Oorloaskind Bermen maaien wordt nachtwerk De Vliethoeve voorlopig in dezelfde vorm door 2 JAN VAN DAMME Column Terneuzen het startschot gegeven voor de nationale herdenking van 75 jaar bevrijding. De druk wordt steeds groter. Eindelijk zal de Slag om de Schelde in de canon van de Nederlandse geschiedenis worden opgenomen. Met of zonder Trump, na zo'n lange aanloop moet het op de boorden van de Westerschelde een spektakel wor den. Operatie Market Garden bij Arn hem. En over de Slag om de Ar dennen, die toch ook echt niet meer dan een stuiptrekking was van het op instorten staande Derde Rijk. was nat en koud. In Zeeuws- Vlaanderen, op Beveland en Wal cheren. Ik ben van ruim na dat jaar. Toch vallen de schaduwen van de West-Zeeuws-Vlaamse modderfonteinen ook over mijn leven. Groede was een Rode Kruisdorp, tijdens de bevrijdings gevechten werd het niet bescho ten. Tot de laatste fase van de strijd. Duitsers gebruikten een ambulance voor het transport van militairen. Een Engels jachtvlieg tuig nam de auto onder vuur. Gra naten ketsten op de klinkers waar mijn vader liep. Meer dood dan le vend werd hij thuis gebracht. moeder wel. Ik was zes of daarom trent, we zaten in de voorkamer die alleen op zondag werd ge bruikt. Tientallen granaatscher ven, vertelde ze, had hij in zijn be nen en zijn buik. Hij werd dwars door de frontlinie naar Sas van Gent vervoerd. Een medisch won der werd er gezegd, toen hij op krabbelde. voeten op de plastic blokken van onze imitatie open haard, zag ik het voor me. Na de bevrijding stond hij weer, zij het wankel, met een toekomst voor ogen. In die toekomst, ruim tien jaar later, dook ik op. Geen kind van de oor log. Maar ik heb zijn littekens ge zien. Granaten ketsten op de klinkers waar mijn vader liep DE STELLING Vandaag: Van vogelnesten blijf je af Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters SEZON&HEI&SA&VIES HUISARTS VAAK <3ENE(3EERt> Zorro spoort inbreker op Fietsster geschept door automobilist OESTERDAM Vogelwerkgroep tegen kitesurfers De afgelopen dagen beloofde een woud aan gele omleidingsborden langs de N59 bij Zierikzee en de N57 in de richting van Burgh- Haamstede weinig goeds. Het te genovergestelde is waar, legt De Feijter uit. ,,We gaan de bermen maaien. Maar dat doen we voortaan 's nachts." Een deel is inmiddels ge daan, zonder al te veel overlast. Dat geldt ook voor de N61 in Zeeuws- Vlaanderen. Van de A58 wordt bin nenkort nog de middenberm ge maaid. Dat gebeurt gewoon over dag. Rijdende afzetting Tot dusver was het gebruikelijk dat het verkeer op de N-rijkswegen in de zomerperiode een rijdende af zetting kon tegenkomen als de ber men werden gemaaid. De Feijter: ,,We hebben gemerkt dat zo'n op stopping voor veel overlast zorgt en ook niet écht veilig is. Door dat nu 's nachts te doen kan, zonder al te veel problemen te veroorzaken, een wegtraject tij delijk worden afgeslo ten voor verkeer. Het bijkomende voordeel daarvan is dat de aanne mer door kan werken en je dus sneller van de pijn af bent." Om het maaiwerk ongestoord te kunnen uitvoeren aan beide kanten van de weg, had Rijkswaterstaat rond Zierikzee maar liefst zes ver schillende omleidingsroutes uitge- Overdag maaien leidt tot opstoppingen en is echt niet veilig zet. Die zijn niet allemaal tegelijk ingezet, zegt De Feijter. Een groot deel van het werk is inmiddels klaar. De N57 tussen Burgh-Haam- stede en Serooskerke komt in de nacht van 22 en 23 juli aan de beurt. Op de minder drukke wegen wordt nog wel gebruikgemaakt van rij dende afzettingen. Woordvoerder Mariska Luiten van De Vliethoeve: ,,Dat proces is nog heel pril. Het is nog maar net be kend dat de verschillende onderde len van Juzt, zoals ook De Vliet- hoeve, overgedragen worden aan andere aanbieders." Binnen De Vliethoeve wordt jeugdzorg-plus aangeboden. Luiten: ,,Dat is gesloten jeugd zorg. Voor jongeren die zich ont trekken aan gezag, die niet meer meewerken in het vrijwillige kader, die voor hun eigen veiligheid in een gesloten setting