M Vierdeklassers in protest Boere op de radar in Turkije O O) CD O ZEELAND 11 Wielrenner uit Wemeldinge (30) stopt als beroepscoureur. Hij gaat na dit seizoen aan de slag in het familiebedrijf van zijn ouders. Transfer Twee jaar na Tour-debuut met wielerpensioen Zomerloop Een opmerkelijke wending in de wielercarrière van Marco Minnaard. Kort na dat hij voor het eerst in drie jaar tijd niet als renner bij de Tour de France aanwezig is, heeft hij besloten om eind dit seizoen zijn wielerloopbaan te beëindigen. De 30-jarige renner van Wanty-Groupe Gobert gaat zich op zijn maatschappe lijke carrière richten. ,,Het is altijd mijn doel geweest om het familiebe drijf van mijn ouders voort te zetten en dat zal ik vanaf volgend jaar probe ren te doen", liet hij gisteren weten in een statement. Marco Minnaard zag begin 2014 een succesvolle carrièreswitch, van het mountainbiken naar het wegwielren- nen, beloond worden met een prof contract bij de Belgische pro conti nentale formatie Wanty-Groupe Go- bert. Bij die ploeg is de 30-jarige ren ner uit Wemeldinge nog steeds actief. ,,Na zes prachtige jaren als profwiel renner is het voor mij tijd geworden om mijn andere ambities waar te gaan maken", laat hij weten. Minnaard wil in de voetsporen van zijn ouders treden bij het familiebe drijf Nutswerk, een bedrijf dat zich heeft gespecialiseerd in de aanleg en montage van kabels en leidingen. ,,Het is altijd mijn doel geweest om het familiebedrijf van mijn ouders voor te zetten en dat zal ik vanaf vol gend jaar proberen te doen. Het is Na zes prachtige jaren als profwielrenner is het tijd geworden om andere ambities waar te gaan maken daarom voor mij het juiste moment om deze stap te maken, zodat ik nog een aantal jaren met mijn ouders kan samenwerken en veel van hen kan le ren." Jos van Belzen Vlissingen „Vergeleken met vorig sei zoen missen we straks zes wedstrijden per club'', aldus Jan Klaassen, voorzitter van Oostburg, één van de gedu- peerde verenigingen. ,,Vol- gens de KNVB moeten we dat maar oplossen met vriend schappelijke wedstrijden. Tja, Breskens tegen Oostburg is bijvoorbeeld een mooie derby, maar niet als er niets op het spel staat.'' Direct na het bekend wor den van de voor de elf vereni gingen ongunstige indeling, zochten de clubs contact met elkaar. Al snel werd eensge zind besloten bezwaar aan te tekenen bij de voetbalbond. ,,Ik heb al diverse telefoontjes gepleegd, onder meer met de competitieleider. Zijn uitleg klinkt logisch, maar is drama tisch voor ons'', zei Klaassen. ,,Wij hebben het gevoel de dupe te zijn geworden van de problemen in andere distric ten'', vervolgde hij. ,,Neem bijvoorbeeld het district West 2, waar een klasse met acht ploegen dreigde te ontstaan. Door het geschuif is uiteinde lijk deze situatie ontstaan.'' Brief aan KNVB De voetbalbond kan de ko mende tijd rekenen op post uit Zeeuws-Vlaanderen. ,,We gaan zeker nog gezamenlijk een brief aan de KNVB de deur uitdoen, waarin wij aan geven dit als ongepast te erva ren. Of dit kans op succes heeft? De KNVB is een mach tig orgaan en lijkt die macht in dezen te misbruiken'', gaf Klaassen desgevraagd aan. De situatie had nog drama tischer kunnen uitpakken wanneer Biervliet, dat eigen lijk via de nacompetitie was gedegradeerd naar de vijfde klasse, geen respijt had gekre gen. In dat geval had er een vierde klasse kunnen ont staan met tien deelnemers. Wie dit afzet tegen de inde lingen van de vierde klassen B tot en met F, ook in Zuid 1, al len met veertien ploegen, be grijpt de frustratie bij de in 4A ingedeelde verenigingen. Indeling 4A: Biervliet, Bres- kens, Clinge, Groede, Honte- nisse, Hulsterloo, IJzendijke, Koewacht, Oostburg, RIA W., Sluis. ENSCHEDE FC Twente-spits Tom Boere staat in de belang stelling van het Turkse De- nizlispor. De club, die net als FC Twente het afgelopen sei zoen promoveerde naar de hoogste divisie, heeft zich of ficieel in Enschede gemeld. ,,Tom heeft zeker interesse. We moeten nu bekijken of de partijen er met elkaar uit kun nen komen'', zegt zaakwaar nemer Youssif Hamzaoui over de Terneuzense spits, die deze zomer in Enschede aan zijn derde seizoen is begonnen. Zo kom er dus een einde aan de wielercarrière van Marco Minnaard. Als prof won hij in zijn debuutjaar het bergklassement in de Afrikaanse etappekoers La Tropicale Amissa Bongo. Zijn hoog' tepunt beleefde hij ech ter in 2017, toe hij een eindzege in de Franse etappekoers Rhóne- Alpes Isère Tour be loond zag worden met een uitverkie zing voor de Tour de France, waarin hij later dat jaar debuteerde. Zijn eerste grote ronde beëin digde hij meteen op een mooie veertigste plek. Het jaar nadien zou hij opnieuw de Tour de France uitrijden. Minnaard kan dus tevreden terugkij- ken. ,,Ik ben bijzonder dankbaar en trots dat ik deel heb mogen uitmaken van Wanty-Groupe Gobert en jaren lang met het team heb mogen samen werken. Ik kijk met veel ple zier terug op de afgelopen jaren en ik wil iedereen heel erg bedanken voor alle vriend schappen, mooie en bijzondere momen ten, goede zorgen en fantastische presta ties. Natuurlijk zal ik me de komende maan den nog voor de volle 100% inzetten en ik hoop er samen met het team nog een paar hele mooie maanden van te ma ken en van de wielersport te genie ten." woensdag 17 juli 2019 GO 20 Voetballer Na- zario de Fretes (foto) uit Mid delburg heeft een contract voor één jaar getekend met een optie voor nog een jaar bij de Bulgaarse club Spartak Varna. De 20- jarige linkspoot maakte een dusdanig goede indruk tijdens een stage dat de club hem wilde inlijven. De Fre- tes komt over van Jong NAC. 7200 Atleet Bert van de Velde heeft gisteren de zo- merloop van Retranche- ment, over 7200 meter, gewonnen. De Belg hield zijn landgenoot Andy Cocquit en Rowin Sme- kens uit Schoondijke achter zich. Bij de vrouwen ging de zege naar Hedy Ver- sluys uit Oost burg. Marco Minnaard houdt het voor gezien in het profpeloton Job de Feijter Wemeldinge Marco Minnaard (rechts) tijdens de Tour de France van vorig jaar. foto afp - Marco Minnaard De Zeeuws-Vlaamse ploe gen die komend seizoen uitkomen in de vierde klasse A van het zondag voetbal zijn onaangenaam verrast door de competitie indeling. Ze zitten met elf clubs in een klasse, waar door ze maar 20 wedstrij den zullen spelen. Ze willen samen een protest indie nen bij de KNVB. a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43