Weertman kan zich focussen op Spelen 23 Wennen aan minder duels met Taylor, 'Barney' en Anderson Van Duijn heeft ticket Spelen Oranje kopje onder tegen VS UITSLAGEN Het gaat even wat minder met Michael van Gerwen (30). Al elf partijen op rij geen driepijlsgemid delde boven de 100 punten, dat overkwam hem acht jaar geleden voor het laatst. „Zorgen maak ik me niet", zegt hij aan de vooravond van de belangrijke World Matchplay in Blackpool. ,,Maar ik weet natuurlijk ook wel dat het even niet heel lek ker gaat. Dat het beter moet." De grote toernooien dit jaar won Van Gerwen nog wel 'gewoon': het WK, de Masters, de Premier League. Daarna begon hij wat te kwakkelen. ,,Nou, tijdens de Premier League ging het ook al niet vanzelf", bemerkte hij. Natuurlijk probeerde de Vlijmenaar de afgelo pen weken een oorzaak te beden ken voor zijn mindere reeks die volgde. ,,Maar er is niet één ding aan te wijzen. Je kan niet altijd super zijn, daar begint het mee. En mis schien was ik even wat minder hongerig geworden. Een beetje ver slapping, net wat minder focus. Dat dat erin is geslopen. Nou, ik sta weer met beide benen op de grond nu. Zeker nadat ik vorige week bij de German Darts Masters met 6-5 van Martin Schindler verloor nadat ik met 5-1 had voorgestaan. Toen was ik echt wel pissed off. Maar van tegenslag leer je het meest. Toen ik net bij de PDC zat, heb ik heel lang in een dip gezeten. Daar ben ik uit eindelijk heel goed uitgekomen en dat geeft me nu vertrouwen." De afgelopen jaren werd hij vaak op scherp gezet door de andere mastodonten in de dartswereld: Phil Taylor, Raymond van Barne- Je kunt niet altijd super zijn, daar begint het mee. En misschien was ik even minder hongerig veld, Gary Anderson. ,,Ik mis wel de mensen waar ik gruwelijk mee kan battelen. Phil is gestopt, Raymond is wat weggezakt en gaat stoppen. En Gary gooit nog maar weinig toernooien. Het zou kunnen dat ik daar aan moet wennen. Dat ik nog meer de motivatie uit mezelf moet halen om die zesde versnelling weer te vinden." Zwarte Cross Voordat hij aan de World Match- play begint, gaat Van Gerwen mor gen zijn zinnen even verzetten bij de Zwarte Cross. Daar gaat hij sa men met Van Barneveld een bij zondere demonstratie geven. ,,Na een paar gewone legjes wordt het dolle boel. Dan gaan we gooien met een crosshelm op. Ik ben nog nooit op de Zwarte Cross geweest. We gooien in de grote tent, daar kun nen dertienduizend mensen in. Al leen in het stadion van FC Schalke 04 heb ik ooit voor een groter pu bliek gedart; daar waren er twintig duizend. Maar ik heb wel zin in die gekkigheid op de Zwarte Cross. Lekker even wat afleiding voordat het grote werk begint." Met allereerst dus de World Matchplay, een van de 'Majors'. ,,De afgelopen twee jaar heb ik daar slecht gepresteerd. Daar wil ik re vanche op nemen. Of ik baal dat ik in een lastig kwart van het schema zit? Ach, dat was bij het WK ook zo en dat heb ik gewonnen. Kijk, als ik echt goed ben, dan wint er bijna niemand van mij. Ik moet het al leen weer wat vaker laten zien." ,,Ik win niet zoveel." Het klonk kort voor vertrek naar Azië heel raar uit de mond van de regerend olym pisch, Europees en wereldkampi oen op de tien kilometer. In aan loop naar de WK doelde Ferry Weertman op de minder belang rijke wedstrijden door het jaar heen. ,,Op World Cups haal ik niet vaak het podium. Ik focus me op één wedstrijd per jaar. Daar stem ik mijn seizoen op af. Ik wil er staan als het er toe doet. Op de belang rijke toernooien kan ik pijn lijden en ga ik door de mentale barrière." De tien kilometer op de WK in de baai van Yeosu vormde voor Weertman gisteren dé wedstrijd van 2019. Tijdens de zes rondes van 1666 meter waren alle ogen op hem gericht. De kilometervreter uit Naarden heeft de afgelopen jaren bewezen dat hij als geen ander