I In race om evenement vallen steden af door gebrek aan hotels en geld a n NIEUWS 3 r. VIERDAAGSE NIJMEGEN 9. Ze zijn - als het ware - door naar de finale: Rotterdam en Maastricht gaan de komende weken met elkaar de strijd aan om dé gaststad voor het Eurovisie Songfestival 2020 te worden. Utrecht, Arnhem en Den Bosch vallen af. Wordt het congrescentrum MECC, of toch evenementenhal Ahoy? Een feestje in het Bourgondische Maas tricht, of toch een evenement aan de Maas in de Randstad? De komende weken belooft het een nek-aan-nekrace te worden tussen Maastricht en Rotterdam om het Eu rovisie Songfestival, nu de NPO heeft besloten dat de andere kandidaten af vallen. Helemaal als een verrassing komt dat niet. Eerder werd al duidelijk dat die twee steden, nadat topfavoriet Amsterdam zich had teruggetrokken, de meeste kans maakten. Wat voor de NPO zwaar weegt, is dat beide steden met Ahoy (Rotterdam) en MECC (Maastricht) grote en technisch goed uitgeruste festivallocatie hebben. Bo vendien zijn volop hotels, wisten de steden goede plannen te opperen voor evenementen om het festival heen en - heel belangrijk - zijn beide bereid zijn tot een fikse financiële injectie. Het evenement dat na de winst van Duncan Laurence na zo'n veertig jaar weer in Nederland is, kost in totaal zo'n 30 miljoen euro. Ongeveer de helft daarvan komt voor rekening van gemeente en regio. De drie afvallers Arnhem, Den Bosch en Utrecht voldeden, meldt de NPO, 'op hoofdlijnen' aan de voor waarden, maar scoorden lager op loca tie, beschikbaarheid van kamers en fi- Voor ons voelt het een beetje als A broken heart is all that's left nanciële steun. De Rotterdamse wet houder Said Kasmi is uitermate tevre den over wat hij 'een finaleplek' noemt. ,,We staan hier in de startblok ken. Wij denken dat Rotterdam uiter mate geschikt is om het Songfestival te organiseren. Een échte stad van nu die we graag delen met de rest van de we reld: mediageniek, divers, een stad van innovatie, creativiteit en architec tuur.'' Volgens Rob van de Wiel, directeur van het MECC in Maastricht, wordt het nog een interessante strijd. ,,Ik denk dat zowel Maastricht als Rotter dam echt een goede kans maakt. Wij in Maastricht hebben laten zien dat we snel dingen voor elkaar krijgen en dat we in stad en provincie veel draagvlak hebben. Maar Rotterdam heeft met Ahoy natuurlijk een sterke locatie.'' Nadeeltje voor Van de Wiel: hij moest zijn vakantie in Portugal giste ren ruw onderbreken en spoorslags te rug naar Nederland. Daar wacht Maas tricht vandaag namelijk al de eerste 'site visit' van een delegatie van de or ganisatie. De komende weken volgen nog meer van dit soort bezoekjes, waarbij stad, locatie en faciliteiten ver kend worden. Half augustus volgt de definitieve benoeming. De Arnhemse wethouder Jan van Dellen vindt het 'ontzettend jammer' dat zijn stad het evenement misloopt; het enthousiasme was groot genoeg. ,,We hebben er met zijn allen hard aan gewerkt." Volgens hem is het uitein delijk op geld stukgelopen. ,,De bij drage van 15 miljoen waar Rotterdam mee schermde, was voor ons een maatje te groot." Burgemeester Jack Mikkers van Den Bosch reageert via Twitter met de uitroep 'jammer!'. De teleurgestelde Utrechtse wethouder Klaas Verschuure verwijst naar het winnende liedje van Duncan Lau rence. ,,Voor ons voelt het een beetje als A broken heart is all that's left." Sietse Bakker, uitvoerend producent van het Songfestival, wil nog met Arn hem, Utrecht en Den Bosch om tafel. ,,Het enthousiasme waarmee de afge vallen steden zich hebben ingezet om het Songfestival naar de stad te halen biedt ook kansen. We spreken de ko mende maanden over hoe we hen kunnen betrekken bij het evenement in mei volgend jaar.'' woensdag 17 juli 2019 GO i -f li'" •-*f fe Ruim 44.000 wandelaars zijn gis teren begonnen aan de 103de edi tie van de Vierdaagse van Nijme gen. De lopers hadden de Waal brug - die momenteel wordt gere noveerd - voor zichzelf. Het Rode Kruis meldde dat er opvallend veel blaren doorgeprikt moesten wor den. Een verklaring was er niet, want de omstandigheden waren prima. Problemen waren er met de speciale app waarmee thuisblijvers kunnen zien waar een loper zich bevindt. Ondanks dat er al extra zendmasten zijn geplaatst, raakte het net - door tientallen miljoenen appjes - overbelast. FOTO'S ANP, ROBIN UTRECHT EN BERT BEELEN Kijk op de site bij /video Een goede voorbereiding is het halve werk. Wat nemen de Vierdaagselopers mee? Songfestival naar Rotterdam of Maastricht jKtCrJc.n Eefje Oomen Marcel Potters Rotterdam -Klaas Verschuure, Utrecht URcC^n on I vlB irlOih •-Ilea trSWTi De delegaties van Rotterdam (b) en Maastricht (o) onlangs bij de aanbieding van het bidbook, waarmee de steden de NPO willen overtuigen het Songfestival aan hun stad te gunnen. Half augustus wordt de knoop doorgehakt. Kijk op de site bij /video Rotterdam en Maastricht strijden om Songfestival

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 3