0 voorbarige conclusies 3 41 6 9: 0! podiumplek in Parijs i 'Neuzen staan bij ons dezelfde kant op' 21 Terug naar: 17 juli 1983 4 uit 10 is niet uniek THIJS ZONNEVELD Toulouse W Vandaag DYLAN GROENEWEGEN Column Oké, oké. Het is tijd. Het peloton heeft nog geen Pyrenee of Alp gezien, maar dat maakt niet uit. De Tour is halverwege, dus hier zijn de belangrijkste voorbarige conclusies: Vlakke ritten anno 2019: bijna 180 man rijden een uur of vijf door Frankrijk en aan het einde wint er een mannetje in een geel-zwart shirt. Het wordt waarschijnlijk pas weer écht spannend als Dylan Groenewegen, Mike Teunissen en Wout van Aert een keer tégen elkaar gaan sprinten. je geen foto's van jezelf kunt laten zien waarop je met je fiets op je schouder door de modder rent. De tijd is voorbij dat we ons met z'n allen verkneu kelden over veldrijden. Teunissen, Alaphilippe, Van Aert, en zelfs Ciccone: allemaal hebben ze ge crost. En dan te bedenken dat de beste veldrijder van allemaal er nog niet eens bij is. Help! Ongelooflijk, maar waar: Richie Porte zit na tien ritten nog steeds op zijn fiets. Leuk en aardig, die bergetappes. Maar de échte verschillen worden gemaakt in de wind. Thibaut Pinot, Jakob Fuglsang en Mikel Landa ver loren maandag in de waaieretappe méér tijd dan in een gemiddelde Alpenrit met vijf cols. Het is wachten op een derde Tourweek met daarin zes passages van de Afsluitdijk (en noordwest 5). 5 Nieuw wereldrecord spookrijden voor Ema nuel Buchmann. Hij verbetert het oude record van Denis Mensjov door nog eens 216 kilometer extra mét op te vallen. Buchmann staat halverwege de Tour vijfde in het klassement zonder één keer genoemd te zijn door commentatoren. Hij waarde als een geest door het peloton. Zelfs zijn eigen moeder heeft hem nog niet herkend. De Tourorganisatie heeft een boete van en kele duizenden euro's uitgedeeld aan de be stuurder van cameramotor nummer 2. Hij reed veel te ver vóór Thibaut Pinot toen die de slag miste op weg naar Albi. De jury overweegt Pinot de verloren tijd alsnog kwijt te schelden. ~7 Iets met ketonen. Wat precies, dat maakt niet I uit. Er is toch niemand die zich er echt in ver diept. Als het woord 'wonder drankje' er maar in voorkomt. O' Oi Geraint Thomas en Egan Bernal zijn het eens gewor den over wie de Tour mag win nen. Dave Brailsford zal in Val Thorens een muntje opgooien. Kop: Thomas. Munt: Bernal. I Alejandro Val verde is hier om in dienst van de ploeg te rijden. Echt waar. (Nee, écht!) honderd keer leuker dan de zeven voor gaande Tours bij elkaar. woensdag 17 juli 2019 GO In Saint-Étienne rijdt Henk Lubberding zijn medevluchter Michel Laurent in de eindsprint de hekken in. De Frans man krabbelt op en fi nisht als zevende, maar de jury kent hem alsnog de ritzege toe. Laurent heeft bij de val zijn hand gebroken en gaat de vol gende dag niet meer van start. Het blijft in zijn Tour-carrière bij deze ene etappewinst. Toulouse was 26 keer eerder etappe plaats in de Tour. Laatste winnaar: Mark Cavendish in 2008. Jumbo-Visma won deze Tour vier van de eerste tien ritten. Bijzonder, maar niet uniek. Deze eeuw slaagden drie andere ploegen er al in: Quick-Step in 2017, Dimension Data in 2016 en Fassa Bortolo in 2003 (met viermaal Alessandro Petacchi, foto). Trainen op de rustdag. Op kop: George Bennett (l) en Steven Kruijswijk. fotos cor vos 11e etappe 17 juli - 167 km Cordes-sur-Ciel 23kn Bruniquel 56kmC Gaillac 87kmsC FRANKRIJK Toulouse C Lavaur 113km 167km Francarville 134km Albi 153m Tonnac 346m Castelnau- X Pas de de-Montmiral O Cabal 266m 440m Toulouse ALBI Voor Dylan Groene- wegen is de rit van van daag een nieuwe kans op een sprintzege. Jumbo- Visma, de ploeg waarvoor hij nog jaren blijft rijden, zal weer zijn kaart spelen. De officiële krabbel moet nog worden gezet, maar Groenewegen (26) tekent weldra een contract dat hem tot en met 2023 aan Jumbo-Visma bindt. „Waarom niet?'', vroeg de topsprinter van het team zich op de rustdag hardop af. ,,Ik voel me heel goed hier. We zijn allemaal haan tjes, allemaal winnaars bij elkaar, maar we gaan voor elkaar door het vuur. Dat is best knap.'' Die uitspraak wordt onderstreept door de resultaten in deze Tour. Naast de ploegentijdrit heeft Jumbo-Visma met drie verschillende renners een sprint gewon nen: Mike Teu- nissen (rit 1) Groenewegen (rit 7) en Wout van Aert (rit 10) Maar vandaag, met een nieuwe mogelijkheid tot een massasprint in Tou louse, wordt 'gewoon' weer volle bak voor de Amster dammer gereden. Logisch dat die rolverdeling duidelijk is, vindt Groenewe gen. ,,Met hoeveel gewon nen sprints op het vlakke 07Tipet moet ik me anders nog be wijzen? In de twee sprint kansen die ik heb gekregen, lieten ze mij al zien dat ze hun leven voor mij wagen. De neuzen staan hier dezelfde kant op." Met de winst in Chalon-sur-Saöne op zak voelt de sprinter zich rusti ger. „Er is toch wat druk af, merk ik.'' Tegelijker tijd hoopt hij op meer. Hij ziet nog twee, wellicht drie kansen op een massasprint. ,,Ik was moe en toe aan een rustdag. Maar ik heb heel veel zin in de etappes die nog gaan komen. Zeker met ploeg die wij hebben.'' 0km 167km @thijszonneveld 2 Je mag de gele trui niet meer aantrekken als Deze Tour is tot nog toe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 21