kan pieken op het juiste moment. Maar daar kreeg Weertman in Zuid-Ko- rea geen kans voor. Het overvolle deelnemersveld met maar liefst 75 zwemmers belemmerde hem naar voren op te schuiven. ,,Ik wil altijd rustig beginnen om energie te spa ren voor de slotfase. Toen ik plek ken probeerde te winnen, lag ik continu in het gedrang. Het was veel te druk en te hectisch", zei Weertman. ,,Achteraf gezien had ik eerder vooraan moeten zitten." Toen hem duidelijk werd dat het podium uit zicht was, zette de olympisch kampioen van 2016 de knop om en stelde hij zijn plek in de top-10 veilig. De eerste tien zwemmers van de WK plaatsen zich immers rechtstreeks voor de Olympische Spelen. Met zijn ze vende plaats in een tijd van 1.48.01,9 uur - op zes seconden van de Duitse winnaar Florian Wellbrock - slaagde Weertman in die missie. En dus mag hij volgend jaar in To kio zijn olympische titel verdedi gen. ,,Dat geeft zoveel rust. Nu kan ik me een heel jaar lang focussen op de Olympische Spelen". Michael van Gerwen kon zo 'gruwelijk' battelen met darters als Phil Taylor en Raymond van Barneveld. Nu moet 'MVG' de motivatie uit zichzelf halen en dat is even wennen. woensdag 17 juli 2019 ZWEMMEN Schoonspring- ster Celine van Duijn heeft zich geplaatst voor de Olympische Spelen. De 26- jarige Amersfoortse haalde bij de WK in Gwangju (Zuid-Korea) de finale op de 10-metertoren, waar mee ze een ticket naar Tokio verdiende. ,,Ik wilde het heel graag en dit was ook het plan'", aldus de schoonspringster die vorig jaar iedereen verraste door in Edinburgh de Europese titel te veroveren op de toren. ,,Ik ben echt heel blij met het ticket voor de Olympische Spelen." WATERPOLO De Neder landse vrouwen verloren op het WK in Gwangju de tweede groepswedstrijd met 12-9 (3-2 1-2 4-3 4-2) van de olympisch- en we reldkampioen Amerika. Nederland begon sterk tegen de VS en nam tot drie keer toe een voor sprong via Simone van de Kraats (foto) (1-0), Bente Rogge (2-1 met een fraai boogballetje) en Iris Wolves (4-3 met een onderhands schot). De Amerikaanse vrouwen kwamen echter steeds terug en wonnen toch. Nu wacht Nieuw-Zee- land morgen. Dammen. Rotterdam Open. Heren, vierde ronde: Yigitturk (Ned) - Baltazjii (Oek) 1-1, Daems (Ned) - Valneris (Let) 1-1, Doumesh (Ned) - Slump (Ned) 0-2, Palmans (Ned) - Georgiev (Rus) 0-2, Chi (Ned) - Getmanski (Rus) 1-1, Groe nendijk (Ned) - Van IJzendoorn 0-2, Heusdens (Ned) - Terwel (Ned) 1-1, N'Diaye (Sen) - Motritsjko (Oek) 1-1, Van Berkel (Ned) - Samb (Sen) 1-1, Sipma (Ned) - Wichgers (Ned) 1-1. Stand na vier van de negen ron den: 1. Georgiev (Rus), Van IJzen doorn (Ned) 7. Tennis WTA-toernooi Boekarest. Vrou wen, eerste ronde: Koedermetova (Rus,3) - Rus (Ned), 6-2, 6-4, Kuzmova (Slw,2) - Jakupovic (Slo) 6-2, 6-2, Cristian (Roe) - Cirstea (Roe,5) 6-4, 4-6, 6-2, Siegemund (Dui,6) - Kalinina (Oek) 4-6, 6-3, 6 4, Bolsova (Spa,7) - Flink (Rus) 6-3, 6-2, Pliskova (Tsj,8) - Cadantu (Roe) 7-5, 6-1, Tig (Roe) - Bondar (Hon) 6-2, 6-1, Bonaventure (Bel) - Mrdeza (Kro) 6-3, 7-5. Challenger Amersfoort. Heren, tweede ronde: Ignatik (WRu,13) - Tim van Rijthoven (Ned) 6-4 ,6-4. Overige partijen uit de tweede ronde zijn vandaag. Michael van Gerwen gooide al elf partijen op rij geen driepijlsgemiddelde van boven de 100 punten. Dat overkwam hem acht jaar geleden voor het laatst. „Zorgen maak ik me niet." foto kelly dekkers Vlijmen -Michael van Gerwen (30) Ingeklemd tussen een dozijn zwemmers kon Ferry Weertman (27) in de slotfase van de we reldtitelstrijd op de tien kilome ter geen kant op. Zijn zevende plek in Zuid-Korea leverde hem wel een olympisch ticket op. Natasja Weber Eindhoven/Yeosu Ferry Weertman slaagde in zjin missie. foto pro shots. Van Gerwen mist titanengevechten Max van der Put

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23