0) 26 MEDIA CULTUUR Begonnen als televisieserie op een Spaanse zender werd La Casa de Papel dankzij Netflix een wereldwijd succes. „Waar ter wereld ik ook loop: overal hoor ik Tokio, Tokio, Tokio'', zegt een van de overvallers, Ürsula Corberó. ANGELA KIJKT TV SERIE LA CASA DE PAPEL Ik weet niet zo goed of de tranen die gisteravond tijdens Chateau Meiland over mijn wangen big gelden van het lachen of huilen waren. De ka noscène over rivier de Vienne was zo mogelijk nog hilarischer dan de beruchte stressvolle autorit naar Frankrijk uit aflevering 1. Maar tegelijk was het na tuurlijk ook het voorlopige einde van de reeks, die het onverwachte tv-hoogtepunt vormde van 2019 tot nu toe. Hoe moeten we toch in hemelsnaam de Martien/Erica/Claire/Maxime/Caroline-loze we ken of maanden door komen? Gelukkig begint We Zijn Er Bijna volgende week, dat scheelt. Hoe zouden ze eigenlijk bij Talpa naar hun eigen eclatante succes kijken? Aan de ene kant blij na tuurlijk, want het bewijst in elk geval dat SBS 6 met de juiste nieuwe programma's nog steeds moeiteloos een groot publiek kan trekken. Maar ondertussen staat deze show rond een ongewoon gewoon gezin haaks op de strategie die de zender- groep afgelopen maanden tamelijk agressief voerde. En die was: zoveel mogelijk grote sterren binnenharken en de kijker overvoeren met BN'er- formats die makkelijk zijn te verhandelen op de in ternationale tv-beurs. Maar hoe past die uitpuilende sterrenstal, waar bij de Melkweg bleekjes afsteekt, bij titels als Lingo, Man Bijt Hond, Chateau Meiland en Hart van Neder land? En het grootste raadsel van al: waarom moest Piet Paulusma dan het veld ruimen? Ik ben heel benieuwd hoe ze bij Talpa/SBS6 van deze schizo frene potpourri een samenhangende, succesvolle zender gaan brouwen komende jaren. Laat ik me maar concentreren op de dingen die makkelijker te doorgronden zijn, zoals het succes van Martien en Erica. Er wordt in elk interview aan ze gevraagd of ze echt zijn zoals ze doen, maar ik twijfel inmiddels niet meer. Die mensen acteren niet. Wat ik over typetjes als bijvoorbeeld Bram Krikke, die maandagavond opdook bij De Slimste Mens op NPO 2, nog niet durf te zeggen. Ik was even bang dat zodra hun populariteit zou door dringen in de Limousin, ze in de overdrive zouden gaan met hun gedrag. Maar de kanotocht bewees dat ze nog altijd dezelfden zijn als bij vertrek. Dat geeft moed dat serie 2 net zo leuk kan worden als serie 1. Wie niet cold turkey wil afkicken van de Meilandjes, moet het Radio 1-interview van Sven Kockelmann met Martien van maandag even te rugluisteren. Daar geeft hij onder meer antwoord op de prangende vraag hoe het nu met de boeuf bourguignon is gesteld. Dan ga ik me ondertussen vermaken met de gedachte aan Martien en Erica tussen de Gordons, Wendy's en Patty's op de SBS 6-sterrenbarbecue. Ik denk zomaar dat de valse capriolen van hond Bommel daarbij verble ken. Quote van de dag woensdag 17 juli 2019 Van Houten maakt kans op Emmy Towers helpt Derksen Het gesprek gaat over voetbal, al minutenlang, in het hotelzaaltje aan de oostkant van Madrid. Niet verwonderlijk in deze stad, in dit land. Maar misschien wel in dit gezelschap. Aan het woord is Alba Flores - wereldwijd beter be kend als Nairobi, een van de hoofd rolspeelsters uit de hitserie La Casa de Papel. Het nieuwe, derde, seizoen is vanaf vrijdag te zien op Netflix en gevraagd naar de populariteit van de Spaanse productie begint Flores over het favoriete gespreksonderwerp on der Spanjaarden: futbol. Met haar wijsvinger omhoog be gint ze: „Voetbal is hét exportpro duct van Spanje. Denk aan Real Ma drid, denk aan FC Barcelona: wij ver kopen voetbal. En dan krijg je uit dat voetballand een serie met een coach, een team van spelers die een eigen uniform dragen en allemaal het zelfde lied zingen. Dat klopt, dat matcht. Veel voetballiefhebbers - en die heb je over de hele wereld - be grijpen de thematiek en het spreekt Een deel van de cast van La Casa de Papel. ze aan. Daarbij zagen we een enorme toename in het aantal kijkers toen Neymar (Braziliaanse stervoetballer die vroeger bij FC Barcelona speelde, red.) op sociale media liet weten een grote fan van de serie te zijn.'' Haar tafelgenoten kijken 'Nairobi' ademloos aan. Niet alleen de journa listen die uit alle hoeken van Europa door Netflix naar Madrid zijn gevlo gen voor een ontmoeting met de cast, maar ook twee van haar tegenspeel sters uit La Casa de Papel: Ürsula Corberó (Tokio) en Itziar Ituno (re- _i1Raquel Murillo). Laten we stoppen met sociale media. Toen die nog niet bestonden, hadden we ook prima levens Meiland NOMINATIE Het laatste sei zoen van Game of Thrones heeft de serie 32 Emmy-nomi- naties opgele verd. Ook Ca- rice van Houten is genomineerd voor haar rol als Melisandre, in de categorie beste gastrol in een dramaserie. MUZIEK Lee Towers treedt op bij de tweede bene fietavond die Johan Derksen organiseert voor zijn chauf feur, die lijdt aan slokdarmkanker. Derksen ver zorgt blues shows op 10 en 22 augustus in Assen en Kat wijk. 3 ■u Jeroen Schmale 'Alleen weet er ge FOTO MANUEL FERNANDEZ-VAL- —Acteur Hugh Grant in de pod cast van Variety.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 26