wonen en behan deling krijgen, die ernstige ge dragsproblemen hebben. Voorals nog blijven we die jongeren op de zelfde wijze helpen. Met dezelfde medewerkers en dezelfde aantal- len. We vinden het belangrijk dat de relatie tussen onze bewoners en hun hulpverleners in stand blijft." Deze week beginnen de gesprek ken met overnamepartners. Begin september worden er knopen door gehakt. „Vanuit de gedachte dat een kind zo veel mogelijk in de eigen omgeving moet worden geholpen, is er de wil om De Vliethoeve voor Zeeland te behouden. Bovendien, de locatie is heel prettig: tussen twee dorpen, rustig met toch goede verbindingen met Goes als nabijge legen centrale stad. Om ons heen is eigenlijk alleen maar agrarisch land, ongewenste bezoekers zoals loverboys kunnen niet makkelijk onopgemerkt het terrein op, we hebben ook goed zicht op onze ei gen cliënten." Limburg Op dit moment vangt De Vliet- hoeve ook kinderen uit Limburg op. In de toekomst zullen in De Vliethoeve waarschijnlijk overwe gend kinderen uit Zeeland en West-Brabant worden opgevan gen. 3 dagen op de Veluwe nabij Arnhem incl. diner woensdag 17 juli 2019 De oorlog weet van geen wij ken. Ook de mijne niet. Elke dag zie ik in de krant bommen en granaten over de Schelde vliegen. Zaterdag 31 augustus wordt in Altijd gaat het over de mislukte De Zeeuwse herfst van 1944 Zelf sprak hij er nooit over. Mijn Daar in die voorkamer met de Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik zal de Agri- markt missen 5231 reacties U KUNT VOORTAAN beter een appel eten in plaats VAN EEN ©LAS BIER ZIE JE JEZELF AL OP ÉÉN AVONCs 15 APPELS ETEN? VEERE Politiehond Zorro heeft maandag aan de Dom- burgseweg in Veere een man opgespoord die ver dacht wordt van inbraak in een zomerhuis. Dat heeft de politie via Twit ter gemeld. Na de melding dat er een inbraak was gepleegd, zetten politieagenten de omgeving af, waarna Zorro en zijn begeleider begonnen te speuren. De diensthond vond de 35- jarige verdachte die geen vaste woon- of verblijf plaats heeft. De man is rond 15.15 uur aangehou den. Bij die actie werd de verdachte gebeten door de hond. GOES Een vrouw is gistermid dag in Goes gewond ge raakt, nadat zij op de fiets werd geschept door een automobilist. Het ongeval gebeurde rond 15.10 uur op de Al bert Joachimikade bij de Zwembadweg. Omstan ders zagen het ongeval gebeuren en verleenden meteen eerste hulp. De vrouw is per ambulance naar het ziekenhuis ge bracht. De Verkeerspolitie heeft op de plek van het onge luk onderzoek gedaan. Rond 16.00 uur was dit onderzoek afgerond en werd de weg weer vrijge geven. De Vogelwerkgroep Ber gen op Zoom ziet de ki tesurfers bij de Oester- dam tussen Zuid-Beve land en Tholen het liefst vertrekken. De water sporters storen foera- gerende vogels. ,,Een deel van de voorlanden van de Oesterdam is aangewezen als kite- surfzone bij hoogwater. De werkelijkheid komt er op neer dat kitesur- fers juist bij laagwater actief zijn, omdat surfen dan veiliger is. Kortom, hier botsen de belangen van natuur en recrea tie'', schrijft voorzitter Jan Hogerwaard van de vogelwerkgroep. De bermen langs de N-rijkswe- gen in Zeeland worden tijdens het toeristenseizoen niet meer overdag gemaaid. Rijkswater staat wil zo de hinder op de drukke wegen tot het minimum beperken. ,,En bovenal is het veiliger", zegt woordvoerder Edwin de Feijter. Marcel Modde Vlissingen - Edwin de Feijter, woordvoerder Rijkswaterstaat Jeugdinstelling De Vliethoeve in Kortgene gaat vooralsnog in de zelfde vorm door. Eigenaar Juzt, de grootste jeugdzorginstelling in West-Brabant, wordt de ko mende maanden ontmanteld. Ondine van der Vleuten Kortgene hoteldeal.nl/K07171 Hotel Gieling hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 V 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet V 1 x 3-gangendinert.w.v. 27,50 p.p. V Gratis Wi-Fi en parkeren bij het hotel V Op Zoover beoordeeld met een 8,4 V Tip: dagje shoppen in Arnhem

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2