevig aan vraag aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden opstipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. fEö

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 10