'We krijgen iedere avond een massage' - mr&m mmm ZEELAND 3 Met deze tips laat je alles los Vierdaagse l@Ü ÈÊ^hëÉÊ -v i«Pi -ÊmÊmM woensdag 17 juli 2019 ■M**- W^&Ê&iL TIPS Niks doen is voor mij een beetje moeilijk. Dan ga ik me snel vervelen A De eerste dag zit erop. Het ging goed bij Chris Lievaart uit Axel (80). Voor hem was het de eerste keer. ,,De ver broedering onderweg was gewel dig. Rangen en standen telden niet meer. Iedereen praatte met el kaar", zegt hij. „Onderweg was er veel belangstelling. Er stonden kinderen met snoepjes en koekjes voor de wandelaars. Overal hoorde je muziek. Dat vond ik echt heel mooi." Lievaart was om 15.00 uur bin nen. Het einde viel hem door de drukte een beetje tegen. ,,Toen kwamen alle groepen bij elkaar", zegt hij. ,,Ik moest dan vaak inhou den zodat ik niet tegen iemand op liep. Dat maakte het moeilijker. In Zeeuws-Vlaanderen ben ik dat niet gewend." Hij kon rekenen op de steun van zijn dochter. ,,Ze fietste met koffie achter me aan en wist me uiteindelijk te vinden. Andere wandelaars moesten mij erop wijzen, ik zag haar niet", lacht hij. Ook Beppie (46) en Joost Colsen (12) uit Zierikzee zijn de eerste dag doorgekomen. Daar waren wel wat tussenstops voor nodig. ,,Joost moest om de tien kilometer echt even rusten", zegt Beppie. ,,Dan vroeg hij weer of we even konden stoppen. Hij vond het wel erg leuk om al die mensen te zien. Hij klapte mee met de muziek en keek zijn ogen uit." Bij binnenkomst, kreeg Joost een beloning. ,,We zijn toen snel Het was erg bewolkt. Fijn voor ons, maar er stonden wel minder toeschouwers naar de bakker gegaan voor een gebakje en warme chocomelk met slagroom", vertelt Beppie. Het was volgens haar goed wandelweer. ,,Het was erg bewolkt. Fijn voor ons, maar ik merkte wel dat er minder toeschouwers langs de kant stonden", zegt ze. Op de camping hebben ze het goed geregeld. Joost had wat last van spierpijn, maar daar hebben ze iemand voor. Een familielid is namelijk fysiotherapeute. ,,We krijgen iedere avond een massage, dan kunnen we ons goed herstel len." Voor vandaag staat de wekker al om 03.00 uur. Ze starten dan vroeger. Hoopvol voor de ko mende dagen zijn ze zeker. ,,We gaan niet weg zonder dat kruisje." ontspannen op vakantie ,'i -.. - SA*- '-.-V' 'A*'.. Wil- Kees en Irma Gruijthuisen uit Berghen hebben kleinkin deren Malin en Mels op be zoek. - Kees van Gruijthuisen M Racefietsen en zeilen, dat zijn voor Marno Vermeer uit Tilburg ultiem ontspannende bezigheden. FOTO'S MARCELLE DAVIDSE Een goede voorbereiding geeft rust. Maak eens een standaard- lijst van spullen die je altijd mee neemt op vakantie. Doe eerst wat actiefs tijdens je vakantie: ontspannen gaat daarna veel gemakkelijker. Leg weg die smartphone! Dan ruik je de bloemen misschien eens, in plaats van ze op de foto te zetten. Slaap dan niet meteen vanaf de eerste vakantiedag uit tot tien uur. Je lichaam moet een paar dagen wennen aan een nieuw ritme. Laat je laptop thuis, zet de af wezigheidsmelding van je mail aan. Vakantie betekent niet dat je al je tijd met je familie of vrienden moet doorbrengen. Je moet juist ook lekker tot jezelf kunnen komen. Wandel. In het bos, op het strand, in de bergen. Een goede manier om serotonine aan te maken, wat zorgt voor een goed humeur. Natuur en groen zijn rustgevend. Plan niet elke minuut vol. Hou lege ruimte in je agenda en kijk dan waar je zin in hebt (of luier eens een dagje). De eerste dagen zijn vaak nodig om een paar versnellingen terug te schakelen. Dat geldt ook voor de mensen met wie je samen bent. Neem die tijd, dan kun je misschien een knette rende 'begin van de vakantie ruzie' voorkomen. Neem de tijd om rustig thuis te komen. Zo voorkom je dat je tegen het eind van de vakantie alweer in de stress schiet over alles wat je nog te doen staat. Kijk voor meer tips op pzc.nl We volgen zes Zeeuwse lo pers tijdens de Vierdaagse van Nijmegen. Koen Florusse - Beppie Colsen Chris Lievaart: ,,De verbroede ring onderweg was geweldig."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35